master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

master20002    228
Napisano (edytowany)

Noże odwrócone i listwa wymieniona. Przy pierwszym odpalaniu się sprawdzi czy to coś dało. Teraz kolej na wymianę dna hederu. Koledzy, obejdzie się bez wyciągania ślimaka? Dno jest gdzieś przyspawane? Czy tylko przykręcone? Kolejna rzecz, coś wali w tym ślimaku, tak jakby coś uderzało, obcierało o coś... Niby nie był gorący, ani nigdzie nie obcierał... Nie mam pomysłu na to... I kolejna rzecz, wyskakuje mi wsteczny. Wystarczy wydłużyć cięgno??

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Koledzy może wiecie kto ma na sprzedaż motowidła nowego typu w dobrym stanie albo cały heder w dobrej cenie nie musi być od bizona, aby nie był szerszy niż 4,20 i nie węższy niż 3,80 oczywiście w rozsądnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A możesz podać moc rozrusznika od 330?

Rozrusznik bizona R10c ma 5KM, a R11a od c330 ma 4KM.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

o ile pod naporem kciuka powinien ugiąć się prawidłowo napięty pas jezdny w bizonie? muszę swoje pociągnąć, a instrukcja nic o tymnie mówi.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W 902 też chyba był 4kw jutro sprawdze to potwierdze. Tylko odrazu uprzedzam kolego zebyś zmostkował wyłącznik masy bo na jednym obwodzie potrafi przypalić i jest efekt jak by był rozładowany aku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym włącznikiem masy i co znaczy przypalić??

W rozrusznikach które łączyłem moc napisana jest na nich w KM a nie w kW, jak byś mógł to napisz wszystko co jest na nim wygrawerowane, jaki typ, moc itp.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

witam mam problem ze swoim bizonem a mianowicie lamie mi kosz sitowy i sita i nie wiem czym to jest spowodowane moze ktos ma jakies pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

nie z kazdum rokiem nabieralo intesywnosci te łamanie sit i kosza sitowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pozamieniane korby trzymające cały podsiewacz, możliwe że tylko gumy już wyleciały i podsiewacz się kosi i wygina, możliwe też że ten wał pod podłogą podsiewacza za skrzynią jest skręcony, ma nie symetrycznie wykonane rowki na wpusty i nierównomiernie pcha podsiewacz wyginając go. Ale ja pierwsze co bym zrobił to wywalił te korby-wieszaki co wisi na nich podsiewacz i gumy na nich, gumy dokręca sie w środkowym położeniu podsiewacza.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

GUMY BYŁY WYMIENIONE W TAKI SPOSUB JAK PISZESZ A WIESZAKI NIE POZAMIENIANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

mi urwało kątownik od przodu, ten co opierają się na nim sita i ciągle pękały, wejdź do kombajnu i pooglądaj wszystkie spawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

ogladelem je milion razy to nie to i nadal nie moge znalesc przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

obejrzyj milion pierwszy musi być coś krzywe albo mieć luz i sito lata i się rozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

A w koszu Sitowym masz zamontowane wszystkie te rozporki jeśli się nie mylę to są 3 albo 4

Ja gdy miałem złamane na środku to poszedł kosz i górne sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

S

a wszystkie i dzis ogladalem go dokladnie i nie zauwazylem braku czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W 902 też chyba był 4kw jutro sprawdze to potwierdze. Tylko odrazu uprzedzam kolego zebyś zmostkował wyłącznik masy bo na jednym obwodzie potrafi przypalić i jest efekt jak by był rozładowany aku

 

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym włącznikiem masy i co znaczy przypalić??

W rozrusznikach które łączyłem moc napisana jest na nich w KM a nie w kW, jak byś mógł to napisz wszystko co jest na nim wygrawerowane, jaki typ, moc itp.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

I nie mogę potwierdzić bo wszystkie oznaczenia są od strony bloku chyba ze bym odkręcił rozrusznik. Z tym włącznikiem masy to jest tak ze jeśli masz starego typu czyli masz 2 obwody to masz 4 śruby a wykorzystane tylko 2 a drugie 2 są wolne. Przy 12v trzeba wykorzystać 2 obwody bo jest większe natężenie prądu i przypala styki a co za tym idzie duże straty i w ładowaniu i w uruchamianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok dzięki, chyba 1KM mniej nie powinien robić dużej różnicy. Ciężko stwierdzić jakiego typu mam hebel(kombajn ma tyle lat co ty, przynajmniej tak sądzę po nicku) ale raczej jest na 2 wyjścia tzn na te grube, rozruchowe z końcówkami na fi10(nie te od sterowania heblem z kabiny).

 

Co do przeczytania wartości na rozruszniku możesz posłużyć się bardzo pożytecznym narzędziem - lusterkiem B)


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

W bizonie były 2 typy hebla. Albo ręczny albo ten sterowany z kabiny jesli masz ręczny i przerobiłeś instalację na 12v to napewno bedziesz musiał go zmostkować. Lusterko napewno by pomogło ale mój garaż jest na styk z kombajnem i nie mam opcji zeby mocniej otwiorzyć klapę. Nawet żeby wlać wodę to musze wyjechac na sucho z garażu. Jak dobrze pójdzie to w następnym tygodniu go wyprowadzę bo w planach mam jego lakierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jeśli wam to coś pomoże- w swoim na próbę przerzuciłem oryginalny rozrusznik na w pełni sprawny 60kowy, do tego nowy aku 120 Ah i nawet obrotu na tej konfiguracji nie zrobił.

 

Jakie jest poprawne napięcie i prąd ładowania z alternatora 24V w bizonie, bo musze pomierzyć?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Osobiście przepracowałem już jeden sezon na 12v i tak jak już wcześniej pisałem to nie wrócę na 24:) A silnik mam bardzo dobrej kondycji a więc spekulacje ze słaba kompresja to mozemy odłożyć na bok. Prawidłowe napiecie ładowania to 28,8v a prad czyli natężenie to od 0 do chyba 40A bo max alternatora to 40A jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

W bizonie były 2 typy hebla. Albo ręczny albo ten sterowany z kabiny jesli masz ręczny i przerobiłeś instalację na 12v to napewno bedziesz musiał go zmostkować. Lusterko napewno by pomogło ale mój garaż jest na styk z kombajnem i nie mam opcji zeby mocniej otwiorzyć klapę. Nawet żeby wlać wodę to musze wyjechac na sucho z garażu. Jak dobrze pójdzie to w następnym tygodniu go wyprowadzę bo w planach mam jego lakierowanie

Hebel mam sterowany z kabiny czyli ten na włączniku elektromagnetycznym i pewnie 12V instalacja go nie włączy, a szkoda bo to duża wygoda, zawsze na koniec dnia albo pracy wyłączam prąd heblem, pewnie będę musiał zmostkowywać styki kawałkiem blachy miedzianej.

Ok nigdzie mi się nie pali, zobaczysz jak będziesz mógł :)

 

Alternator w Bizonie ma chyba 70A, 40A to by było bardzo mało tym bardziej przy tak dużych fabrycznych aku.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Na tym elektrycznie sterowanym to się nie znam ale może być tak ze on jest mocniejszy i nie bedzie trzeba mostkować. Jeśli chodzi o te 40A a to przy 24v to tak jak 80A przy 12v. A jaki masz pomysł na wskaźniki? Bo u mnie są starego typu i nie wymagają prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj