Zaloguj się, aby obserwować  
gregorychar

siewnik zbożowy

Polecane posty

gregorychar    1

potrzebuje siewnik do zboża 3 m szerokości -jaki mi polecacie?? -najlepiej zachodni

Edytowano przez gregorychar
otr. + literówki

I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A siewnik ma być nowy czy używany?

Co do poznaniaka to polemizowałbym. Mam takiego i niezbyt go sobie chwalę :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No to może jakiś amazone. Mój wujek sobie kilka lat temu takiego sprawił i nie narzeka. Co ciekawe w tym samym czasie mój ojciec kupił poznaniaka (w podobnym wieku co amazone wujka), gdyż liczył na lepszą dostęność części do polskego siewnika. Prawda jest taka, że części nie ma ani do amazone ani do poznaniaka. Z tą subtelną różnicą, zę amazone nie psuje się tak często i łatwiej go można wyregulować. Z tego co ostatnio zauważyłem, to nowe poznaniaki różnią się od tych sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, więc może i ich jakość jest lepsza. Ja bym zrobił tak: gdyby mnie było stać na nowego poznaniaka to kupiłbym go. Gdybym natomiast nie mógł sobie pozwolić na nowy sprzęt to kupił bym używany siewnik amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja dwa lata temu kupiłem austriackiego Reform Semo 99, 3m 25 rzędów, z automatycznymi znacznikami i ścieżkami, maszyna suuuuuper choć nie nówka. Ale po doświadczeniach z Poznaniakiem to różnica jest olbrzymia na plus dla Semo. Niestety są u nas mało popularne, ale części są dostępne, choć nie tanie, ale przez dwa lata sią nic nie zniszczyło ale zrobił u mnie tylko 40ha. Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Jakby kogoś to zainteresowało to mam do sprzedania Poznaniaka 2,7 m (właśnie kończę remont), na wczesną wiosnę byłby w 100% gotowy do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Kupuj Amazonkę używaną... Dobry siewnik. Zależy jeszcze u kogo i ile pracował...


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
nawet nawet mi potrzeba siewnik taki żeby był do 7 tysięcy

Jak do 7tys to nie kupisz nic nowego. Więc bież amazone. Szczerze mówiąc nie orientuję się jakie są teraz ceny ych ciągników, ale myślę, że za te pieniądze to kupisz coś w poczciwym stanie. No i nie będziesz miał takich problemów jak ja z poznaniakiem (nie można go ustawić, często zapycha się, gdy na polu znajduję się jakieś resztki, przyczepianie to tragedia, niewygodna skrzynia i jescze kilka mniej istotnych wad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mi przy poznaniaku nic się nie zapycha. Ale mam redlice talerzowe :P . Wschody bardzo wyrównane.

 

 

@buchaj

W jakim sensie nie możesz ustawić swojego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Bo najpierw ustawiam wg tabeli wysiewu poszczególnych roślin. Nastęnie przeprowadzam próbę kręconą i jak nie wychodzi to szukam dalej, aż wyjdzie. Później jak pojadę na pole to i tak wysieję więcej (prawie nigdy mniej) niż zamierzałem. I właśnie to jest trochę dziwne - bo zrozumiałbym gdyby było mniej (wiadomo: poślizg kól itd.) ale, żeby prawie zawsze wysiać więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W naszym ustawiamy wg tabeli i jest dobrze. Jak ustawiliśmy żyto na 200kg/ha, zrobiliśmy próbę kręconą i wyszło 195,5kg/ha. Więc chyba nie jest źle? Nam siewu na każdej działce wyszło dużo mniej niż jak sialiśmy starym poznaniakiem 2,7m. I efekt jest o wiele lepszy. A denka i zastawki masz dobrze poustawiane? Może po prostu lata robią swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

No właśnie podejrzewam, ze te zastawki latają jak chcą. @kat a z którego roku jest twój poznaniak? Bo mój bodajze z 1984. A gdyby mi się nie zgadzało tylko o 0,5 kg/ha to byłbym happy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Mój jest z tego roku :P . Ale poprzedni był z 197x. Wykręcałeś na 200kg/ha. A rzeczywiście na polu wysiewał 230-240kg/ha.

 

W Twoim jest jeszcze to rozwiązanie A B C 123456? Czy bezstopniowo jedną dźwignią? Jeśli to pierwsze to może tryby są wyrobione lub są luzy na klinach (u nas tak było. Ale nie mam pojęcia czy winę ponoszą zastawki czy może wyrobione tryby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tak, u mnie jest ta złożona skrzynia. Jedna dźwignia ABC i druga 123456. Tryby i wałki były jakieś 3 lata temu wymieniane, bo kiedyś się posypały (okazało się, ze wałek jest skrzywiony). Tak, ze cała ta duża przekładnia jest prawie nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
mi może być używany aby miał 3m i amazon

a pa czemu amazon i prosze o dluga wypowiedz ja na lekcji u PASZKOWSKIEJ ??? są tez inne dobre marki


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są inne dobre marki ale z tego co ja słyszałem od ludzi to oni albo kupują amazone albo jak już kupili to teraz mówią mogliśmy kupić amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
Są inne dobre marki ale z tego co ja słyszałem od ludzi to oni albo kupują amazone albo jak już kupili to teraz mówią mogliśmy kupić amazone

Dokladnie jak napisales,tez spotkalem sie z wieloma ludzmi ktorzy po zakupie jakiegos siewnika stwierdzili ze dokonali zlego wyboru nie kupujac amazone(ja jestem jednym z nich B) ) Ale jesli ktos kupuje nowy siewnik to musze powiedziec ze Poznaniak tez dosc dobrze siue sprawuje B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może ktoś coś mi powiedzieć na temat siewnika Kongskilde Demeter Classic 3000 ?Dużo gorszy od tego Amazone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

heh mój znajomy ma taki siewnik i sobie chwali sieje super równe wschody i wysiew kg tez dobry chociaż mówił że bardzo ciezki jest bo ma go w agregacie talerzowytm z uni ogólnie bardzo dobry sienik zasiał gdzię 500 ha i sie tylko te zagarniacze styłu poscierały :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj