Zaloguj się, aby obserwować  
gregorychar

siewnik zbożowy

Polecane posty

black08    4

siewniki dawniejszego famarolu teraz unia tez nie są złe ja mam i nie narzekam niedawno widziałem oferte z 2000r za 9 tyś nowychyba w granicach 18tyś na prow połowa tego a siewnik nowy i napewno lepszy od nowych pozn


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Bo najpierw ustawiam wg tabeli wysiewu poszczególnych roślin. Nastęnie przeprowadzam próbę kręconą i jak nie wychodzi to szukam dalej, aż wyjdzie. Później jak pojadę na pole to i tak wysieję więcej (prawie nigdy mniej) niż zamierzałem. I właśnie to jest trochę dziwne - bo zrozumiałbym gdyby było mniej (wiadomo: poślizg kól itd.) ale, żeby prawie zawsze wysiać więcej?

@buhaj to ja mam tak samo, identyczny problem z ustawieniem ilości wysiewu.Tabela swoje, próba kręcona swoje a po zasiewie wychodzi jeszcze inaczej, tzn. zawsze z deka więcej mi się wysieje.Tak miałem z rzepakiem, chciałem wysiać 4 kg. to wysiało mi się 5,5 kg.Dodam że siewnik jest po kapitalnym remoncie, włącznie z nową przekładnią. :angry: Co do wyboru to jeśli miałbym kupować następny, inny to tylko Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-jeszcze raz-wie ktoś coś na temat tego Kongskilde-zostało mi co najwyżej parę dni na podjęcie decyzji-a może ktoś wie ile kosztują siewniki innych firm (dostępne w Polsce,szerokość robocza 3m,redlice zwykłe,znaczniki hydrauliczne-może być bez ścieżek).Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

To ja nic nie wiem i nic Ci nie powiem. :lol: Tylko zastanawia mnie czemu nie chcesz bez ścieżek???A i Kongskilde to chyba tańszy od sławetnych Amazone? Więc wybór należy do Ciebie.Osobiście jeśli chodzi o nowe to myśle że dobrze wybierasz to dobra, znana i uznana na świecie firma no i produkcja w kraju. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
To ja nic nie wiem i nic Ci nie powiem. :lol: Tylko zastanawia mnie czemu nie chcesz bez ścieżek???A i Kongskilde to chyba tańszy od sławetnych Amazone? Więc wybór należy do Ciebie.Osobiście jeśli chodzi o nowe to myśle że dobrze wybierasz to dobra, znana i uznana na świecie firma no i produkcja w kraju. :P

Na moim areale i na moich kawałkach to i bez ścieżek się obejdę (zresztą ten Kongskilde je ma)-pszenicy czy innego rzepaku też siał nie będę-bo marne jego szanse :) na mojej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My mamy "FIONĘ" 3m sprawuje się bardzo, więc polecam ten siewnik :rolleyes:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

@buhaj nie wiem jak jest z poznaniakami , ale w amazonkach (mam takowy)występują 3 rodzaje ogumienia i biorąc niewłaściwy rozmiar do próby kręconej mogą wychodzić właśnie takie różnice ilości wysiewu (zawsze w jedną stronę i o taki sam procent) To jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

a ile chcesz żeby w skrzynię wchodziło? i z jakim ma chodzić jak do ciągnika około 50-60km to Amazone d8 mocny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Jakiej mocy masz traktor? my mamy taki zestawik: http://www.moto.allegro.pl/item1055567912_agregat_uprawowo_siewnykongskilde_demeter_3m.html tylko znaczniki nie na silownikach i nie ma porównania do poznaniaka (do tej pory sialismy poznaniakiem 2,70) tylko ze do niego musisz miec traktor powyzej 100KM jest dosyc cieżki ale robote robi bardzo dobrze (odpukac). Jak nie masz takiego duzego traktora to jednak celowalbym w amazone sami mielismy brac Amazone ale kolaga sprzedawal swoj siewnik i tak sie skusilismy


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj