master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

Exx    7

Specjalistyczny zakład tez trochę wola za regeneracje . Ostatnio za siłownik od przyśpieszenia zapłaciłem 75zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Tylko że same uszczelniacze do przyspieszacza to koszt około 30-40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Może mi ktoś napisać jak krok po kroku wymienić te uszczelniacze? Może się wydać komuś śmieszne i głupie to pytanie, ale nigdy tego nie robiłem, a nie chciałbym czegoś zespuć bo kilka stów drogą nie chodzi.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Zalezy jaki siłownik ale podobnie sie rozbierają

Wyciągasz to zabezpieczenie na końcu siłownika a później to wyciągasz wszystko w środku sa uszczelniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

U mnie też leci z orbitrolu tylko nie z połączenia kolumny z orbitrolem a z miejsca połączenia tych stalowych rurek z orbitrolem i leci po nakrętkach tych rurek. W tamtym sezonie wymieniłem podkładki miedziane i wszystkie te rurki poskręcałem na idealnie czysto i dalej leci. Nie wiem już co zrobić, jest obrzygana cała gardziel <_< , przez zimowy spoczynek naleciało do ok 4 litrów oleju, a olej leję ten gęstszy, nie hl-46 tylko hl-68 luzem z beczki.

 

Jeśli byście wymieniali kiedyś pas napędu młocarni w Bizonie polecam wziąć ze sobą stary, iść do sklepu z pasami i kupić szerszy, grybszy i ząbkowany. Ja w jednym sklepie się pytałem to jak koleś sprzedaje pasy do Bizona to tylko właśnie takie, pozwala na uzyskanie szybszych obrotów, kosztuje 330 i jest produkcji niemieckiej ale zapomniałem nazwy firmy, jak go kupię to na pewno odpiszę i podam wymiary i nazwę.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

A nie lepiej zamiast tych rurek zakręcić gumowe węże ?? A jak nie to musisz kupic nowe te "grzybki" co sa na tych rurkach . Wyjąc stare założyć nowe i rozklepać troche ,nie ma prawa lecieć

a co do pasa to kupuje poskie tylko trzeba mieć stary bo wiadomo "fachowcy' robią rożne wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@Junkers musisz odkręcić te przewody z orbitrola, tylko je poznacz, aby nie bylo zmoki, i w tej kostce przy orbitrolu sa 2 otwory, w nie wkręcone 2 sruby na imbus 6 albo 8mm, odkręć je, i tm będa 4 oringi wymiar ok 21x3(2.7, z resztą pasuje z rozdzielcza z pomiędzy sekcji) dopasujesz sobie.

Co do siłowników to telefon mi się poniszczył, jak odbiorę z naprawy zrobię instrukcję mocno ilustrowaną :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zakładaliście kiedyś zamiast nitów wzmacniane śruby 6? Rozchodzi sie o listwę tnącą...

Jeszcze jedno: czy łożyska przenośnika pochyłego mają kalamitki i czy żeby wymienić łańcuch trzeba ściągać całą gardziel czy wystarczy rozpiąć łańcuch i przełożyć po prostu.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam. Mam takie pytanie, kupiłem nowy orbitrol z tym, że wszytskie wyjścia są z jednej strony, natomiast w starym sa po 2 z kazdej strony. Stojąc naprzeciw kombajnu to z prawej jest zasilenie i powrót, a z lewej to zasilenie i powrót na tłoka z tyłu. Chodzi mi o to czy tak było w orginale? W jakiejś serii były takie montowane? To jest kombajn z 82r. Jak patrzyłem do książki to tam jest taki jak kupiłem teraz narysowany...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Z tego co widzę są dwa typy. Ty kupiłeś prawdopodobnie nowszy typ i dlatego nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzięki bobytempelton, tak zrobię.

Pasiu66 nowy typ na podwójnym pasku napędu hederu nie ma już smarowanych łożysk gardzieli, starsze na jeden pasek mają kalamitki.

Żeby wymienić łańcuch z przenośnika pochyłego podsiębiernego tzw. gardzieli nie trzeba zdejmować całości, rozpinasz 3 ogniwka i wszystko.

Co do śrub zamiast nitów to jeśli już to na szybkiego na polu, ale jak w domu to tylko na nity. Nit przy zakuwaniu(najlepiej mieć zakuwaczkę do młotka) się rozpęcza i jest to najsztywniejsze połączenie.

Co do tego orbitrola to kupiłeś nowy typ jak napisał pasiu, u mnie z 88roku właśnie jest taki z przewodami po jednej stronie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@master20002 z tego co pamiętam to Z040 i początki Z050 z krótką kierownicą miały te orbitrole wiec musiał już ktoś coś przerabiać.Ja mam 78 rok a sąsiad 75 i mamy wyjścia po jednej stronie :) pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
błędy w oznaczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jakby ktoś natknął się w sieci na jakiś internetowy sklep gdzie można dostać uszczelniacze do siłownika od podnoszenia hederu (lubelski stary typ bez sprężyn) to niech się pochwali linkiem jeśli to nie problem .

 

Ja już w 3 sklepach w okolicy pytałem i nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Mam pytanie odnośnie pompy wodnej. Pompa nie cieknie ale ma luz i teraz zastanawiam się czy wymienić łożyska czy lepiej nową kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To już twoja decyzja.Zestaw naprawczy pompy koszt koło 100 zł a nowa zależy jaka podobno oryginał koło 300 zł.Ja w swojej zmieniłem zestaw a ty zdecyduj sam. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam.

 

Jak wymienić łożysko dociskowe na przekładni bezstopniowej bębna młocącego? Rozebrałem już podajnik, odkręciłem tą dużą śrubę i nie wiem czy odkręcać te 6 śrub od talerza czy ciągnąć to wszystko ściągaczem? Jeżeli ktoś to robił to niech mi napisze, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jak to na młocarni a nie na odrzutniku to chyba niepotrzebnie demontowałeś podajnik, bo dwa lata temu zmieniałem łożysko na młocarni i zdejmowałem te talerze bez demontowania podajnika (za dużo miejsca nie było, ale jakoś przeszło). Ja podczas ściągania przekładni rozkręcałem te 6 śrub bo inaczej nie zmieściłbym się koło podajnika, ale jeśli ty masz podajnik zdemontowany to może i w całości zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Sprawdź dokąd on prowadzi... Jutro sprawdzę u siebie, czy też takowy zwisa :D

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U mnie żadnego dodatkowego kabla nie było także podejrzewam, że musisz sprawdzić dokąd on prowadzi i co ewentualnie jest podłączone.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

znaczy jedni mowia ze to od ładowania , inni ze jakas lampa błyskowa ,

a w obu bizonach sobie tak zwisa i nadal chyba będzie sobie wisiał

a gdzie idzie to nie widac bo kolo silnika chowa sie w wiazke a rozcinał nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak to na młocarni a nie na odrzutniku to chyba niepotrzebnie demontowałeś podajnik, bo dwa lata temu zmieniałem łożysko na młocarni i zdejmowałem te talerze bez demontowania podajnika (za dużo miejsca nie było, ale jakoś przeszło). Ja podczas ściągania przekładni rozkręcałem te 6 śrub bo inaczej nie zmieściłbym się koło podajnika, ale jeśli ty masz podajnik zdemontowany to może i w całości zejdzie.

 

 

Właśnie na odrzutniku też chcę wymienić tak profilaktycznie bo nie wiadomo co tam jest. Okazało się, że na wale było rozsypane łożysko, tzn brakowało śrutów bo tam jest dociskowe. Znajomy kombajnista z dlugoletnim stażem powiedział żeby je wymieniać co sezon bo rozbierać to w czasie żniw to tylko kupe roboty, straty czasu i oczywiście pieniędzy przez postój. Na odrzutniku też są takie same? Żeby je wyciągnąć to trzeba wszystko po kolei ściągać? tzn zębatke, te koła pasowe, czy może wszystko razem może zejsć jak się weźmie je na sposób?

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

kabel słuzy jako instlacja 12 V

Dokładnie u mnie też wisi i jest zakończony mufką, ale nie taki gruby jak na zdjęciu, i służy do podpięcia np. jakiejś lampy przenośnej, tylko ja odciąłem tą oryginalną mufkę i założyłem gniazdo zapalniczki i podpinam pod to halogen. Czasem w nocy się przydaje.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@master20002 no niestety trzeba spruć całe koła wsio aż zostaną gołe wały, palnik, dobre zciągacze i troche nerwów i nie wiem czy w dzień się z tym uwiniesz, najgorsza robota w bizonie. Co do wymiany łożysk co roku lepiej kupić markowe np. skf czy z kraśnika wzmocnione z literką C i spokój na lata.

Co do opisu w ostatnim top agrar jest to opisane z ilustracjami, kup sobie, lub pożycz od prenumeratora.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj