master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

Harnas88    12

Jak kto woli, Ja tam wole troche więcej rozebrać i zrobić jak trzeba. Kolego junkers, jeśli chodzi tylko o łożysko ślimaka to można to zrobić bez problemu sciągaczami bez rozkręcania wszystkich blach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A mógłby ktoś zerknąć do katalogu cześci jakie to łożysko ma oznaczenie ? bo albo u mnie już nie ma z niego wiele albo ono ma inną budowę niż tradycyjne łożysko kulkowe bo kulki pracują na sciankach (blaszkach , osłonkach) a nie między jednym a drugim okręgiem ...

 

Tam jest jeszcze jak mówię pierścień sprężysty który zabezpiecza kołpak przed spadaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam.Czy ktoś z forumowiczów ma katalog części oraz instrukcje do bizona rekord ?

A i w tamtym roku pod koniec żniw jak ojciec kosił to zauważyłem jak motowidła gubiły obroty co to może być przyczyną ?. i nie raz mi się zapycha młocarnia. i na podajniku co są te palce w hederze.

Z podziękowaniom za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

mlocarnie czasami lubi zapchac

A motowidla to moze byc ze pasek wylatany, gdzies nie trzyma oleju i po prostu puszcza i zwalnia.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

ten pasek co jest przy hederze z lewej strony . i może być ze uszczelniacze lub jakieś o ringi puszczają ???

No a czemu się zapycha na palcach w hederze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam.

 

Panowie, jak się naciąga ten pas na młocarni co idzie z odrzutnika na bęben młócący? Tą sprężyną na śrubie co jest przy bębnie?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie coś jest nie halo. Jak podciągnę na korbce od obrotów młocarni to trze mi koło bębna o prowadnice(tak to się chyba nazywa). Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Pas młócarni naciaga się właśnie tak jak napisałeś @master20002 poprzez tą sprężynę przy bębnie!

Kolego @pasiu66 może gdzieś coś się wygieło, a łożysko nie siadło od napędu młócarnii lub samej młócarni(może się sypie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie coś jest nie halo. Jak podciągnę na korbce od obrotów młocarni to trze mi koło bębna o prowadnice(tak to się chyba nazywa). Co może być tego przyczyną?

 

 

Mi też trze jak pociągnę do oporu , pytałem kilka stron wczesniej i wielu ludziom tak samo trze o połówkę koła pasowego . Zobacz , a raczej wymacaj czy nie jest ułamana ta prowadnica , miałem tak w poprzednim bizonie , pas chodził jak chciał , nawet sąsiad który jezdzi bizonem od 85 roku nie wiedział co jest , a okazało się ze tulejka na której prowadnica trzyma się jest ułamana . A jeśli miałbyś ją kupowac to weź paragon , bo jakieś rzemieślnicze weszły w obrót które tą tulejkę mają za małą i nie pasuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jeżeli trze wam o koło, to popuście tę regulację nad kołem, i trzeba o ile pamiętam wykręcić śrubę na 24mm klucz za podajnikiem ziarnowym, ona jest zakamuflowana, służy do regulacji obrotów młocarni, ale jeżeli nikt o niej nie wiedział dokręcał tę jedną nad kołem, ta śruba jest lustrzanym odbiciem tej nad kołem, o kąt 180*

  • Like 1

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, Panowie, zawsze będzie trzeć - trzeba podkręcić ile się da, tak żeby nie tarło i za kontrować nakrętkę, aby dalej nie szło podkręcić, bo albo wytrze prowadnicę, albo kombajn pójdzie z dymem.

 

Zwiększyć obroty można, jak są za małe http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27984-mocarnia-bizon/page__st__20?do=findComment&comment=972648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak tam panowie raport żniwny ? :D

 

U mnie pierwszego dnia bizon szedł jak burza , położył kilka hektarów a dziś wykosił tylko kilkadziesiąt arów i złapał 2 awarie , siłownik po podwójnej wymianie uszczelniaczy znowu puścił i kupiliśmy nowy za 440zł , bo regeneracja kosztuje tyle samo a czekac trzeba tydzień ;) (co ciekawe jest cieńsza obudowa w nim ale tłoczysko to samo ) , urwała się też kolejna łapka z blachą w podajniku kłosowym i stanęła w slimaku nad podsiewaczem .

 

Po za tym wporzo :) zboże suche , bardzo dobrej jakości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Na twoim miejscu zmienił bym już cały łańcuch jeśli to już nie pierwszy raz. U mnie jak narazie idzie bez awarii, odpukać... jedynie mam problem z klimą bo termostat mi sie popsuł i musze ręcznie kontrolować i jak zwykle z hamulcami, już kończą mi się pomysły jak je zrobić tak żeby było ok, jutro rano jeszcze wszystkie szpilki wkręce z silikonem może to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W ziarnowym to druga która urwała się z blachą a w ziarnowym wymieniłem już z 10 - puszczają nity i same gumy się urywają , przykręcam spowrotem na śruby z nakrętkami samokontrującymi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

U mnie sie pompa oleju silnikowego rozsypała, dobrze że fiksowała wcześniej i zwracałem uwagę :unsure: tzn. do końca się nie rozsypała, ale zdecydowałem zdjąć miskę i zajrzeć, i zgineła w moich dłoniach :D do wtorku mam zabawę :D , mógłby teraz spaść deszcz :ph34r:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

A ja wczoraj straciłem obroty na bębnie młócącym wyciąga ledwo 750. oraz nie mam prądu w całym kombajnie (mianowicie ciągle pali mi bezpiecznik ten z lewej strony pod klapą pod silnikiem) może ktoś ma jakiś pomysł co to może być za duże ładowanie czy gdzieś jest zwarcie? i proszę o wyjaśnienie za co on odpowiada i gdzie zacząć szukać? na zegarach jak założę nowy bezpiecznik to ładowanie mam w normie ale po minucie czasami po dwóch pracy na wysokich obrotach pali ten bezpiecznik... proszę o pomoc i z góry dziękuje. Ja też bym się z deszczu cieszył:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

dwa razy zapchane filtry paliwa,wczoraj odkrecila sie nakretka od koła od odrzutnika i przestawilo wszystko, scieło dwa paski i obroty mlocarni zanikly.

Mysle ze dzis wyjedziemy tylko po czesci trzeba jechac.

A i znikły ładowanie co moze byc tego przyczyna ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja złapałem kapcia :( i to o 18 w sobotę ;) - niezły demotywator :D ale podczas zakładania i pompowania przez głupotę przebiłem ją jeszcze raz - to dopiero było dołujące ...

 

Ale "lepigumy" w naszym rejonie to dobre chłopaki i zalepili dętkę w niedzielę czyli dziś w drodze wyjątku - co mnie zdziwiło wulkanizator mówi "w osobówce to bym nie lepił ale w kombajnie to zalepię bo są żniwa i trzeba rolnikom pomóc chociaż tyle ..." :)

 

Po za tym w miarę ok . tylko olej trzyma wysoką temperaturę jak wykoszę ze 2 ha sięga 90 i więcej stopni . 13 ha wywalone , jeszcze 3 :)

 

 

... a i niech żadna cholera tu deszczu nie zciąga ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Powiedzcie czy to możliwe żeby zegar obrotów młocarni oszukiwał? Mam 750 obrotów i na 2 biegu mogę jechać bez problemu w pszenicy. O co tu chodzi wydaje mi się, że przy takich obrotach nie dal by rady. Ja też miałem już awarie: najpierw zapchał mi się podajnik zbożowy, później poszło kilka noży w sieczkarni, pękł przewód od chłodnicy i urwała się ta dzwignia która przełączą pierwszy i wsteczny bieg. A skoszone mam dopiero 8 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Mozliwe ze oszukuje ale jak domlaca wszystko to niema chyba problemu, po zniwach bedziesz go musiał sprawdzic.

Unas polało teraz pod krakowem to spokojnie robimy coz poradzimy ze niedziela ale to zniwa wkoncu.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Skąd dokładnie jesteś jeśli można wiedzieć? Właśnie nie do końca mi się podoba bo ziarno zostaje w tych skórkach czy jak to się tam nazywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Niepołomice

 

Skrec mlocarnie u mnie to samo było skreciłem i problem znikl.

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Po za tym w miarę ok . tylko olej trzyma wysoką temperaturę jak wykoszę ze 2 ha sięga 90 i więcej stopni .

I nie ma czym się przejmować, tak ma być, nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj