Zaloguj się, aby obserwować  
stasiekrolnik

problem w MF

Polecane posty

jutro muszę to przetestować ...bo ferdek słabo mi pali na początku myślałem że to wina akumulatora a raczej baterii bo mam taka malutka baterie zapomniałem jaką ale dobra jest

---------

dzisiaj zrobiłem tak jak pisałeś i ciągnik w ogóle nie chciał zapalić..nie odezwał się ani szmerkiem myślałem że się totalnie załamie

Edytowano przez andrzej2110
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. MF smigał z kultywatorem, po zatrzymaniu (zejście do obrotów jałowych) wypluł nagle troche płynu chłodniczego, prawdopodobnie przez korek zbiornika wyrównawczego. Skąd w układzie chłodzenia wytworzyło sie takie nadciśnienie? Był zapowietrzony? Dodam że temperatura silnika była cały czas w normie, stan płynu aktualnie nieznany, prawdopodobnie właściwy ale dawno nie sprawdzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Do @Mirasek bardzo mozliwe ze uszczelka pod głowicą pusciła ,cisnienie z któregos cylindra poszło do układu chłodzenia i z tad te cyrki ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Do @Mirasek bardzo mozliwe ze uszczelka pod głowicą pusciła ,cisnienie z któregos cylindra poszło do układu chłodzenia i z tad te cyrki ale to tylko moje przypuszczenia.

Nie wykluczam takiej opcji ale po tym incydencie zaorałem kilka hektarów i nie było żadnych niepokojących obiawów, poza tym wywalona uszczelka raczej cały czas pompowała by ciśnienie w układ. Musze obserwować czy nie ubywa płynu chłodniczego. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Moze być równiez nie do konca drozny przewód powrotny do zbiorniczka lub korek przy zbiorniczku przez to tworzy sie cisnienie w układzie i w rezultacie wysadza płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Moze być równiez nie do konca drozny przewód powrotny do zbiorniczka lub korek przy zbiorniczku przez to tworzy sie cisnienie w układzie i w rezultacie wysadza płyn.

Dzisiaj przejżałem wszystko dokładniej i znalazłem winowajce. Zaciśnięty był przewód od nadmiaru w zbiorniczku i prawdopodobnie stąd ten skok ciśnienia które nie miało jak uciec. Także trafiłeś w 100% :rolleyes: dzięki za zainteresowanie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam jeszcze jeden problemik...jakiego oleju dolać jak mam mało w silniku bo nie wiem jaki jest zalany???doradzcie coś... jutro mam jechać w trasę i szkoda mi silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
chłopaki mam jeszcze jeden problemik...jakiego oleju dolać jak mam mało w silniku bo nie wiem jaki jest zalany???doradzcie coś... jutro mam jechać w trasę i szkoda mi silnika

Pytałeś już w tym temacie...

mam znowu pewny problemik... mam trochę mało oleju w silniku w moim MF i nie wiem jaki tam olej jest zalany... a jak bym chciał zmienić to jaki sie leje ?? mineralny, czy jaki????

...a ja odpowiedziałem

Primo to w używanym ciągniku bym nie dolewał tylko odrazu wymienił na nowy ale... Najbezpieczniej zalać minerałem 15W40 dobrej klasy. Ja w swoim mam lekkobieżny półsyntetyk Total 10W40 i na oleju tej lepkości ciągnik jeździ od początku. Jeżeli bardzo chcesz zalać go półsyntetykiem to polecam Valvoline MaxLife Diesel 10W40 do silników z wiekszym przebiegiem, ale najlepiej wymień olej na dobry minerał.

...ale chyba nie dociera do Ciebie że odrazu po kupnie używanego ciągnika należy wymienić olej na nowy. Jeśli od tamtej pory nawet nie ogarnąłeś problemu z niskim stanem oleju to współczuje dla tego MF'a że trafił w takie ręce B) Wymiana oleju z filtrem to koszt ok. 200zł i góra pół godziny roboty.

 

Możesz dolać jakiegoś oleju i jechać w trase ale nie wiesz czy ten który masz zalany nie jest stary i przepracowany, może mieć już znikome właściwości smarujące... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz on w sam raz przed sprzedażą oleje miał wymienione...typ pokazywał kartkę z ostatniego przeglądu tylko że nie wie jaki tam olej jest...olej ma przepracowane z 50 MTH...a wymiana była na pewno bo ten typ który te ciagniki sprowadza ma kumpla który jest szefem serwisu MF JD itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zawsze stosuje zasade ograniczonego zaufania, zrobienie pieczątki serwisu MF to koszt kilkunastu złotych, poza tym powinien dać Ci książke czy cokolwiek z informacją o ostatnim przeglądzie, w tym zalanych olejach... Ale załóżmy ze olej jest świerzy. Najlepiej skontaktowac sie ze sprzedającym i zapytać co wlał skoro miał na to jakiś papier. Tylko dlaczego zostawił go sobie?? Może pokazuje go przy każdym sprzedawanym MF B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

on zazwyczaj sprowadza JD...a olej będe zmieniał na wiosnę filtry i wszystko cały komplet...i potem bede wiedział co i jak...ja książkę serwisowa mam ale tam jest tylko napisane od jakich motogodzin do jakich i tyle no i pieczątki ....no a po francusku czytać nie umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi25    0
jutro muszę to przetestować ...bo ferdek słabo mi pali na początku myślałem że to wina akumulatora a raczej baterii bo mam taka malutka baterie zapomniałem jaką ale dobra jest

---------

dzisiaj zrobiłem tak jak pisałeś i ciągnik w ogóle nie chciał zapalić..nie odezwał się ani szmerkiem myślałem że się totalnie załamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.... ile może kosztować zainstalowanie pneumatyki w MF 6260...dzisiaj czytałem w FARMERZE że do ferdka 6170 kosztuje od 3 do 4 tysiecy czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.... ile może kosztować zainstalowanie pneumatyki w MF 6260...dzisiaj czytałem w FARMERZE że do ferdka 6170 kosztuje od 3 do 4 tysięcy czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie może gdzie można dostać instalacje pneumatyczna do MF 6260???? jaki koszt by był tego i czy w ogóle warto to robić czy lepiej inwestować i robić przyczepy na olej??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

A nie da rady dorobić z polskich ursusowskich wynalazków? Widziałem że znajomy tak ma. Tylko musi być jakiś mechanik który wie co w trawie piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Zapytaj się w ROLMAXie koło świdnika oni kiedyś w używamym MF dorabiali , sprężarka od 330 a zawory takie jak w MF 255 / 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj