master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

Harnas88    12

Jest potrzebna pojedyńcza pompka od c-360 i cylinderek od c-385. Najgorzej jest zrobić otwór na pompkę w ramie pomostu. Ja osobiści użyłem spawarki transformatorowej 400A:) ale można użyć palnika. Postaram sie zrobić fotki to bedzie bardziej widać. Mam też tak przerobione hamulce i tez bardzo dobrze zdają egzamin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Fotki wrzuciłem do galerii wynalazki i udoskonalenia ale musze czekać na zgodę administratora. Ten system dziala u mnie już 2 sezony a jeszcze nie doczekał się farby:) Ale już w najbliższych dniach mam w planach malowanie całego bizona a wiec i tam coś doleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Koledzy sprawdzałem wskaźnik temp oleju, i po zmasowaniu pokazuje wartość 100 stopni a powinien wychylić się na maksa do 120. Czyli jest uszkodzony i pasowało by go wymienić? Ps kombajn mam 2 sezon więc świeżak jestem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

24 a sprawdzając od temp wody wskazówka wychyliła się na maksa jak i inne, tylko ten nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Sprawdz na uruchomionym. Jesli przy napięciu 28 też oszukuje to raczej kwalifikuje sie do wymiany albo wiedzieć i pamiętać ze oszukuje o ileś tam stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Harna88 mam małe pytanko gdzie podłączyłeś drugi zacisk alternatora, tzn jeden gruby kabel idzie do rozrusznika(ładowanie) a drugi (wzbudzenie) pod co podłączyłeś, któryś z kabli po starym altku się przydał? bo nie wiem czy mam dobrze.

No i dzięki za zdj. u siebie też tak zrobię, z bizona może claasa się zrobi B)

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

u mnie z ori instalacji można powiedzieć ze nic nie zostało, wykorzystuję żyły od rozrusznika do amperomierza i od amperomierza do alternatora. Reszta instalacji to moja twórczość:) Jeśli chodzi o wzbudzenie to mam zrobioną prowizorke a jak to mówią, prowizorka najdłużej trzyma:) czyli kabelek od altka idzie prosto do głównego plusa na rozruszniku oczywiście z kontrolką i bezpiecznikiem. W tym roku jak zdążę to wciągne to do kabiny i pójdzie przez stacyjkę.Jeśli masz ori instalację i nie jest pogryziona to jak najbardziej możesz wykorzystać. Tylko ze musisz w miejscu starego regulatora zmostkować wsuwki. Jeśli chodzi o udoskonalenia to mam jeszcze klimatyzację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

ma ktoś telefon do producenta sieczkarni do bizona chodzi mi o dokupienie tylnego pióropusza bo uszkodziłem stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Szukaj używki, z jakiejś starej. Przejedź się na złom itd. Ja dałem ogłoszenie w anonsach i się ktoś odezwał.

 

 

Panowie, ostatnio robiłem chamulce i wszystkie szpilki praktycznie mi sie wykręciły. Ile mogą być wkręcone żeby nie obcierały o jakieś koło w skrzyni? Czy może nie ma takiej możliwości?

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Chciałem zapytać co zrobić z przegnitymi dolnymi drzwiczkami poprzecznego podajnika ziarnowego?? Znajdują się zaraz przed dolną obudową wentylatora. Nigdzie nie można tego dokupić.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A w czym problem.O ile drzwiczki tylko to blacha 2 mm zimny kowal wypukać na okrągło nowe zawiaski półautomat i po kłopocie.Jak cały spód już zgnił no to wygiąć rynnę i pospawać na całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok dzięki ale już te drzwiczki sobie zrobiłem, z blachy ocynkowanej 1mm, ale na przyszłość będę wiedział.

Numeru katalogowego tam nie ma, ta część jest w ogóle niewyszczególniona :(


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Aha... Ja wiem, że oni mają, bo w zeszłym roku byłem po czop i koło sprzęgła u nich i wpadło mi to w ręce więc kupiłem. Nie drogo wyszło, a jeszcze rabat dostałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Koledzy nie wiecie skąd wziąć dokładna tablice do smarowania Supry bo mam z instrukcji ale nie pokazuje kilku punktów np smarowanie łożysk w kołach przednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Panowie mam dodatkowe takie pytanko bo załozyłem sekcje od cofania gardzieli i nie chodzi mi cofanie w dwie strony tylko w jedna strone siłowik pracuje co to moze być ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

jaką sekcje założyłeś - do tego potrzebna jest taka która ma możliwość podania oleju nad tłok i pod tłok siłownika (dwustronnego działania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Panowie planuje wymienić w najbliższych dniach wszystkie półłożyska na nagarniaczu, tylko nie wiem, czy nie będą mi się stapiać. Jeden sprzedawca w sklepie tak mówił, że mu się topiły. Jakie wasze zdanie jest? Mogę spokojnie zmieniać, czy raczej mam zwrócić na coś szczególną uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Chodzi ci pewnie o te plastikowe czarne panewki, jeśli luzy są duże to wymieniaj, ja w tamtym sezonie wymieniłem bo były straszne luzy ale teraz jest ok, wszystko zależy też od producenta tych plastików ale tam przecież nie ma dużych prędkości obrotowych.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jestem właśnie w trakcie wymiany tych panewek. Tylko ze u mnie jest gorszy problem bo mam stary typ i dostałem tylko te kostki a panewki już nie są osiągalne. A więc potoczyłem z plastiku samosmarującego. Najważniejsze aby nie poskładać tego zbyt ciasno. Musi być delikatny luzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No u mnie luzy są już duże i dlatego chce je wymienić. Dzięki panowie za odpowiedź, jutro biorę się do roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj