master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

Junkers    44

Ok, większą-ważniejszą część przeróbki mam za sobą, zrobiłem zworę miedzy zaciskami hebla i założyłem rozrusznik (c330-bizon) i kręci super, wiadomo że troszkę wolniej jak na 24V ale tylko trochę wolniej, ale od września nieodpalany odpalił od strzała(ale był odpowietrzany i paliwo ciągnie z banieczki 5l) ogólnie same plusy takiej przeróbki.

 

Wskaźniki działają, co mnie bardzo zdziwiło, a mam od żuka od wody stC, ładowania A, i jakiś od oleju wszystko na 12V, ale jak działa to niech tak zostanie.

Zostało jeszcze zobaczyć czy bez zwory przekręci, powymieniać żarówki, przerywacz kierunków, titałke, założyć altek i się cieszyć że było warto :)

jeśli wam to coś pomoże- w swoim na próbę przerzuciłem oryginalny rozrusznik na w pełni sprawny 60kowy, do tego nowy aku 120 Ah i nawet obrotu na tej konfiguracji nie zrobił.

Ja mam aku 180Ah jakiś Kager ale ze złomu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu330    0

Witam ,mam do sprzedania Bizona z 1988 roku bez ścinacza stan bardzo dobry kolor czerwony 2200mtg więcej info pod nr 608-742-689..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Jak otworzysz lewą klape, to obok włącznika prądu w kombajnie jest taki srebrny filtr, i wychodzą z niego rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

kolego trzeba spuszczać z niego olej żeby filt oczysić ewentualnie wymienić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Dokładnie nie pamiętam jak wymieniałem, ale na pewno trochę oleju ci poleci jak filtr wykręcisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ok, większą-ważniejszą część przeróbki mam za sobą, zrobiłem zworę miedzy zaciskami hebla i założyłem rozrusznik (c330-bizon) i kręci super, wiadomo że troszkę wolniej jak na 24V ale tylko trochę wolniej, ale od września nieodpalany odpalił od strzała(ale był odpowietrzany i paliwo ciągnie z banieczki 5l) ogólnie same plusy takiej przeróbki.

 

Wskaźniki działają, co mnie bardzo zdziwiło, a mam od żuka od wody stC, ładowania A, i jakiś od oleju wszystko na 12V, ale jak działa to niech tak zostanie.

Zostało jeszcze zobaczyć czy bez zwory przekręci, powymieniać żarówki, przerywacz kierunków, titałke, założyć altek i się cieszyć że było warto :)

 

Ja mam aku 180Ah jakiś Kager ale ze złomu.

Ja w swoim mam 2x70 ah i z odpaleniem nie mam problemów nawet zimą na 15 minut prostownik i pali.Z resztą pobór prądu przy 12 V jest 2 razy większy niż przy 24 V i po co tu kombinować na 12 V skoro musisz mieć większy akumulator a za razem droższy i więcej kombinacji z zegarami przełącznikiem masy i żarówkami no i altek + rozrusznik.Nie lepiej założyć 2 aku 70 ah i na pewno sobie poradzą lepiej niż 1x180 ah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotez1127    0

Witam ,mam do sprzedania Bizona z 1988 roku bez ścinacza stan bardzo dobry kolor czerwony 2200mtg więcej info pod nr 608-742-689..pozdrawiam

 

 

 

 

jaka cene cię interesuje ?


Zetor Team !!!
Zetor is power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

balcerek1 myślę mu trochę rozbudować elektronikę więc 24v jak ktoś gdzieś pisał jak kula u nogi, problemów z 24v nie miałem jakby ktoś pytał. Altek 50zł, rozruszniki miałem, aku ze złomu i reszta to grosze nie warte wspominania - dlaczego miałem nie próbować jak same plusy.

Ten aku jest 180Ah bo taki akurat był, ale mniejszy po tym co widzę też by dał radę.

Co do hebla, jest ok.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

ja też właśnie jestem na etapie montowania dodatkowej elektroni w moim bizonie i nie wiem jakie problemy masz z instalacją 24V - ja bynajmniej nie miałem żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja w swoim wywaliłem zegary elektroniczne i mam wszystkie mechaniczne te starego typu.Trochę kosztowało ale się opłaciło.Teraz czy wszystko łączy czy nie to zegary pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A uchylisz rąbka tajemnicy jaka to ma być elektronika? Czy jak narazie to tajemnica?

Cofanie hederu na rozrusznik od żuka, zmiana siły wiatru na guzik, odplewiacz siatki chłodnicy, kamera cofania, dodatkowy czujnik temp wody na 1 cylinder, wysów motowideł, na koniec może jakieś audio i inne, ale takie są plany bo co będzie czas i przede wszystkim pieniądz pokaże.

ja też właśnie jestem na etapie montowania dodatkowej elektroni w moim bizonie i nie wiem jakie problemy masz z instalacją 24V - ja bynajmniej nie miałem żadnych.

Też się pochwal co zrobiłeś/robisz??

Dodatkowy aku to już jest problem nie mały, lepszy alternator na 24V kosztuje majątek bo od jakiegoś tira, w razie niedomagania rozruchu podjedzie byle jaki ciągnik czy nawet samochód i zpala bez niczego(przez kable), ale jak kto woli, jak by było dobrze to bym tego nie ruszał.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Najgorsze alternatory chyba na świecie:) Awaryjność ich jest bardzo duża. Już lepiej zamontować jakiegoś używanego boscha na 24v i w tedy działa wszystko bez problemu, Wiem bo testowałem a mimo to przerobiłęm na 12. Rozrusznik od żuka? Ja myślałem żeby zamontować na hederze od malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Koledzy sory że się troche wpierdziele ale wiecie może jaki trzeba cylinder wymiary , żeby rura od wysypu wysuwała się hydrualicznie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak od Żuka na heder bo akurat mam ich dwie sztuki i działają bardzo dobrze.

Balcerek te ceny alternatorów co podałeś są bardzo duże, ja za DelcoRemy 100A od Opli z silnikami na pewno 1.8 i 2.0 16V dałem tylko po 50zł.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

to normalne że w bizonie na 1 i wstecznym właściwie nie da się ruszyć płynnie?-jakbym nie pieścił pedału sprzęgła to zawsze mi szarpnie, na 2 i 3 jest ok

czy jednak zajrzeć do sprzęgła i sprawdzić czy coś się tam nie dzieje?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak od Żuka na heder bo akurat mam ich dwie sztuki i działają bardzo dobrze.

Balcerek te ceny alternatorów co podałeś są bardzo duże, ja za DelcoRemy 100A od Opli z silnikami na pewno 1.8 i 2.0 16V dałem tylko po 50zł.

tylko te to nowe sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Nie powinien szarpać. Lepiej zajrzyj co tam sie dzieje, możliwe ze łapki nie stoją równolegle do łożyska. Sprawdz jeszcze czy nie przycina sie nic na cięgłąch. W swoim mam przerobione na hydrauliczne i chodzi teraz bardzo lekko, płynnie i bardzo dobrze wysprzęgla a więc polecam tą przeróbkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

O bardzo ciekawe, a mógł byś wstawić zdjęcia tej przeróbki i co jest do niej potrzebne??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj