Daniel89

Biedne Bydlaki

Polecane posty

yahooo777    1283

Może bez komentarza to lepiej zostawić..


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czy nie lepiej przeprowadzić ubój odrazu a w taki transport wysyłać półtusze??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

No właśnie nie Andrzeju, koszty przewozu żywego pogłowia są mniejsze od transportu chłodnią półtuszy, sam ubój podejrzewam też niesie za sobą dodatkowe koszty, a dla takiego turasa kawałek skóry zawsze zostanie xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

spragnione głodne że aż odchody z niewielką ilością ściółki zjadają i te padnięte sztuki. Nikt ich nie złapał na granicy to aż dziwne, za taki transport zwierząt to powinni iść siedzieć albo surową kare dostać.

andrzej2110 Zgadzam się z tobą tak by było najlepiej tylko no właśnie te koszty każdy sobie liczy

poco wydawać jak można tak

Edytowano przez sony5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W Polsce wymyślają głupi przepisy odnośnie psów a na takie coś pozwalają. Polska to chory kraj.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja pier.do.le!!!

 

 

a zpolski niby dużo importują wołowiny...jak im się to opłaca jak mają choćby 10% upadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

niech tvn, zbada tę sprawę a nie po straganach jeżdżą, ciekaw jestem jak w polskiej rzeźni jest, pewnie podobnie, słyszałem że świnie jeszcze żyjące do wrzątku wrzucali, pewnie koszty tych upadków wliczone sa w koszty i rolnik mniej dostaje, z drugiej strony jakbym wiedział żę tak jest to bym na parę sprzedanych byków jeszcze bele kiszonki dorz :( ucił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tego co wiem to z Polski do Turcji większość mięsa idzie jako półtusze. Po tylu kilometrach to nawet jak przeżyją to to mięso nie jest za dużo warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy tak właśnie sobie to wyobrażałam, dlatego ten filmik mnie nie szokuje. czyż ludzie przewożeni do gett mieli inne warunki niż te zwierzęta? raczej nie.

szkoda zwierząt, ale cóż- takie życie, słabszy przegrywa zawsze.

dajcie znać Joannie Krupie:)


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Film jest stronniczy i pokazuje tylko negatywne podejście do transportu zwierząt. Tak na prawdę transport żywca jest obwarowany wieloma nakazami, obowiązkami itd. Tu jest pokazany wyjątek od reguły. A więc ludzie nie dajcie sobie wmówić, że tak wygląda każdy transport, bo według mnie to jest niewielki %. Zresztą nic dziwnego, że pokazują jak to zwierzęta są źle traktowane. Takie obrazki lepiej się "sprzedają" niż szczęśliwe krowy podczas prawidłowego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Przeciez nikt nie powiedzial ze to dzieje sie w Polsce !!

 

Według mnie ten film jest ku przestrodze, abysmy nie dopuscili do tego zeby nasze zwierzęta nie były transportowane w podobny sposób...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zobacz ze trasa przejazdu biegnie przez Polskę


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Większość scen z filmu jest sprzed kilku lat również, ale tak jak przedmówcy wspomnieli, wyjątki się zdarzają;) @pawelek98 spoko dorzuć, na pewno te Twoje byki by ją zjadły :lol:


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

coście tak zszokowani-nic lepiej w polskich ubojniach nie wyglądało kilka lat wstecz-zwłaszcza w tych przemysłowych.i wcale nie jestem przekonany że teraz jest lepiej.

zauważcie że obecnie zgodnie z przepisami musi ubój dla siebie być w ubojni-zwierze wypłoszone,zestresowane i zmęczone-nie to co kiedyś,walnął obuchem z zaskoczenia na ganku-to się przynajmniej porządnie wykrwawiło,nie to co teraz w tym całym szoku-smaku nie poprawia.

samemu zabijałem zwierza-zawsze starałem się trafnie dozować narkozę,starałem się żeby się nie męczyło.

 

na tym filmie dochodzi jeszcze transport i to długi-ponoć jest teraz lepiej-ponoć.

 

co do padniętych sztuk-w przetworach ktoś wysmakuje-jaki prywaciarz pozwoli sobie na marnowanie takiego materiału?wystarczy spojrzeć jak jest z brojlerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak przyjeżdża samochód do dużej ubojni to myślicie że ktoś tam się cacka ze zwierzętami. Otwierają drzwi to co może wyjść do zagrody a to co nie żyje albo nie może wstać to lina za nogę i prosto na ubój wesoło to nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale rolnicy tez są tego winni, po co sprzedają takim?

Ja 2 tyg temu miałem dylemat. Krowa 14-letnia nie mogła się wycielić. Doszło do rozerwania macicy, potrzebna była cesarka. Cielak cudem uratowany, krowa niestety już nie wstała. I co zrobić sprzedać jakimś handlarzom za 200zł czy może np uśpić(koszt 100zł). Chciałem uśpić, niestety parę godz przed przyjazdem weterynarza zginęła naturalną śmiercią. Jedyny wyrzut to taki że mogłem ją sprzedać parę lat temu, człowiek nie jest taki przywiązany i nie musi oglądać takich obrazów...

Pewnie teraz pomyślicie że należę do organizacji Krupy :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

masz rację kolego nie warto się łaszczyć na parę złotych i dawać dobrze zarobić handlarzom lepiej oddać na utylizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@milanreal1-a możesz sobie nawet należeć-do dowolnej organizacji-twoja sprawa.

ja lubię golonkę,szaszłyk,zrazika-ale żeby się pastwić,znęcać dla przyjemności-mnie by się nawet nie chciało(w tym wypadku lenistwo to zaleta),po drugie na smaku się traci ;[ ot cała filozofia.

są ludzie i taborety-każdy wie do których mu bliżej.

 

jak kot czy pies kręci się koło nóg i mu przypadkiem wlezę na łapę- przepraszać go nie będę,no i skopa też mu nie wydzielę-myślę że ze mną jeszcze OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Według mnie propaganda jak by w Polsce w chwili obecnej miały miejsce takie transporty to szybko Inspekcja Transportu Drogowego oraz Inspekcja weterynaryjna by się tym zajęły... A te instytucje w Polsce Działają w miarę dobrze. Może koszerny ubój nie jest za humanitarny ale co zrobić taka kultura i tak było i będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj