pawel0609

Kombajn do 30 tyś.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel0609    0

Witam poszukuję kombajnu do 30tyś mam 10h swojego i na usługi będę jeździł (proszę o nie zamykanie tematu)

 

Myślę nad Claas Mrecator ; New Holland 1513;1540 ewentualnie Forsthit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo polecam kombajn marki New Holland z serii clayson ja mam z silnikiem forda 4 cylindry heder po zewnętrznej 3m kosa 2.80m jak dobrze ustawisz sita to zboze jest czyste i nie lezy nic na polu hektar pola w jakies 45-50 min silnik po całych zniwach nic nie bierze oleju od 3 lat nie miałem zadnej usterki jedynie trzy lata temu robilem podłogę zbożową . poprostu jak się dba to się ma ja codziennie rano go smaruje w żniwa

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Coś rzadkie to zboże masz @megafarmer2011 B) Wszystko zależy kto jak szybko jeździ i nie boi się że kombajn zapcha, u mnie też senatorem lub domim56 ostro po polu suną, tylko plony marne z tych pól :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tymi domiatorami to nieźle popierniczają po polu

w tym roku kosił koło mnie taki koleś od was co ma 56 i ja kosiłem moim to dużo szybciej jeździł

do 30tys to jakiegoś MF 440 NH 1520 i spokojnie starczy na 10ha

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/14791-15-ha-jaki-kombajn/ podobny temat

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

polecam ci mercatora 50 lub 60 cheder 3,6 i silnik mercedesa jak znajdziesz ni zmęczonego to machniesz za żniwa ze 35ha na luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ż merkatorów wybieraj młodsze typy 70,75 ten drugi jest najmłodszy typem. Jak dopisze Tobie szczęście to w tej cenie znajdziesz dominatora.NH tez nie są złe choć przeniesienie napędu z silnika na młocarnie za pomocą pasa płaskiego nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż przy dużym obciążeniu potrafi się ślizgać ale to szczegól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pas się nie ślizga rafalkom555 pisałes ze słabe zboze mam ja co roku biore nowe zboze na nasienie i na nawozy i opryski nie żałuje ale się opłaca dla chętnych moge wysłac film ze żniw ale bardzo słaba jakość bo nagrywane telefonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pas się nie ślizga

Tak jak pisałem tak piszę raz jeszcze że potrafi się ślizgać /zdarza się/ choćby w rzepaku czy gęstym życie. ten pas yo sprawa zawodna i została wyparta przez pasy klinowe zespolone. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja nie pisałem że słabe na pewno, tylko tak sądzę, bo 2,8metra kosy i hektar w 45-50min to musi być słabe :blink: Kasa wydana na nawozy i ŚOR dla wielu jej wielkość inaczej jest rozumiana, a zboże z centrali nie zawsze jest lekarstwem na super plon.

70 a 75 może i większe, tylko że sporo droższe, kupiłem mercatora60 z 77roku w stanie idealnym za 29tysi a obok stał mercator 75 za 35tysi i to był wrak a nie kombajn :D

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna kwestia to TYP a młodszy i zmodernizowany jest po prostu ulepszony. Druga kwestia to stan kombajnu i tu jest różnie :blink: U mnie w pomorskim ceny Merkatorów 75 zaczynaja sie od 20 tys o stan nie pytaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Nie

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do tej kwoty (z dużym zapasam) można kupić dronningborga z 80-go roku model D1650 z szerokością roboczą hedera 367cm, zbiornikiem 2,6m3. W tej cenie będzie kabina, sieczkarnia.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

a co powiecie na MDW 514, tez za 30 tys stoja, a jestem w podobnej sytuacji jak autor tematu??


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

nie jest zle, tzn do wagrowca mam najblizej a to jakies 50 kilometrow wiec chyba niezle.. ;)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

a moze cos z deutz fahr seri m 900 m922 m770 lub m 750 nie zle sprzety sam mam m 900 poczatki nie byby bez problemuw ale w cenie z poprawkami 27000 sie zmiescilem i jestem z niego zadowolony w godzine hektar polozy spokojnie. zycze dobrego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj