Skocz do zawartości
krzysiokal

Jaki poradzicie 140-200km małe spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kgbck    6

no kurna tlukiem niejestem wiedz sobie niefogluj mam 30lat wiedz bez glupich gadan bo mnie to nierajcuje . jak na klawiaturze robie blendy to nienzaczy ze nieumiem pisac. Wiedz sobie daruj .

Edytowano przez kgbck

andrzej2257    108

andrejus daj spokój nie dość, że nie na temat to jeszcze się czepiasz co rusz o tą ortografię masz rację ,ale nie ma miejsca na to w tym temacie zrób specjalny wątek na temat ortografii i już.

sam popełniłeś bląd - Radzisz sobie? A podanie do urzędów lub banków piszesz ci mama czy żona? - złapałem cięcool.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Yogurt    1

Ortografija to frana :P

Skoro już weszliście na temat spalania w 200 konnym ciągniku :P

Osobiście mam Fastraca 3220 w orce i pracach polowych w ty sezonie jeszcze nie pracował, puki co przyczepy od 2 miesięcy od niego nie odpinam. ale muszę przyznać racje kgbck 200 koni pod maską niemalże każde czy ma lekko czy ciężko 25 do 30 litrów na godzinę łyknie. a wstaw mu w... to i z 35 w godzinkę spali i nawet o zdanie nie zapyta. Ale dobrze wykorzystana moc daje proporcjonalnie do zrobionej pracy mniejsze spalanie i tak jak podał za przykład w orce Case 600km 8,5l/ha jego Fendt 12,5 a mój 110 konny Antares zeżre nawet ponad 13 jak ma ciężko... z tym, że ja na hektarze (przykładowo) zawracam 20 razy kolega 10 a taki 600 konny case 0.1..

Wiadomość z agroFakt.pl

sobek112    5

Witam

Już niedługo będę mógł skorzystać z programu na zakup maszyn .

Muszę wybrać jakiś ciągnik , który w miare za dużo nie spali i jest mało awaryjny (bedzie to ciągnik na kilkanaście lat) ,

rozmawiałem z dealerem masseya i dostałem ofertę na ciągnik 6490 - 280 tys. netto.

jutro natomiast dostanę ofertę od new hollanda . Interesują mnie jeszcze ciągniki firmy

john deere i deutz-fahr . Mam bardzo duży wybór , ale nie wiem co wybrać , co roku jest do obrobienia około 140 ha , klasa gleby 4-5

do tej pory pracowałem mf 8140 chodził w pługu kverneland 4-6 skib .

timasz    52

Ja na twoim miejscu zastanowilbym sie nad MF 6490 bardzo dobra maszynka i ta cena 280 tysi netto tez bardzo dobra - napisz jaki diler za tyle chce oddac?

Dodatkowo musisz pamietac ze na 3 i 4 zakresie w kazdej pracy od 6 km na godzine masz juz 200 km wiec ten powerboost jest uzyteczny tez w orce a nie tylko w transporcie

kgbck    6

Dla kolegi sobek112 ja mam 6495 wiedz chwale . Najwieksza bolaczka to czujniki umnie poszly juz 4 cena okolo 350zl za czujnik przeciagu 5 lat ale traktor tylko ora 150 hektarow i caly rok stoi . Moze dlatego. spalanie przy plugu w stosunku do mojego 820 jest okolo 1 moze 2litra wieksze .Plugi inndentyczne ale kierowca nie wiedz tu upatruje roznice . Niema rozpaczy .

Edytowano przez kgbck

Witam

Jaki używany zachodni ciągnik 170-180km byście polecili do 150 tyś?

Zależy mi na tym żeby miał mało elektroniki.

Bardzo podobają mi się JD 7810,co o nich myślicie?

qazi    57

case cvx, dobry i wytrzymały ciagnik i chyba każdy użytkownik tej serii to potwierdzi,

co do tego żeby miał mało elektroniki to co masz przez to na myśli? ile tej elektroniki to mało a ile to już nadmiar?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?