master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

bobytempelton    161

Zarżniesz pompę bez oleju, nawet nie próbuj, pompa ma te same obroty co silnik, rozsądnie radze daruj sobie te 3-4 litry, nie spienią 30-40-litrów, zaoszczędzisz jeszcze sporo czasu i roboty przy tym.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie zarżnę ;) na tyle razy co w poprzednim bizonie nie mógł podniesc hederu bo oleju brakowało i pompa łapała powietrze i nic jej było ...

 

Ale może faktycznie nie ma sensu być świętszym od Papieża w tej kwestii - posłucham się ;)

 

Wydaję mi się że stary olej wcale jeszcze nie jest taki przepracowany (zrobić fotkę?) A co do filtra oleju to mam taki wymienny w całosci (w instrukcji z 79 roku bodajże na zdjęciu poglądowym jest taki) z tym ,że ja nie bardzo rozumiem jak on ma filtrowac olej skoro tam jest w tej głowiczce jedna rurka wchodząca w filtr , cyknę fotkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@pawlus224 kolega bobytempelton dobrze ci napisał ale jak ty jesteś świętszym od Papieża to rób jak chcesz.Przy braku oleju w zbiorniku pompa obracała zawartością oleju w sobie a nie pompowała ci powietrze bo powietrze wracało przez nią łapiąc trochę oleju i jej nić nie było. :) A teraz jak pospuszczałeś wszystko to ona jest sucha i ją poderżniesz. :( Wyjdzie ci to na jaw po jakimś czasie ale przecież pompa do bizona nie jest droga. :D A druga sprawa jak pompa pompowała ci powietrze to dlaczego do hydrauliki nie zastosowano powietrza a olej. :rolleyes: Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. B) Skoro tak ktoś mówi to musi coś o tym wiedzieć. :) Powodzenia. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyżby to późna pora pisania posta sprawiła ,że nie przeczytałeś mojego postu ze zrozumieniem ?

 

 

Ja mechanikiem nie jestem nie znam się na tym i nie zamierzam udawac ze jest inaczej - dlatego pytam , dyskutuję i obserwuję temat . W temat pompowania powietrza zagłębiac sie nie będę , bo jak napisałem wyżej POSŁUCHAM RADY @bobytemplton ;)

 

 

Tym niemniej dziękuję za wypowiedz i zapraszam do udzielania się w jakże aktualnym temacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Jeszcze mi sie nie zdarzyło go wymieniać bo niby po co??? Zawsze znajdą się jakieś wycieki to tu to tam... i co roku robię dolewkę ok 5l wiec w sumie to co jakiś czas mam świeży olej... Uważam że na te 3tyg w roku co pracuje się kombajnem wymiana oleju hydraulicznego jest w pewnym senie zachowaniem ekstrawagancko luksusowym:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No bo ja właśnie dolewałem ostatnio i mam w sumie go dosyć dużo, a miałem właśnie wyciek i z tego co widziałem, to niezły ten olej jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A Ja mam problem ...

 

W układzie hydraulicznym mam filtr puszkowy wymienny w całości , taki kupiłem i nie pasuje (jest to zamiennik) , podstawa filtru ma do niego za krótki rdzeń z gwintem :(

 

Za ten filtr płaciłem 50 zł a za inne w okolicy chcą 120-130 zł , najgorsze jest to ,żę to filtr fabryczny , takie montowano jednak w bizonach oprócz "kielichów" z wymiennym wkładem , można go zobaczyć na zdjęciu w instrukcji obsługi : http://pokazywarka.pl/5ajwi5/#zdjecie4049749

 

Zadziwia mnie ten nasz bizon ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak i w większości bizonów - to wkład filtru "kielichowego" wymienny , a mi trzeba całościowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja również mam wymienny wkład tylko też był problem z dopasowaniem bo różne wkłady montowali. A jakie macie filtry olejowe silnika też wkłady?

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@pawlus wyszła taka seria z filtrami nad przednim kołem, mój sąsiad ma nawet taki, i zawsze mu truje kup se całą obudowę z byle czego, byle by wkłady były tanie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A to były jakieś wersje z filtrem w innym miejscu niż nad przednim lewym dużym kolem ? Miałem poprzednio bizona z tego samego roku ale po numerach nowszy i miał w tym miejscu filtr z wymiennym wkładem .

 

Orientowałem się i cały filtr (głowiczka , szklanka , wkład) kosztuje 350zł ...

 

Coś mi się zdaje ze w tym roku z konieczności zostanie stary ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Są po za twą wersją 2 typy filtrów, nad przekładnią bezstopniową jazdy, no trochę z tyłu,obok pompy, ja mam niestety ten stary i są problemy z dostępem, ten nowszy jest bezproblemowy, wrzuce zdjęcie, od razu taką rurkę co dorobiłem do zbiornika oleju do spuszczania oleju może ujmę w obiektywie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Panowie krótkie pytanie... Ile powinno być powietrza w przednich oponach 23,1x26???

Jedną oponę mam trochę skruszałą (są małe pęknięcia gumy na bokach opony przy klockach bieżnika:) i tak myślę czy dla niej lepsze będzie trochę niższe ciśnienie czy wręcz odwrotnie... Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dobrze wiedzieć @bobytemplton . Zamówiłem dziś w składnicy filtr za 76 zł , ale będzie dopiero we wtorek (pomyśleć ile klopotu i przestoju sprawiłoby gdyby filtr np. rozszczelnił się podczas żniw) .

 

@Panczo , gdy już założysz heder , napompuj tyle ,żeby opona się lekko uginała (bardzo lekko , tak aby klocki bieżnika przylegały dobrze , ale zeby osnowa się nie uginała mocno) , jeśli będzie się uginac - pracowac non stop to szybko płutno puści i zacznie szczypac dętkę ... A ile Mpa to chłopaki ci zaraz powiedzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie krótkie pytanie... Ile powinno być powietrza w przednich oponach 23,1x26???

Jedną oponę mam trochę skruszałą (są małe pęknięcia gumy na bokach opony przy klockach bieżnika:) i tak myślę czy dla niej lepsze będzie trochę niższe ciśnienie czy wręcz odwrotnie... Jak myślicie?

 

 

Bizon rekord 1.7 bar

Naklejka jest 170 kpa czyli 1.7 bar


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak samo i bizon super .

 

W swoim kombajnie nie posiadam rozdzielaczy łanu , jakie byłyby lepsze , takie jak fabryczne (czuby) czy jak w wersjach eksportowych i w bizonach BS półokrągłe (zwykła rura zagięta do góry w kształcie połowy okręgu) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wielkiej roznicy w koszeniu nie ma u nas nikt nie stosuje.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam. Panowie jestem załąmany swoim bizonem... Kupiłem go na jesieni i jakiś miesiąc temu albo więcej zacząłem remontować. Za jakie łożysko bym sie nie wziął to się sypie... Poprzedni właściciel chyba go mył i nie smarował... Wymieniłem już obie obudowy podajników wraz z łopatkami i łożyskami,tarcze sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem wyciskowym, orbitrol z wałkiem i łożyskami, łożyska na wale i odrzutniku, dzisiaj mam założyć nową obudowę wentylatora, skończyć robić elektrykę i pewnie coś jeszcze będzie do roboty przy hederze... Pomijam to że jest paskudny jak noc... Powiedzcie mi jak się otwiera dolne sito bo nie mam żadnej dzwigni pod nim... ale coś z boku wystaje, takie cięgło. Tym się je reguluje? Rocznik 82.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Witam. Panowie jestem załąmany swoim bizonem... Kupiłem go na jesieni i jakiś miesiąc temu albo więcej zacząłem remontować. Za jakie łożysko bym sie nie wziął to się sypie... Poprzedni właściciel chyba go mył i nie smarował... Wymieniłem już obie obudowy podajników wraz z łopatkami i łożyskami,tarcze sprzęgła wraz z dociskiem i łożyskiem wyciskowym, orbitrol z wałkiem i łożyskami, łożyska na wale i odrzutniku, dzisiaj mam założyć nową obudowę wentylatora, skończyć robić elektrykę i pewnie coś jeszcze będzie do roboty przy hederze... Pomijam to że jest paskudny jak noc... Powiedzcie mi jak się otwiera dolne sito bo nie mam żadnej dzwigni pod nim... ale coś z boku wystaje, takie cięgło. Tym się je reguluje? Rocznik 82.

 

Pozdrawiam

 

 

Orginalnie jest z boku.

To po co go kupiłes jak taki trup ?

Na twoim miejscu bym go rozebrał do ramy i malował jednoczesnie skladajac i robiac po kolei,

Miesiac roboty ale bys zrobił jak nalezy.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj