master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

master20002    228

Witam.

 

Założyłem nowe łożyska na wale młocącym, te dociskowe. Ten dekiel co zakręca sie nad nimi ma być bardzo dociągnięty? Dość cięzko chodzi teraz jak sie kręci w rękach. I drugie pytanie, napewno smieszne dla Was, jak opróżnić chwytacz kamieni? Wyciąga się go w jakiś sposób?

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja tam odkręcam ten dekielek i "grzebię" ręką ;) tylko po zimie zawsze obawa czy nie natrafisz zamiast kamienia na ...

 

... szczura :lol:

 

P.S. Sprawdzałem u siebie w związku z niszczeniem pasów (trójpasa) jak stoi silnik - faktycznie linia silnika nie pokrywa się z linią ramy tylko leci z łukosa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

co do dekla to dokręć z wyczuciem tak aby się lekko kręciło i dobrze zabezpiecz . Z boku jest śrubka na klucz (chyba 10)

a co do czyszczenia to kładziesz się u góry na pochyłym i wybierasz ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

apropo pokrywki łożyska oporowego, tak ja kolega wyżej napisał, zabezpieczenie musi być na 100%. Ja przerabiałem już temat luźnej pokrywki - dociągnęła się sama podczas pracy i spowodowała silne grzanie się łożyska, a w następstwie wytopienie smaru i jego awarię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

co do dekla to dokręć z wyczuciem tak aby się lekko kręciło i dobrze zabezpiecz . Z boku jest śrubka na klucz (chyba 10)

a co do czyszczenia to kładziesz się u góry na pochyłym i wybierasz ręką

Jeśli chodzi o czyszczenie chwytacza kamieni to podnosimy gardziel do samej góry, zabezpieczamy siłowniki przed opadaniem, wchodzimy pod gardziel i widzimy dwa rygle po bokach, trzeba je podnieść do góry i opuścić szufladkę i wysypujemy to co tam się znajduje. Jak bym miał wybierać od góry to bym wolał wcale nie czyścić :ph34r:

  • Like 2

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Kolego Junkers

Każdy ma swoje sposoby , ja wole od góry bo w moich stronach nie ma kamieni i prawie pusty jest chwytacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

A w moim Starszym modelu nie ma od dołu możliwości wyczyszczenia chwytacza kamieni. Ale za to mam na to bardzo dobry sposób przy którym nawet się nie brudzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Szukam naiwnego który to zrobi a że płace 20-30zł to zawsze jakiś naiwniak się znajdzie do tej brudnej roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak tam panowie przygotowania do sezonu ?

Ja dziś rozebrałem w końcu siłownik , niestety tłoczysko ma spore uszkodzenia i rysy , pewnie nowe uszczelniacze długo nie wytrzymają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

ja jeden już gotowy

a w drugim wymienić olej , zatankować i można śmiało wyruszać

Kurs na kombajn zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Trzeba sprawdzić olej, paliwo i czy w portfelu pusto żeby dużo kasy się zmieściło bo dniówka minie i parę tysi się zwinie przynajmniej w JD tak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kombajn robi przez jeden nędzny tydzień albo i dwa czasem trzy, a psuje się jakby robił 365dni w roku. Niby na pełnym gazie i dużo elementów ale co z tego... Już ciągniki tak się nie psują.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nazie zaprzestałem wymianę tych łożysk na odrzutniku bo troche mi podniosly cisnienie, aż do zakończenia sesji na uczelni. W międzyczasie dłubie przy instalacji elektrycznej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

co do kursu to 18+ prawo jazdy kat B,(C,T ) oczywiscie kasa na wpłatę parę godzin słuchania wykładów i praktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Ja jestem w trakcie wymiany podajnika zbożowego, łożysk na odrzutniku i na młocarni, piast z kłami w kole pasowym odrzutnika i przy okazji dobrego dojścia zaglądam gdzie się da:) Jak u was są ustawione te 2 ruchome lotki w obudowie wentylatora? Kolego master20002 jakie masz problemy z łożyskami na odrzutniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czy w misce tej dolnej filtra powietrza powinien być olej tak jak w filtrach np. w ursusie c-360 ?

Czy można dokupić samo tłoczysko siłownika wydzwigu hederu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Filtr powietrza jest suchy i tam żadnego oleju się nie wlewa! A o tłoczysko pytaj w sklepie, ale nie słyszałem może mają w sprzedaży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Tłoczyska jak i cylindry masz dostępne w metrażu, tylko ze musisz dać dla ślusarza zeby odpowiednio go wykończył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Myślałem ,że można dokupić samo tłoczysko , bo to które mam ma odcisk od linki (pewnie ktoś kiedyś wyciągał kombajn z pola) i delikatne zadry jakby ktoś młotkiem stukał ;) Wymienię uszczelniacze ale obawiam się ,że na długo to nie pomoże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Moje siłowniki też są w opłakanym stanie ale wymiana uszczelniaczy pomaga na około 10 sezonów a więc biedy nie ma. Jak masz ostre zadziory to je drobnym pilnikiem zgładz i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

10 sezonów ?

 

Pilnikem ich ruszał nie będę , nie są takie ostre zeby rękę skaleczyć , tylko wygląda w jednym miejscu jakby ktoś młotkiem pukał , a w drugim wyraźny odcisk linki stalowej (to mnie mniej martwi bo rysy są wzdłóż tłoka) . Po niedzieli jadę po części i zobaczymy czy pomoże i na jak długo .

 

Powiedzcie panowie jaki olej będzie najlepszy do silnika ( zwykły superol cc wystarczy?) i do hydrauliki (hipol?) i w jakich ilościach się miesci do tych układów ?

Zauważyłem ,że mam w bizonie nie orginalny filtr hydrauliki - puszkowy w całosci wymienny , koszt jego to 60 zł w polskich sklepach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jak już się zdecydujesz na wodę do silnika czytaj superol to kup cc40, ja leję Orlen Diesel 2 20W/50 i do bizona w większości sklepów mi go polecają i ja tak samo mogę ci go polecić, po roku czasu nie zmienił swoich właściwości organoleptycznych, bo mam jeszcze nowy w butelce na ew. dolewki i mam porównanie, ale dużo nie robił, bo góra 40ha, więc jeszcze ten sezon przelata. Jest jeszcze Diesel2 15W/40 ale jest rzadszy i lepszego myślę że nie ma sensu lać.

Ile go wchodzi oleju do układu? nie pamiętam dokładnie, ale kup bańkę 20L i jeszcze ci trochę zostanie na dolewki, jakieś 4-5l.

Hipol to olej przekładniowy, lej go do skrzyni a nie do hydrauliki!!! tam leje się Hydrol L-HL68, wystarczy z beczki, jest po 6zł/l, jest jeszcze Hydrol L-HL46 ale jest zupełnie jak woda i do bizona jest za rzadki.

Tu masz pojemności układów-> http://instrukcja.pl/i/jig_1

Edytowano przez Junkers
  • Like 1

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj