ciapekc328

prasa feraboli czy metal fach

Polecane posty

ciapekc328    0

faraboli jest droższa o jakieś 2000 zł.Chciałbym znać ich awaryjność .Ja bardziej jestem za feraboli bo słyszałem że w matal fach zatrzymuje się bela słomy czy to prawda? I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi itp,będę wdzięczny


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

kilku znajomych ma metal-fach i słomę prasują z rosą, bo jak jest sucha to staje

do sianokiszonki metal-fach nawet nawet, tylko musisz jeździć bardzo wolno i lepiej jak masz zapas mocy

znajomy Fendtem Farmerem 311 LSA dobija takie bele że ciężko we 3 postawić (bele nie są za mokre ani za suche, takie w sam raz) ale często przy niej majsterkuje :(

a z feraboli się nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

daj sobie spokój z metalfachem, znajomy ma od kilku lat feraboli trotter 0 awarii, rotor, noże śmiga aż miło z zetorem 85km (tylko nie mam pojęcia czy jeszcze ją produkują), drugi znajomy ma właśnie entry ale od kilku miesięcy wiec ciężko ocenić i nie miałem okazji z nim porozmawiać od czasu jej zakupu


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

@pavlo1706 Metal Fachem sianokiszonke trzeba wolno prasować ? :lol: Widziałem jak znajomy Proximą 8441 prasował sianokiszonke to latał szybko po polu a pokosy nie były cienkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

daj se spokój feraboli a metal fach to zupełnie inny świat.metal fach to tania maszyna wykonanie kompletna tandeta.wujek kumpla w tym roku kupił metal fach i teraz mówił ze kupił by feraboli.i to jest prawda ze trzeba belować z rosą,a potem bele popleśniałe,

 

I metal fach to nie feraboli ze jak masz zapas mocy co zbijasz bele,zetnie ci zabezpieczenie i łańcuchy rozrywa.

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Również doradzałbym Feraboli. Znajomy rolnik po zmianie prasy ze starej sipmy właśnie na Feraboli mówi, że różnica dzień, a noc oczywiście na korzyść feraboli. Prasa lepiej zbija bele, na temat awaryjności nic nie powiem, ponieważ ma ją dość krótko. Nie wiem czy dobrze mi się kojarzy, ale Warfama z-543 to polska kopia tej prasy.

Mógłbyś podać aktualną cenę tej prasy wraz z wyposażeniem?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

feraboli około 55 tyś brutto szerokie ogumienie siatka gumowe koła na podbieraczu


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam właśnie prasę feraboli entry 120. Już pierwszy sezon u mnie wypracowała zrobiła ponad 2500 bel i zero awarii tylko troszkę siatkę ściągało ale już doszliśmy dlaczego. Prasę mogę śmiało polecić. Nadaje się do słomy jak i do siana. Balot słomy waży 180 kg przy zgniocie w połowie zielonego. Tylko że my te wszystkie bele zrobiliśmy siatką. Nas w lutym kosztował z siatką, gumowe koła na podbieraczu(to chyba standard),centralne smarowanie tylko nie ma szerszych opon to daliśmy 46000 tyś brutto za fabrycznie nową. Choć teraz one dużo poszły w górę to i tak bym ją drugi raz kupił. A przy jakim traktorze ma u ciebie współpracować? My robiliśmy DF Agrofarm 410 85 km to nawet jej za bardzo nie czuł i robiliśmy na 540ECO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

feraboli około 55 tyś brutto szerokie ogumienie siatka gumowe koła na podbieraczu

 

Wyżej napisałeś że 2 tyś droższa mi tu wychodzi na to że raczej 12 tyś droższa, najwięcej do powiedzenia o prasie metalfachu mają Ci co nigdy nie mieli takiej maszyny, sam przez takie durne rady o mało nie kupiłem sipmy i pluł bym sobie w brodę, metalfach u mnie zrobił 4 tyś bel i nic się nie psuje, stawanie bel słomy to można między bajki włożyć jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi a potem pretensje do sprzętu, a chyba nie każdy wie że w tej prasie jest coś takiego jak regulacja zgniotu oraz regulacja zaczepu, do słomy prasa ma być wypoziomowana a nie pochylona do przodu jak ktoś ciąga z zaczepem po ziemi że prasa leży na przód, a zgniot jest nieporównywalny do żadnej łańcuchowej jeśli chodzi o sianokiszonki, słomę też można przyzwoicie zwinąć na tym zmniejszonym zgniocie, polecam metalfach po co przepłacać za feraboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wyżej napisałeś że 2 tyś droższa mi tu wychodzi na to że raczej 12 tyś droższa, najwięcej do powiedzenia o prasie metalfachu mają Ci co nigdy nie mieli takiej maszyny, sam przez takie durne rady o mało nie kupiłem sipmy i pluł bym sobie w brodę, metalfach u mnie zrobił 4 tyś bel i nic się nie psuje, stawanie bel słomy to można między bajki włożyć jak ktoś nie czyta instrukcji obsługi a potem pretensje do sprzętu, a chyba nie każdy wie że w tej prasie jest coś takiego jak regulacja zgniotu oraz regulacja zaczepu, do słomy prasa ma być wypoziomowana a nie pochylona do przodu jak ktoś ciąga z zaczepem po ziemi że prasa leży na przód, a zgniot jest nieporównywalny do żadnej łańcuchowej jeśli chodzi o sianokiszonki, słomę też można przyzwoicie zwinąć na tym zmniejszonym zgniocie, polecam metalfach po co przepłacać za feraboli

 

A nie mówiłem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam metal fach robimy nia slome siano i sianokiszonke.nigdy sie nie zdarzylo zeby balot stanal w prasie nawet suchej slomy. ja jestem z niej zadowolony. nie prawda jest to ze trzeba nia jechac wolno.wiazemy sznurkiem i siatka.zrobilismy nia ponad 3500 bali w dwa sezony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Jak zawsze piszecie o znajomych,wójkach a piszcie o sobie tak jak kolega w temacie podkreślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

u dilera maszyn rolniczych w mojej okolicy wychodziło ,że feraboli jest droższa od metal-fach o 2-3 tyś zł


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

bez zastanowienia dopłaciłbym i wziął feraboli ma teść i jest bardzo zadowolony


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

To prawda że Metal Fach kupuje prasy od Feraboli i tylko dorabia inne blachy i oznaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj