Polecane posty

januszm1    3

Witam. Chce przy domu zamontowac szambo. Pytanie-jakie wybrac? Plastikowe z odstojnikami czy betonowe 2 komorowe? Czy sa jakies wymogi ktore szamba trzaba miec bo cos slyszalem ze tych betonowych to juz nie wolno tylko plastikowe. Ewentualnie jak by znal ktos koszty z montazem takich szamb to bede wdzieczny.Jestem z mazowieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Witam ponownie. Widze ze wyswietlen tematu prawie 300 a odp zadnej NIKT NIE MA W POLSCE SZAMB PRZYDOMOWYCH? Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja mam szambo przydomowe, widać je na tym zdjęciu: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/220402-fendt-farmer-306-lsa/

Kosztowało 12tys zł lecz w gminie był jakiś program na zakładanie tego i tylko płaciło się 2tys a reszta Unia płaciła. To cena chyba była już z montażem. Co jakiś czas trzeba dołożyć bakterii, można je kupić w sklepie ogrodniczym i raz na rok opróżnić je z osadu. Był mały problem raz po roku użytkowania bo plastik niebieskiego zbiornika się wgiął od ciężary ziemi ale jacyś robotnicy z gminy przyjechali, trochę odkopali, zalali trochę betonem i do tej pory jest dobrze. Sprężarka działa od początku bez awaryjnie tzn od 2005. Tu jest dwukomorowe szambo, jest jeden ten niebieski zbiornik i drugi widoczny na zdjęciu przykryty jest dekielek oponami. Nie jestem więcej obeznany w temacie to więcej nie pomogę ale może ktoś jeszcze ci odpiszę.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

u mnie w gminie tez byly teraz zapisy na szamba ale przypuszczalny koszt to 3.5-4tys reszte doplaca gmina. Wlasnie nie wiem czy inwestowac w takie czy kupic samemu betonowe 2 komorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego najtaniej cie wyniesie betonowe na alegro tego jest do oporu i betonowe ci nie wypłynie jak masz mokry teren kolega wkopał plastyk i na drugi dzień już był na wieszku na betonowe tesz masz atesty brałem w listopadzie 20000 L. przywieźli na miejsce wsadzili do dziury i po problemie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

O plastikowe to chyba chodzi ci o "przydomową oczyszczalnie ścieków" ,koszt takiego to z montażem

ok 5.500- , więcej info na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

w sumie pomiędzy szambem przydomowym a oczyszczalnią przydomową jest różnica, ale autorowi tematu chyba chodzi o szambo. Aczkolwiek korzystniejszym rozwiązaniem w świetle dzisiejszych przepisów jest budowa przydomowej oczyszczalni. Oczywiście jeśli warunki glebowo-powierzchniowe są odpowiednie.

Edytowano przez darek195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

3,5-4tys oczyszczalnia? Wielki śmiech :lol: , u mnie też na poczatku miało być 2tysie a teraz ponad 3,5tys i jeszcze zależy od ceny paliwa, na allegro i gdzie indziej dla 4osobowej rodziny po 2-2,5tys oczyszczalnia, a za te prawie 2tysie to samemu można zamontować i niech ten cały zwrot z UE sobie widnieje na oczyszczalni jakiegoś frajera B) Ktoś zwęszył interes, w mojej okolicy pewna firma liczy sobie chyba 12tysi za zrobienie tej oczyszczalini(oczywiście oni daja tą oczyszczalnie) bo jak ktoś sam kupi to ponoć nawet nie zamontują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

To jesli mozna samemu kupic przydomowa oczyszczalnie sciekow za 5.5tys a firma liczy sobie 12tys to ktos na tym robi dobry interes. Wlasnie nie wiem dokladnie jak to jest z tymi przepisami bo jak wstawie teraz szambo betonowe a np za 2 lata beda musialy byc wszystkie przydomowe oczyszczalnie to .... kazdy sam rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Z tego co pamiętam to:

szambo - pozwolenie na budowę

POŚ (przydowmowa oczyszczalnia ścieków) - zgłoszenie

 

Jak powstanie w Twojej miejscowości kanalizacja zbiorcza to masz obowiązek odłączyć szambo i podłączyć sie do kanalizacji a jak masz POŚ to nie musisz.

Jak gmina wybuduje kanalizację w Twojej miejscowości to czasami ponoć robią problemy i robią sprzeciw w zgłoszeniu na budowę POŚ bo liczą że petent zmięknie i przyłączy się do ich kanalizacji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Wpiszcie sobie na allegro lub google tam jest kilka ofert i jeśli kwota około 4tysi miała by być wpłacona i unia miała by robić to samemu za te 4tysie sie zrobi B) Dla czteroosobowej rodziny 2-2,5tys, chyba 500litrów na osobę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Pewnie, że się nie opłaca teraz budować szamba, bo trzeba często opróżniać i wywozić do oczyszczalni scieki. Oczyszczalnie można spokojnie samemu zamontować, wystarczy trochę poczytać jak to ma wyglądać, ale żadnych cudów przy tym nie ma. Wystarczy, trochę żwiru i drobnego kamienia. Resztę się kupuje w zestawie z oczyszczalnią. Jak ktoś sobie życzy 12 tyś za kompletną usługę z oczyszczalnią, to trochę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tak jak piszesz tylko np ja nie mam gdzie oczyszczalni rozprowadzić i padło na szambo.

Jeżeli ktoś ma miejsce na oczyszczalnię to tylko ją brać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja akurat mam miejsce na rozprowadzenie oczyszczalni i teren tez mam odpowiedni tylko ciagle nie wiem jak to jest z przepisami. Czy sa juz jakies zakazy co do szamb betonowych czy spokojnie mozna i takie wstawiac? Nikt nie potrafi jasno tego sprecyzowac nawet w gminie.Wygodniejsza jest oczyszczalnia to jedynie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

klego jak kupujesz szambo czy oczyszczalnie betonowom to dostajesz atest higieniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Oczyszczalnie można budować bez problemu, składasz w Starostwie Zgłoszenie robót i po 30 dniach możesz kopać. Jak masz mało miejsca to drenaż można zrobić z pakietów http://www.szamba-oczyszczalnie.com/index.php/oczyszczalnie/pakietowa

 

Od tego gościa montowałem sobie 3 miesiące temu oczyszczalnie, zbiornik z w-boxami wyszedł 3300zł. W-boxy, jeśli masz mało miejsca, możesz ułożyć w prostokąt to Ci zajmie ok. 10-15m2. Facet jest konkretny może coś Ci doradzi i wyjaśni. Miałem okazje z nim rozmawiać na targach w Minikowie i zrobił na mnie dobre wrażenie.

Kontakt do niego masz na stronie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Kolego slaw17 dzieki za konkretna pomoc i namiary. Okazalo sie ze ta firma ma tez przedstawicielstwo 13km odemnie. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

W tym roku biorę się za robote tego szamba ekologicznego. :)

Mam ładnie z górki, i jeszcze nie wiem ile mnnie wyniesie, ale dam znać.

Ma ktoś taką przydomową? Zdjęcia ? Opinie? z góry dzięki.

Podobno do takich oczyszczaln przydomowych trzeba jakieś tabletki wpuszczać do zbiornika, jakieś bakterie. co to jest i ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

@przemrolnik, bakterie trzeba wsypywać i raz na rok wybrać z niej szambo :) Przynajmniej tak jest u mnie.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Na terenie gminy jest ok 100 przydomowych oczyszczalni. Pierwsze które były budowane mają pewnie już z 8 lat. Działają na zasadzie napowietrzania i komór fermentacyjnych. Z ostatniej komory woda zostaje odprowadzona do rowów bądź stawów. Jeżeli wymieniasz membrany w pompach to nie powinno być z nimi problemu. Zdarza się, że pompa nie wytrzyma próby czasu a nowa ok. 800-1000 zł. W zeszłym roku montowali już trochę lepsze oczyszczalnie z rozprowadzeniem odpływu w gruncie. Jak to się spisuje to się okaże. Mamy też 3 duże oczyszczalnie bez napowietrzania, za to dodaje się tam bakterii. Woda odprowadzona do gruntu. W tym przypadku we wszystkich 3 jest problem ponieważ rozsącze ulega zamuleniu i przestaje odbierać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yellowe    0

A jakie są koszty takiej przydomowej oczyszczalni?

Czy moglibyście (z własnego doświadczenia) polecić mi dobrą firmę, która się tym zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty zależą przede wszystkim od wielkości przydomowej oczyszczalni. U nas w domu jest 6 osób, więc trzeba było wybrać odpowiednio dużą oczyszczalnię. Za sam sprzęt zapłaciłem ponad 10 tysięcy złotych (to oczyszczalnia IN-DRÄN - http://www.bioires.pl/Kompletna-oczyszczalnia-in-dr%C3%84n-pakiet-e84pb-689). Użytkujemy już ją od dwóch lat i mogę polecić. POŚ działa sprawnie, nie było żadnych problemów z awariami, nie czuć żadnych zapachów, także jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek01    0

Ja mam dwa szamba. Jedno dwukomorowe na ścieki komunalne z gospodarstwa domowego a drugie jednokomorowe na deszczówkę. Obydwa zamówiłem u tego samego producenta: ********. Jestem bardzo zadowolony z jakości zbiornika jak i z obsługi. Zleciłem również transport i montaż producentowi. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i szybko. Widać po firmie, że jest profesjonalna i rzetelna. Zbiornik jest wykonany z wysokiej klasy betonu i dodatkowo uszczelniany i izolowany. Szambo jest szczelne i trwałe. Szczerze polecam to rozwiązanie jeśli chodzi o ścieki z gospodarstwa domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj