Zaloguj się, aby obserwować  
leszcz8

Króliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszcz8    40

Mam 4 króliki , obecnie karmie je owsem lub mieszanką owsa z jęczmieniem , kukurydzą , oprócz tego dostają jeszcze siano , buraki i ziemniaki . Chciałbym się dowiedzieć czy można je karmić pszenżytem ??

Pszenżyta mam sporo i nie jest mi do niczego potrzebne , a owiec potrzebny mi na ospę dla krów .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

mozesz smiało karmic ja hoduje 30 krolikow i czasami tez karmie pszenzytem i nic sie nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

My mamy 17 królików i tez daje raz na czas pszenżyta ale w okresie zimowym to buraki cukrowe owies rosną aż miło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Spokojnie możesz dawać im pszenżyto, ja swoim dawałem i nic im się złego nie działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

To będę im dawał pszenżyto . Mam zamiar powiększyć hodowlę ale samica mi nie chce się za kocić ;[


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A gdzie sprzedajesz króle? po kolegach czy moze do jakiegoś sklepu?

Niech inni się też przy okazji wypowiedzą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Nie sprzedaje . Na razie hoduję tylko dla siebie a jak się powiększy hodowlę to będzie można coś sprzedać .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek19    2

ja króliki sprzedaje zabite po 25zł za kilogram ,najczęściej znajomym ,w tym roku już mi brakło a jeszcze są chentni sprzedałem już od końca września 17 niekiedy jak się trafi to się sprzeda żywego do dalszego chowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

ja sprzedaje na skupie bydła po 6zl za kg wiem troche mało ale zawsze cos. skad jestescie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

3pmarek zywego sprzedajesz rozumiem?

A co to za skup bydła jakiś handlarz czy jak?

Ja z Pomorza. :rolleyes:

jakie rasy macie? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3pmarek    0

3pmarek zywego sprzedajesz rozumiem?

A co to za skup bydła jakiś handlarz czy jak?

Ja z Pomorza. :rolleyes:

jakie rasy macie? :rolleyes:

tak zywego. handlarze przyjezdzaja i skupuja cielaki i kroliki. Rasy mam: nowozelandzkie, barany francuskie, i mieszance. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Najlepszym żbożem dla królików jest jęczmień i można go podawać w 100 % w dawce lub z granulatem.

Pszenica i pszenzyto nie powinno przekroczyc 20 % w dawce gdyż będzie powodować zatuczenie oraz czasami problemy z biegunkami.

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż w moim regionie cena na skupach to ok 5 zł/kg

 

Sam hoduję 2 rasy BOS i WN

 

Belgijski Olbrzym Szary (BOS) sprzedaję w cenach 100-400 zł zależnie od wieku, pochodzenia i cech rasowych

Wiedeński Niebieski (WN) w cenach 50-150 zł zależnie o tych samych czynników

 

Hoduję króliki hobbystycznie z nastawieniem na reprodukcję i wystawy więc zarobku na tym nie ma, pomimo dużych cen sprzedaży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

A nie lepiej przenżyto dawać krowom zamiast owsa?? Owsem to krowy mogą się zatuczyć i zapaść. Chyba, że hodujesz na sprzedaż i chcesz, żeby się ,,poprawiły,,.

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ja wiem, tylko, że leszcz8 pyta czy moze dawać przenżyto królikom, bo dla krów potrzebuje owies. A ja uważam, ze lepiej dawać krowom przenżyto, a królikom owies.

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj