Adam141090

Wyciąg szynowy obornika (zgarniacz)

Polecane posty

Adam141090    0

Witam, nie wiem czy umieściłem temat w dobrym dziale, jeśli nie proszę Moderatora o ukierunkowanie.

 

Przystępuje do budowy wyciągu szynowego w oborze 25m +10 za około 35 całość,

Mam kilka pytań do użytkowników odnośnie konstrukcji,

 

-jaki motoreduktor (ile obrotów na minutę i jaka moc)

-jaka lina najlepsza (jaka grubość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o dobór motoreduktora to musisz najpierw powiedzieć jaki masz silnik elektryczny(obudowa i otwory), jaki on ma moment obrotowy lub moc i prędkość obrotową i dopiero wtedy można dobrać motoreduktor. Z tego co napisałeś narazie nie mogę Ci pomóc

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

a co do linki to znajomy miał metalową po roku do wymiany my mamy ta z materiału czy tam sznurowa nie wiem co to jest to 2 lata i bez problemu w jednym miejscu pękła z przeciązenia ale z mojej winy ale związaliśmy i jest okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego ta sizalowa w moim przypadku się nie sprawdziła, poleca stalową 12. Motoreduktor to zależy jaki się trafi w dobrej cenie, obroty na bębnie ok 46 obr/min., zawsze jest możliwość regulacji obrotów przekładnią pasową.

 

Przekładni szukaj też na okolicznych większych złomach.

 

http://allegro.pl/przekladnia-wd-200-i1944183573.html

http://allegro.pl/przekladnia-zebata-wd-200-250-325-500-i1959197996.html

 

 

Wykonaliśmy 2 takie wyciągi i już 8 lat bezproblemowo, przekłądnie WD 200 silnik 4 kW.

Sterowanie 24V !!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rawy    0

ja mam 40 obrotów 0,50KW

Edytowano przez rawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niema nic cenniejszego jak zainteresowanie autora tematu. !!!!!!!!!


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

My też wykonaliśmy sobie takowy wyciąg ;) Od początku mieliśmy linę 10 i wytrzymała ok 3 lat, ale w ostatnim czasie wymieniliśmy ją na 12 i nie jestem zadowolony <_< Jest nawinięta 3 razy na koło i strasznie trzeszczy przez co niszczy się i wycina koło. A co do przekładni to mam typ WD 290 i silnik 4 kw. Teraz trzeba gromadzić stal na drugi wyciąg.Druga przekładnia jest tyle że typ 250(chyba).

 

Pozdro @zetor14


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odgrzebuję być może stary temat ale zaczynam działać w sprawie wyciągu linowego mam silnik 4 KW i przekładnię i teraz pytanie czy lepiej to przerobić na paski klinowe czy dokupić motoreduktor skręcany z silnikiem?? Jak tak to jaki byłby najlepszy....

Długość całego wyciągu to 18 metrów w oborze i ok. 22 do słupa za płytą obornikową

Może ma ktoś doświadczenie i pomoże zgrać to w całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Panowie w czym w oryginale siedzą taki przekładnie? Bo mam taką i nie wiem od czego to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

My też wykonaliśmy sobie takowy wyciąg wink.gif Od początku mieliśmy linę 10 i wytrzymała ok 3 lat, ale w ostatnim czasie wymieniliśmy ją na 12 i nie jestem zadowolony dry.gif Jest nawinięta 3 razy na koło i strasznie trzeszczy przez co niszczy się i wycina koło. A co do przekładni to mam typ WD 290 i silnik 4 kw. Teraz trzeba gromadzić stal na drugi wyciąg.Druga przekładnia jest tyle że typ 250(chyba).

 

Pozdro @zetor14

 

U mnie w gospodarstwie taki zgarniak pracuje już 14 rok, od samego początku mamy stalową linę fi 8, od 3 lat pracuje druga. Zgarniacz ma łączną długość 45 m, na bębnie napędzającym lina nawinięta jest 5 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Panowie w czym w oryginale siedzą taki przekładnie? Bo mam taką i nie wiem od czego to jest

 

 

Kolego ca masz na myśli pisząc w oryginale ?

Takie przekładnie widziałem w betoniarkach itp : http://allegro.pl/betoniarka-i2342695997.html http://allegro.pl/przekladnia-katowa-duza-1do-20-kruszaka-tasmociag-i2333949814.html podajnikach kubełkowych w magazynach oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest redukcja obrotów.

 

Uważam że wspominane przekładnie to urządzenia uniwersalne i można je stosować zależnie od potrzeb i wymagań konstruktora.

 

Kupowałem od gościa co robi wyciągi koła linowe, miał też przekładnie różne to co gdzieś znalazł/wymontował i montował to wszystko do wyciągów, silnik z przekładnią zazwyczaj łączył za pomocą pasków (co dawało mu możliwość dostosowania odpowiednich obrotów).

Gdzieś czytałem że wyciąg powinien mieć prędkość 0,6 mb/s, u siebie prawdopodobnie mam więcej (jak nie zapomnę to przy wyciąganiu obornika zwrócę na tą uwagę).

 

Zbudowaliśmy 2 wyciągi tego typu: http://allegro.pl/listing.php/search?string=+obornika+zgarniacz&category=16696&buy=0&change_view=1 tylko my względem wzoru od sąsiada przedłużyliśmy szynę pochyłą i podnieśliśmy ją pod większym kontem aby pryzma była wyższa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

Odświeżam temat !

 

Nie wiedzaialem gdzie ten temat umiescic to tutaj umieściłem :D

 

Panowie chce się was zapytać czy ktoś z was nie wie przypadkiem gdzie mogę dostać taki bęben do przekładni na linke. Nie musi być dokładnie taki sam, rozmiar fi otworu też nie ma znaczenia bo poprostu jeszcze nie mam przekladni ale to najmniejszy problem. Najwiekszym problemem jest to ze nigdzie nie moge dostac takiego kola. Czy może trzeba dotaczać? Fotke zamieszczam poniżej...

 

1473396284_middle.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek11    0

ja zrobiłem z 10 i to z pewnością jest wytrzymałe i masywne. wracając do koła o którym wcześniej wspomniałem to wykombinowałem ze złomu koło od jakiegoś dużego dźwigu. jest ono zrobione z bardzo twardego materiału. należało tylko wyciąć środek w kształcie księżyca. ziomek który to toczył wkurzał się że mu maszyna nie daje rade ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Chciałem się dowiedzieć od was jak się sprawuja wyciągi szynowe I jak wychodziły cenowo, bo obdzwonilem trzech z olx każdy inna cena, ale przeskoki cenowe kosmiczne, i nie wiem która cena jest bardziej prawdziwa, może podał by ktoś namiary na dobra niedroga firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi robiła wszystkie wyciągi firma AgroMax z Bedzymina była to najlepsza oferta cenowa  jestem po 5 latach użytkowania i lina do wymiany na przyszły sezon koszt jakieś 600 zł a tak to super wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

U mnie szynowy ma 18 lat i tylko 2x stycznik spalony oraz rok temu nowe widły. Pierwsza lina wymieniona po 10 latach ze względu na przedłużenie wyciągu, druga siedzi 8 lat i na razie nic się nie dzieje. Cena nic Ci nie powie, bo od tamtej pory wzrosła pewnie kilkukrotnie. Inwestycja warta każdej złotówki

Namiarów na firmę nie podam, bo zmienił profil produkcji na ogrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Rozmyślam też Uzywke wyciagu Krotoszynskiego, za nowke na dwa kanały po 17m długości powiedzieli mi 25tys, używki są po 12, Te wyciągi maja znajomi w okolicy bardzo chwalą solidną konstrukcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
20 minut temu, patrykb2736 napisał:

Rozmyślam też Uzywke wyciagu Krotoszynskiego, za nowke na dwa kanały po 17m długości powiedzieli mi 25tys, używki są po 12, Te wyciągi maja znajomi w okolicy bardzo chwalą solidną konstrukcja..

Ile? 🙄 Zawołaj jakiegoś handlowca od hydraulicznych zgarniaczy niech wyceni. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
14 godzin temu, patrykb2736 napisał:

Rozmyślam też Uzywke wyciagu Krotoszynskiego, za nowke na dwa kanały po 17m długości powiedzieli mi 25tys, używki są po 12, Te wyciągi maja znajomi w okolicy bardzo chwalą solidną konstrukcja..

25 za dwa czy za sztukę? Skąd jesteś jak można zapytać? Sam kiedyś robiłem wyciągi i  mam znajomego co cały czas w tym siedzi jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W okolicach Przasnysza gość robi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj