master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

master20002    228

No dobra. A teraz powiedzcie mi jak sie wyciąga ten łańcuch i jak go później założyć? Ma ktoś na to jakiś ciekawy sposób czy samemu będe musiał się uczyć metodą prób i błędów?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Łańcuch jest łączony jak każdy łańcuch, musisz go rozczepić i wyciągnąć, najlepiej jak rozczepisz go na dole, bo wtedy powoli będziesz sobie go wyciągać, jak dojdzie rozczepiona część na górę - żeby łańcuch nie spadł i nie zablokował się w podajniku to druga osoba przywiązuje sznurek do łańcucha i powoli go opuszcza, a osoba na dole wyciąga. Tak samo się zakłada, ktoś z góry spuszcza sznurek na dół, na dole przywiązujesz łańcuch, ciągnie się na samą górę, tam potem zakładasz na zębatkę i obracasz aż oba końce będą na dole i łączysz.

  • Like 2

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

I właśnie o to mi chodziło. Dzięki koledzy za porady.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam kolegów kolejny raz. Czy w bizonie w tym wstępnym filtrze powietrza (tym co wystaje ponad kombajn z tyłu silnika), czy tam ma być jakiś wkład? W kilku kombajnach znajomych zwróciłem uwage, że tam nic nie ma. Więc jak to ma byc?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładnie jak wyżej: nic nie ma. Za filtrowanie w nim odpowiada tylko ta metalowa siatka - obudowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam wszystkich po przerwie.

 

Wczoraj odpaliłem bizonka po zimie. Wszystko ładnie, pięknie tylko nie pokoi mnie gdzejąca się przekłądnia bezstopniowa ta jezdna. Po ok godzinie była tak gorąca, że dosłownie syczało jak się ją skropiło... Gdzie szukać przyczyny?? Może są źle ustawione pasy o to od nich się grzeje?? I kolejne pytanie, u mnie jeden z tych tależy jest dziwnie przechylony... Ten bliżej kombajnu. Jak się z tyłu spojrzy to tworzy niemal takie V przechylone w prawo. Doradźcie mi co z tym robić. Może jakieś zdjęcia.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Wygląda na to ze masz juz wyrobioną tuleje w wariatorze. Daj dla ślusarza cały wariator i on tobie go zregeneruje. Jak zdejmiesz pasy to zobaczysz jak środkowy talerz ma luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@master20002 środkowy talerz na wariatorze jest przesuwny. sprawdź jaki na nim jest luz i tak jak kolega Harnas88 napisał ale nie wiem czy jest warto bo nowe pierścienie są już ze zwykłej stali a nie utwardzanej jak w oryginale a może masz za mocno pasy po naciągane i zimą wariator przyrdzewiał paski się na ciągły i teraz się grzeją :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dobra. Dzięki za porady. Nie chciałbym kupować nowej przekładni bo jej cena powala. Jak znajde chwile czasu to do niej zaglądne i napisze jak to wszystko wygląda.

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Witam.

 

Z przekłądnią się już uporałem, przyczyna grzania tkwiła w tym, że nie była w lini prostej z kołem silnika i lekko pasy krzyżowało. Teraz kolejna rzecz. Zacząłem rozbierać sprzęgło. Pewien stary kombajnista powiedział mi, że wystarczy odkręcić ten kołnież od ramy i śruby na nim te do okoła. Zrobiłem tak i to nic nie dało... Odkręciłem koło pasowe ale nie chce zejść... Niby jest sklinowane ale w miejscu klina nic nie ma... co tam jest?? jakiś segier czy ciągnąć na "hama"?? I kolejna sprawa, wczoraj zaczęło mi sadzić olej z pod kolumny kierowniczej. Patrzyłem na schematy i tam nie powinno nic lecieć bo nie ma z czego.

 

Bardzo proszę o jakąś wskazówke...

 

Pozdrawiam

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Sprzęgło musi zejść po odkręceniu tego dekla (12śrub) nie trzeba zdejmować samego koła pasowego zejdzie z deklem i wałkiem , postukaj trochę młotkiem bo potrafi się zaklinować na zatoczeniach.

Kolumna kierownicza może cieknąć bo jest tam orbitrol a do niego dochodzi olej pod ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam. Udało mi się wczoraj sciągnąć tą obudowę i całe sprzęgło. Jak wspomniałem kiedyś nieco wyżej, nie wysprzęglał wogóle. Przyczyną był bolec który wypadł z docisku przez co jedna z łąpek nie opierała się o łożusko wyciskowe. Przy okazji wymienię tarcze bo lekko jest zjechana i łożyska. Ponoć podchodzi tarcza od stara, prawdą?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

i przy okazji sprawdź sobie stan walka sprzęgłowego żebyś drugi raz nie rozbierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4
Napisano (edytowany)

jakim olejem zalać układ hydrauliczny Z056?

 

 

Z056, nie ZO56

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38
Napisano (edytowany)

Witam ja używam takiego[AGRO HL46] nie drogi i dobry olej cena około 50-60 zł za 5litrów.Nie chcę niczego reklamować poprostu go używam i nie narzekam na niego pozdrawiam

Edytowano przez Marcin91
post napisany kursywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Do hydrauliki ja używam zwykłego najtańszego oleju hydraulicznego i nigdy nie było z tym problemów. Nie oszukujmy się, bizon to stara konstrukcja i nie wymaga drogich olejów bo konstruktorzy bizona nawet o takich wtedy nie marzyli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

tez leje zwykły hydrauliczny i zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam.

 

Ostatnio jak odpaliłem bizonka to zaczęło lać z orbitrolu. Dokładniej to z połączenia orbitrolu z tą podstawą kierownicy. Co to może być? tam są jakieś uszczelniacze? Da radę zrobić to samemu w domowych warunkach?

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Orbitrola nie znając nie zrobisz w domowych warunkach lepiej kup nowy na allegro bo koszt regeneracji jest podobny a nowy to nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Chciałem uszczelnić też siłowniki bo wszystkie leją okropnie. Wystarczy zmienić te gumy co widać czy jest tam więcej elementów do wymiany? Czy może najlepiej wyjąć wszystkie i dać do zakładu żeby zregenerowali?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jeśli gładzie siłowników są w miare dobrym stanie to wymień uszczelniacze, nie jest to trudne i koszt uszczelniaczy nie jest duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj