krzysiokal

Jaki poradzicie 140-200km małe spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiokal    0

Witajcie zastanawiam się nad kupnem ciągnika i proszę doradźcie mi. Moc 140-200km kapitał do 200tys zł brutto +/- używany lub nowy z przednim i tylnym wom-em oraz tuz-em tylny zaczep zwykły i dolny(hak) Ważne aby palił nie za wiele :)

Zastawiam się nad Case Magnum MX 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

heh case mx i ma palix niewiele :) niemozliwe:)

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MX jedne z najlepszych ciągników. Mam MX 150. W orce pług KV Vario 5 skib ziemie średnie i ciężkie spalanie wyszło pod rzepak 14,6, l/ha, obroty silnika ok 1800. Pod pszenicę 14 l/ha obroty ok 2 tyś. W podorywce gruber 3 metry, głębokość do 15cm- 8,6 l/ha. Gruber 2,5 metra, głębokość ok 25 cm paliwo ok 13 l/ha.

Agregat uprawowy 6 metrów kompaktor ostroj [to samo co lemken] nie mierzyłem to nie mogę napisać ale na godzinę wydajność 4-6 ha. Agregat trochę za duży do niego.Ale mogę dodać 20 km.

Kupiłem w tym roku NH 5060 nowego i stwierdziliśmy że NH w transporcie pali więcej niż Case. No ale teraz po 200 mth NH trochę się uspokaja z spalaniem.

Miałem MX w przyszłym roku zamieniać na nowego, ale chyba sobie odpuszczę, bo tak oszczędnego chyba nowego nie kupię już.

Po drugie po co ci taki ciągnik potrzebny bo jeśli nie masz 150 ha to nie ma po co brać więcej niż 170 km.

Ja podałem konkrety kgbck teraz ty może nas uraczysz konkretami?

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Ja bym proponował Ci tez Case Ale 155.Taki ma symbol i tyle ma koni.Case to dobre ciągniki,na spalanie nie można narzekać.Zrobią naprawdę dużo roboty przy tej mocy.Za 200 tys.nie kupisz 200KM ciągnik.Ten by Ci w zupełności wystarczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

mam 50ha ziemie średnie teren górzysty, pagórkowaty więc jak trochę popada to się robi ślizgawica i trzeba mieć tych koni trochę żeby wciągnąć np 8 ton pod górę ;D a spalanie nie musi być aż takie ;p tak myślałem 20-25 l/mth

Posiadam mtz 82 (90 pare koni) z napędem 4x4 i wspomaganiem i nie daje rady ciągać takich rzeczy (max 5-6 ton tylko ;D) dlatego potrzebuje czegoś silniejszego żeby mi kosiarkę ciągnął z tyłu i przodu mtz z 1000obr/min daje rade ale trochę jest za mały

Edytowano przez krzysiokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie bierz większego niż 135 km. Ja mam prawie 90 ha i 1224 [sprzedana] prawie nie stygła, robiła ponad 500 mth. W tym roku case MX 150 zrobiłem nim 290 mth i czekam na robotę.1 ha orze średnio 40 minut. Sam się zastanawiam po co kupowałem 150km.

Mam jeszcze nowego NH 5060 105 km. To porównywać tych dwóch ciągników nie ma sensu. Jak się wsiądzie do Case to czuję się że to jest ciągnik a NH to jak zabawka przy nim. Więc tak samo podchodź do MTZ, nawet nie masz co porównywać go z takimi ciągnikami.

W tym roku sprzedałem MTZ 82, a w tamtym 1224. I tych ciągników [MTZ i Ursusa]też nie było sensu do siebie porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeśli priorytetem jest spalanie to chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup ciągnika z silnikiem 4cylindrowym wtedy masz mocny i za razem uniwersalny ciągnik ;)

Za te pieniądze powinno się dac znaleźc Valtrę M150 - 4 cyl. 150KM skrzynia 50km/h(lub 40), 36/36 z 3 biegami pod obciążeniem :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

To juz wolę tego Case. Pomyslalem tez o Fendzie oraz zaciekawiła mnie oferta pronar mtz 1221a 130km

www.pronar.pl/belarus/belarus1221.html#belarus

Edytowano przez krzysiokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

kolego ty masz straszne rozbieznosci:) pomyslalem tez o fendzie a nagle wyjezdzasz z pronarem porownujesz malucha do bugatti veyrona ?! wez sobie kup 714 lub 716 i masz spokoj na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

Więc co lepiej wybrać

Fenda 716 Vario (160KM) 2001rok (ok. 8000 motogodzin)

czy Case MX 150 2000rok (ok. 8000 motogodzin)

czy Belarusa 1221 (130KM) nowy 2011rok

Jeszcze chciałbym wiedziec ile taki fendt może palić jak ktoś wie i czy się nie psuje za często ?

Który waszym zdaniem najbardziej się opłaca ?

Edytowano przez krzysiokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego mocą ciągnika nie ma co szpanować ;) Sam mam za duży ciągnik na areał gospodarstwa 115KM na 70ha. pronara sobie daruj albo jak chcesz to mogę ci sprzedać pronara 82sa z 2005roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Co do fendta oszczędne ciągniki jeżeli patrzysz na oszczędność to właśnie fendt ja mam 412 vario to napełniam cały zbiornik i prasuje słomę 2 - 3 dni bez uzupełnianiarolleyes.gif.w agragacie 4 m spala mi 6 -5 l na h prędkość 12 km/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To twój fendt mniej pali jak mój NH T 5060 105km. Bo mi tak pali jak koło domu sobie jeździ i może z opryskiwaczem do 1500 obrotów na silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Zgadzam sie z kolego Fendty sa najoszczedniejsze ( Oczywiscie sa operatorzy tkorzy nieumieja wykorzystywac skrzyni vario i im pali wiecej niz innym ale pomijam ich) wiedz sa najoszczedniejsze a te nowe fendty bija inne traktory oszczednoscia paliwa sam mam 2 fendty i wiem ile potrafia zaoszczedzic paliwa .Po drugie 716 sa bardzo wytrzymale wiedz niemusi sie nic psuc. ale to maszyna moze sie cos zepsuc(czlowiek tez sie psuje) i tu juz niejest tak rozowo bardzo drogie czesci ! Chodz 716 jest multum wiedz zawsze jakies uzywane czesci mozna dorwac

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to będę się musiał kolegi spytać czemu mnie okłamuję. Ma dwu letniego 716 i mówi że spala mu 12-14 na ha siania zboża agregatem uprawowo siewnym aktywnym. Co ciekawe twierdzi że w polu komputer pokazuję że pali z 12 litrów a w domu dystrybutor całkiem co innego pokazuję i dużo więcej.

Mój case MX 150 spala ok 20 litrów na godzinę w agregacie. Zrobi około 6ha w godzinę do 12km.

40 minut orze 1 ha i spala 14l. To fendt spaliłby z 4-5 litrów na ha.

Dzisiaj chyba daję ogłoszenie i sprzedaję Case , kupuję Fendta. Tylko mam pytanie:w której czarodziejskiej krainie go kupiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego a moj komputer w fendt 820 nieoklamuje co do litra pokazuje spalanie i 4 metrowy aktywny agregat z siewnikiem do predkosci 14 kilometrow na godzine spala 6,5 do 8 litrow na hektar robie z 4 h na godzine gdyz wchodza nawroty i czasami zaldunek skrzyni zasypowej wiedz wychodzi na godzine do 32 litrow tak spala u mnie 820 wiem e moge zrobic mniejsze ale musial bym jezdzic do 10,5 kilometrow na godzine ale czas nagli

 

Co do orki moj orze w 30 minut Hektar i spala od 12 do 15 litrow bo czsami orze do 12 kilometrow na godzine czas nagli wiem bo testowalem ze jak bym oral 9,5 -10,5 to wtedy pali najmniej wiedz na godizne tez bierze gdzies 30 litrow max a kolego albo nieumie albo cos ma nawalone . zapytaj sie pzy jakich obrotach ora :)bo znam osoby o przesiadly sie z polskich kupili NH i pali im 27litrow na hektar prrzy plugu uni ale jak wpadlem w pole to zauwazylem ze jak w polskich tak jezdza tymi wiskaja gaz ile wlezie 2170 obrotow i heja::) i wiedz bardzo wiele zalezy od operatora a umnie komputer nieuszukuje z wzadnym fencie to niech sobie sprawdzi kompa

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

To co tu przeczytałem to śmiech na sali.

Fendt ponad 200 KM pali 7 litrów przy aktywnym agregacie :lol: Tyle to on spala na postoju.

 

 

Poza tym 3/4 postów pisanych jest przez analfabetów. Czy wy nie potraficie nie robić błędów ortograficznych i składniowych?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ty mi się podobasz. Można ci wierzyć bo napisałeś 6,5-8 na/ha, a w godzinę robisz 4 więc wychodzi ponad 30. Ale poprzednik napisał że pali 5-6 litrów na godzinę w agregacie. Trochę dziwne.

Co do komputerów to w fordzie focusie oszukiwał mi o 0,8 litra zaniżał,u kolegi w C5 tak samo. A teraz w 3 letnim pasacie to już nie patrze bo na dystrybutorze pokazuję 6,5-7 litrów a komputer i 9 pokaże. nawet już nie sugeruję się komputerem. W ciągnikach nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

To co tu przeczytałem to śmiech na sali.

Fendt ponad 200 KM pali 7 litrów przy aktywnym agregacie :lol: Tyle to on spala na postoju. Kolego policz a nie stekaj . ile bys chcial zeby palil?! Moze z 15 to w godzine palil bym 60 zbiornik 320 i co 5 godzin pracy i do domu mysl!!!!!! pali mi do 30 na godzine moge pracowa ponad 10 godzin na zbiorniku jezeli ten agregat by mial 2 metry to palil by pare litrow mniej na godzine ale na hektar z 10 litrow wiedz tak wazne jest dlatego dopasowywac odpowiedni sprzet do odpowiedniej mocy bo ciagnik ponizej jakies tam granicy niezejdzie i niespali rowniez 100 na 100 Wiedz jak bys 200konnym oral 3 skibowym plugiem to na hektar bys spalil duzo wiecej niz plugiem 5 skibowym . Wiedz myslec i przetestoj wtedy sie wypowiadaj ( skoro mam to wiem) a nie pier**lic bos neidowiarek

a tutaj masz ciagnik 600 koni 20 skibowy plug i spalanie 8,5litra na hektar :)moze niemozliwe??() moze zrozumiesz na czym to polega bo w godzine zrobil chyba ponad 13 hektarow wiedz 110,5litra na godzine . Moj fendt okolo 25 litrow na godzine przy plugu czyli 2 hektary wiedz posto policzyc 12hektarow w 6 godzin 150 litrow(200konny traktor) 13 hektarow 1 godzinka 110litrow(600konny traktor) WOW:) PRawda wiedz liczyc i myslec Fendt 12,5 na hektar litrow case 8,5 na hektar litrow ale na godzine fendt 25litrow case 110litrow pal licho ze case zrobil ponad 6 razy wiecej
Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

SPoko spoko nie rób ciśnienia. Mój błąd, nie doczytałem że to spalanie na ha. Ubzdurało mi się że to spalanie na godzinę.

Ale przyjmij do świadomości że twoje posty są bez składu i ładu. Piszesz bardzo chaotycznie. Pewnie stąd moje niedopatrzenie :)


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

a ja to wiem bo szybko mowie to szybko pisze pani z Polaka w latach 90 tez mnie za to zawsze Jedynkowala;)Ze pisze bez skladu z blendami:) sobie radze;) Pozdro

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Czytając to forum wychodzi ze takie same ciągniki mają całkiem inne spalanie :rolleyes: czyli wszystko zależy od umiejętności operatora i dobranie odpowiedniego sprzętu

Mi w tym roku pług 4 zagonowy nie wchodził w ziemię więc pożyczyłem od wujka CASE MAXUM 110 I pług Khun master jakiś tam 4+ na hydraulice

wujkowi ciągnik w orce średnio palił 11-12 l/h ja uważam że to bardzo mało B) ale niestety u mnie spalił 20 l/h :blink:

jeśli chodzi o ciągnik używany polecił bym jakiegoś NH lub Mf są tańsze od JD czy FENDA i jest dobra dostępność do części ale pamiętaj ze w większości przypadków co najlepsze będzie miał zużyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Mówcie co chcecie ale to prawda no 5 to niebiggrin.gif ale 6 -7 to na pewno ręce bym dał sobie uciąć , a w orce jest inaczej pokazuje od 15 w górę czasami prawie 20 lsad.gif, ale podkreślam chodzi o zestaw ibis xxl 4 vario 2 m szerokości + fendt 412 vario czwórka. W orce niestety tak jest , że każdy lubi sobie pociągnąć i niema na to leku, w agregacie uprawowosiewnym 3m spala około 9 l sądze że to nie dużo. Najmniej to spala gdy prasuję slomę to cały bak wystarczy mi na 2 - 3 dni rolleyes.gif miodzio cool.gif.

 

EDIT. andrejus zrozum nie każdy miał samiutkie piątki mi np. lepiej szła matematyka niż polski nawet lepiej ją lubiałemsmile.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

a ja to wiem bo szybko mowie to szybko pisze pani z Polaka w latach 90 tez mnie za to zawsze Jedynkowala;)Ze pisze bez skladu z blendami:) ale i bez tego sobie radze;) Pozdro

Radzisz sobie? A podanie do urzędów lub banków piszesz ci mama czy żona?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj