master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

gucik131    28

rozrusznik na 90 % będzie pasował od 360 (chyba R11), 330 ma chyba taki sam, ale nie wiem czy na 12v go odpalisz :(

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Powiedzcie mi jedną sprawę bo planuję zmienić instalację na 12V w bizonie to w rozruszniku trzeba wymienić środek(wirnik i stojan), moje pytanie czy ten środek będzie pasował od ursusa c330?? Chyba że podejdzie cały rozrusznik z c330??

 

Mam już jeden wielki aku 12V od tira i alternator 140A, większy niż oryginalny 24V bo miał 120A jak się nie mylę, żarówki i sygnał to jak wiadomo na 12V jest tego wszędzie pełno, gorzej ze wskaźnikami ale to też nie problem.

 

 

Za duży masz alternator.Będzie przeładowywał akumulator...załóż taki ok 70A.Przecież cały czas na światłach nie jeździsz, tylko wieczorem.A czemu chcesz przerabiać? W w bizonie jest tylko rozruch na 24V a reszta jest na 12V i na światła bierze prąd z jednego akumulatora a drugi jest tylko do rozruchu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Chyba się mylisz kolego locke. Przecież wszystkie żarówki są na 24v, podobnie jak sygnał. A klemy przecież jedna zakłada się na jeden akumulator, a druga na drugi i akumulatory są połączone szeregowo, więc nie ma opcji żeby reszta była na 12v.

Edytowano przez Bizonek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

No właśnie ja też nie... Chociaż słyszałem już od niektórych, że bizon miał fabrycznie wyprowadzoną instalację na 12v, ale ile w tym prawdy, to tego już nie wiem. W moim wszystko śmiga na 24 voltowej instalacji. Nie ukrywam, że będę przed najbliższym sezonem wyprowadzał instalację na 12v, gdyż przerabiam regulację obrotów wentylatora na elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Mój bizonek ma instalację 12v:) rozrusznik a raczej bebechy z ursusa 902. Pali bez problemu na jednym dużym akumulatorze. Alternator mam wstawiony 70A z jakiegoś vw. Nie wiem czy dał by rade od 60 albo 30 bo tam silniki w rozrusznikach są chyba mniejszej mocy ale tego nie jestem pewny. Wiem ze ori z kombajnu jest o 1kw silniejszy od tego z 902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Nie widzę jak narazie żadnego minusa, tylko same plusy. Jedynie trzeba było hebel podłączyć na dwie zwory bo jedna nie daje rady i był problem. Jeśli chodzi o remonty to mam do zrobienia poprzeczkę podsiewacza bo trochę blisko sit już jest. Podlekować troche motowidła albo jak znajdę nowe to je wymienię na nowy typ. Wymiana kosy i jak starczy czasu to może w końcu go pomaluję:) Nie wiecie ile trzeba farby na bizona? Do malowania mam cały heder i kombajn z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Za duży masz alternator.Będzie przeładowywał akumulator...załóż taki ok 70A.Przecież cały czas na światłach nie jeździsz, tylko wieczorem.A czemu chcesz przerabiać?

Jeśli w samochodzie jest 140A czy tam 120 i mamy akumulator ok 60-70Ah i z elektryki jedyne co używane jest to iskra i czujniki/wskaźniki, pompa paliwowa to dlaczego taki np. 150Ah aku ma być przeładowany?

Można wstawić aku od malucha i nic się nie stanie jest przecież regulator alternatora odpowiedzialny za max napięcie i stopień naładowania.

Powód przerabiania - instalacja 24V ma tylko 1 zaletę - trochę lepszy rozruch, poza tym same kłopoty w porównaniu do 12V.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zrobisz jak chcesz ;) Ja w mercatorze 75 mam alternator 70A i mam akumulator do wyrzucenia.Ja na twoim miejscu nie zakładał takiego alternatora....Oryginalnie w mercatorach były prądnice i tak naładowały akumulator.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kolega @junkers ma racje. Alternator może być i 140 A a aku nawet 20A to i tak alternator nie przeładuje akumulatora bo o to dba regulator napięcia chyba ze jest uszkodzony. Ogólnie zasada dobierania mocy alternatora jest do ilości zapotrzebowania przez wszystkie odbiorniki, np światła, wycieraczki, sterowniki, klimatyzację i inne, do tego dolicza sie zapas i masz wynik jaki powinienes zamontować alternator. Nigdy nie dobiera sie alternatora do akumulatora jedynie jesli chodzi o napięcie. Dlatego kolego @locke w merkatorze jakis tam inżynier wyliczył ze wystarczy prądnica bo zapotrzebowanie na prąd jest niewielkie. Kolejny przykład. Czy do każdego akumulatora podłączasz inny prostownik? Chyba raczej nie mimo to ze prostowniki są 20-30Amperowe a takie małe mają max 10 amper i też ładują tylko ze troche dłużej

 

Jeśli chodzi o rozruch bizona na 12v to fakt, troche wolniej kręci ale nie tak żeby były z tym jakie kolwiek problemy nawet jak się zapowietrzy. Może w zimę przy mrozach to był by problem ale kto pali bizona w zimę:) Chyba ze ktoś kupi albo sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Bo kolego @balcerek1 masz sprawny regulator napięcia co w bizonie jest rzadkością. Jeszcze przed przeróbką na 12v zamontowałem alternator bosch 24v z ciężarówki i też nie było żadnego problemu z gotowaniem akumulatorów a miałem 2x 45A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No tyle to i ja wiem żeby nie przeładować akumulatora musi być dobry regulator.Jak będzie walnięty to 195 ah wyleci na orbitę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Kiedyś jak zaczynałem karierę kombajnisty to w rekordzie nowa 125 wystrzeliła po 2 godzinach koszenia i to było koszone na swiatłach. A teraz z innej beczki, kto wie jak dobrze zamontować półkę/ poprzeczkę kosza sitowego? Chodzi mi o tą która jest między podsiewaczem a koszem sitowym. Bo w ubiegłym roku wymieniałem w rekordzie ale na szybko i nie jest to dobrze zrobione a w tym musze w swojej 50.Czy żeby to dobrze zrobic to trzeba odsunąć się z podsiewaczem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Chodzi o tą półkę na podłodze podsiewacza z drutami w stronę raf czy tam sit? ogólnie z drutami do tyłu?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Ja to z ojcem wymieniałem dwa lata temu. Podsiewacza nie przesuwałem, a jedynie wyciągnąłem sita. Tylko nie wiem, jak to jest z fabryczną tą końcówką, bo ja sam to z blachy zrobiłem na wzór starej, która uległa korozji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie potrzebuje porady. Chodzi o sieczkarnie. Jak załączam i chodzi sobie bez obciążęnia wszystko jest ok. Nic nie skacze, nie trzęsie. Jak tylko dostanie obciążenia to podkakuje, trzęsie całym tyłem. Na ostatnim kawałku w żniwa tak trzepało, że rozwaliło mi koło pasowe. Dobrze, że nikt nim nie dostał bo jak uderzyło w heder to tylko dziura została. Może to być wina niewyważonego wału? Niby jak nim obracam to zatrzymuje się w każdym miejscu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

A jak kosisz bez sieczkarni, to też się tak dzieje, czy tylko wtedy gdy sieczkarnia jest włączona?

Edytowano przez Bizonek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@master masz wszystkie noże w sieczkarni? a może zmieniałeś kilka zużytych noży na nowe?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj