szymsajm

Renault Temis 650 Z

Polecane posty

szymsajm    0

Witam.

 

Nie dawno kupiłem Renault Temis 650 Z

Może wie ktoś ile spala na mth?

 

Przeszukałem to forum ale niestety nic nie znalazłem.

Może jednak ktoś coś wie na ten temat?

 

Dowiedziałem się że w New Hollandach siedzą silniki tej samej firmy IVECO co Renaultach

a NH z tego co czytałem nie pali zbyt dużo.

 

Z góry dziękuje :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

 

Nie dawno kupiłem Renault Temis 650 Z

Może wie ktoś ile spala na mth?

 

Przeszukałem to forum ale niestety nic nie znalazłem.

Może jednak ktoś coś wie na ten temat?

 

Dowiedziałem się że w New Hollandach siedzą silniki tej samej firmy IVECO co Renaultach

a NH z tego co czytałem nie pali zbyt dużo.

 

Z góry dziękuje :rolleyes:

 

Ja mam aresa i mam silnik john deere a w tych starszych reniach to pakowali od fendta silniki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymsajm    0

Ja mam aresa i mam silnik john deere a w tych starszych reniach to pakowali od fendta silniki.....

 

 

A jakiego masz Aresa i może wiesz ile spala?

Słyszałem, że silniki JD palą więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Z tego co wiem to Fendt nie produkuje silników tylko zaopatruje się od DFa, tak samo starsze Renault

A tak propo to Renault jeszcze produkują, czy już tylko Claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Renówek już nie robią claas to przejął ja mam aresa 550 rx ile pali to ci nie powiem mam go tydzien takze wiesz.... też słyszałem ze silniki john deere lubią rope :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

starsze renie (do 99r. seria .54, do 94r. ceres) mialy silniki MWM, zaden Fendt, bo nigdy nie produkowal, z teg oco wiem DF tez mialy silniki MWM, byc moze teraz sam produkuje

Temis jest polaczeniem nowego silnika, czyli iveco, ze starym tylem, kabina i tylny most (byc moze i skrzynia taka jak w serii .54)

to ze silniki JD duzo pala to jakis mit, byc moze 2-3 litry wiecej niz silnik o srednim spalaniu, ale za to sa malo awaryjne, jakosc czesci to nie nasze ursusy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2
starsze renie (do 99r. seria .54, do 94r. ceres) mialy silniki MWM, zaden Fendt, bo nigdy nie produkowal, z teg oco wiem DF tez mialy silniki MWM, byc moze teraz sam produkuje

Temis jest polaczeniem nowego silnika, czyli iveco, ze starym tylem, kabina i tylny most (byc moze i skrzynia taka jak w serii .54)

to ze silniki JD duzo pala to jakis mit, byc moze 2-3 litry wiecej niz silnik o srednim spalaniu, ale za to sa malo awaryjne, jakosc czesci to nie nasze ursusy

 

że silniki jd mało palą to nie jest do końca prawda... ma dwa ciagniki na tych silnikach i wiem swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mslup066    0

Witam

Mam problem z moja renata.

Nie dziala mi predkościomierz a jest elektryczny i nie wiem gdzie szukac jakiegos czujnika, mi sie wydaje, ze powinien byc gdzies w skrzyni ale nie moge go zlokalizowac.

Mam jeszcze jeden problem.

Nie rozlacza sie naped, Caly czas chodzi na 4WD

Pod kabina jest taka cewka ktora zalacza i rozlacza naped i ona dziala a naped jest nadal. Tu jest troszke inne dzialanie niz mi sie wydawalo bo cisnienie oleju rozlacza naped a brzk cisniena zalacza go. Czyli wynika z tego, ze nie ma cisnienia bo jak przelozylem przewody olejowe, zalozylem do jednego koncowke i wpialem pod wywrot. Jak wlacze wywrot to naped rozlaczony a jak tylko puszcze to zaraz zalacza. Z tad moje pytanie czy jest moze jakas mikro pompka do oleju od tego napedu czy tez moze jest dodatkowa pompa ktora daje ciscienie na naped. Jak to rozwiazac??

Prosze o pomoc:D

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

witam:) a kolego jaka masz renie? odpioles pod wywrot przystawke od napedu? o to nie dobrze naprzystawke idzie cisnienie max 25 atmosfer a chydraulika ma 180 to musialo rozlaczyc ja bym najpierw zmierzyl cisnienie na przystawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mslup066    0

Temis 650Z.

Tak kolego podpiolem przewod od napedu pod wywrot i na sekunde wlaczylem i rozlaczylo naped. A ktora to jest przystawka od napedu?? Jak jest pompa to jest podzielona na 2 czyli wspomaganie i podnosnik, jest jeszcze jakas dodatkowa? Gdzie tego szukac? A nie wiesz nic na temat tych km/h??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj