magnolia

Zakaz sprzedaży psów i kotów bez rodowodu.

Polecane posty

magnolia    0

Witam,

mam pytanie:

na kazde prawo niemal jest jakiś przepis, który pozwala coś ominąć :)

Nie będzie wolno handlować psami bez rodowodu na terenie polski, sprzedawac ich oraz rozmnażać, tak?

W takim razie czy wolno bedzie (kiedy urodzą się szczeniaki) sprzedać je za granicą, np: w Czehach, Słowacji, Niemczech?

Chodzi mi o to, że nie ogłaszając się zupełnie na Naszych polskich stronach internetowych, ogloszenia o sprzedaży takich szczeniąt bez rodowodu byłyby zamieszczane na międzynarodowych stronach, np: niemieckich, czeskich itd... a sprzedaż tych szczeniąt polegała by na tym, że nie sprzedawałabym ich u Nas w kraju, poprostu do transporteru i wystarczy 10 km w innym kraju poza Naszą granica, np: do PIENIN i potem przez granice 5 minut drogi i w Słowacji moge sprzedać, tak?

Czy źle myślę? No bo wkońcu srzedaż nie byłaby w takim razie na terenie Naszego kraju, rozmnazanie w sumie też nie - bo szczeniaki trafiłyby poza Nasz kraj, tak?

I jeszcze jedno, pytanie o sprzedaż w Polsce:

skoro psa nie wolno sprzedac w Polsce, podobno nie wolno tez podarować, tak?

To czy w takim wypadku mozna zamienić na coś? Czy będzie można dac ogłosznie, typu (to jest przykład): "mam spanielka, 4-miesięcznego, córka dostała na prezent urodzinowy, niestety okazało się, że ma uczulenie na siersć i zmuszona jestem ją sprzedać ale sprzedać nie wolno więc chętnie zamienię np.: na nowy telefon komórkowy marki Nokia".

Chodzi mi o to, że skoro nie można sprzedac to może mozna ZAMIENIĆ na coś? Wkońcu jak coś człowiek kupi to zapłaci za to mnostwo pieniażków...

 

A czy np: będzie można z zagranicy przywieźć do Polski szczeniaka bez rodowodu? np; z Niemiec, kupie sobie Maltaczyka dajmy na to i bez rodowodu, przywioze go do Polski i chce go sprzedać za granica, np: w Słowacji dajmy na to, czy tak wolno?

Pytam czy te niezbyt mądre przepisy idzie jakoś obejść?

Ja nie mam jakiejś wielkiej hodowli, szczerze - mam trzy suczki zaledwie (bez rodowodu) i 1 kota (bez rodowodu.

Moje zwierzęta mają bdb warunki mieszkaniowe (mieszkamy w dużym miedszkaniu), komfortowe, cieplutko, suchutko, bdb karmą są żywione - Royal Canin - tylko taką używamy, psy mają po niej piekną siersć i sa zdrowe, sa regularnie szczepione i odrobaczane. Wszystkie psy sa przez Nas kochane :)

Bede wdzięczna za odpowiedzi

Pozdrawiam

Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriTrac    3

Proponuję abyś z tymi pytaniami zgłosiła się do jakiejś organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, np. helm animals, straż dla zwierząt, ekostraż, itp. Może trzeba będzie np. zarejestrować hodowlę? Na pewno jednak nikt nie będzie Ci pomagał w szukaniu rozwiązania - jak sprawić aby dalej robić tak jak robię.

 

Prawo jednak jest stanowione po to aby uniknąć tych chorych sytuacji ze sprzedaż zwierząt z kartonów, nielegalnych hodowli, itp. Skoro masz własną mini hodowle i kochasz zwierzęta, to proponuję abyś nie szukała tanich rozwiązań, jak coś obejść. Wręcz przeciwnie, szukaj rozwiązań jak zrobić aby było legalnie i aby nie było z tą hodowlą amatorki z pudełka.

 

pzdr


Informacje o sprzedaży traktorów w Polsce ------www.agritrac.pl------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnolia    0

No chyba masz rację...

Nie wiem co jeszcze zrobię w takim razie, bardzo kocham moje pieski, albo je zatrzymam i nie będę rozmnażać albo żeby nadal chodować to będę zmuszona sprzedać te psy, które mam i kupić z rodowodem :(

to smutne...

Popytam wierw tak jak radzisz, dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Koleżanko podaj jakiegoś linka z tym rozporządzeniem bo chciałbym poczytać.

 

Jak zwykle przepis który uderzy w zwykłych szarych ludzi i utrudni im życie.

 

Jak to na wsi bywa, wyszczeni się suka, zawsze jest kilka sztuk, dotychczas albo się komuś odsprzedało jak podrosły albo wydało a teraz to że bez rodowodu będę sprzedawał szczeniaki to będę przestępcą w świetle prawa?

 

Co to znowu za ustrojstwo weszło w życie? <_<

Kogo ma dotyczyć ten przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Najlepiej niech jeszcze rolnikom zabronią sprzedaży mieszańców bydła i będzie zajeb ... ;[ ;[ ;[

Kolejna idiotyczna ustawa :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnolia    0

Koleżanko podaj jakiegoś linka z tym rozporządzeniem bo chciałbym poczytać.

 

Jak zwykle przepis który uderzy w zwykłych szarych ludzi i utrudni im życie.

 

Jak to na wsi bywa, wyszczeni się suka, zawsze jest kilka sztuk, dotychczas albo się komuś odsprzedało jak podrosły albo wydało a teraz to że bez rodowodu będę sprzedawał szczeniaki to będę przestępcą w świetle prawa?

 

Co to znowu za ustrojstwo weszło w życie? <_<

Kogo ma dotyczyć ten przepis?

 

 

W skrócie o ustawie :

 

- zakaz przycinania psom uszu i ogonów oraz innych tego typu zabiegów na zwierzętach;

- zakaz używania do pracy lub w celach sportowych zwierząt zbyt starych lub zbyt młodych;

- zakaz zoofili

- zakaz narażania zwierząt gospodarskich i domowych na warunki atmosferyczne groźne dla ich zdrowia i życia

- zakaz transportu i przetrzymywania żywych ryb przeznaczonych na sprzedaż bez wody

- zniesienie przepisu, że myśliwym wolno zabijać psy i koty

- zakaz stałego trzymania psów na uwięzie ponad 12 godzin i na łańcuchu krótszym niż 3 metry, naruszenie tego jest wykroczeniem karanym mandatem

- wprowadzenie obowiązku puszczania psów poza własnym terenem tylko z oznakowaniem umożliwiającym identyfikację właściciela

- zakaz sprzedaży zwierząt domowych na targowiskach, giełdach itp. a psów i kotów poza miejscami hodowli

- likwidacja pseudohodowli: zakaz hodowli psów i kotów prócz hodowli zarejestrowanych w stowarzyszeniach hodowców psów i kotów rasowych

- obowiązek sporządzania przez gminy corocznych planów opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności

- zakaz odławiania zwierząt bezdomnych jeśli nie ma dla nich miejsc w schronisku

- zwiększenie kar więzienia do 3 lat za znęcanie się lub zabicie zwierzęcia;

- zniesienie ograniczeń grzywny za znęcanie się nad zwierzętami (czyli teoretycznie można będzie dawać nawet kilkaset tysięcy złotych!)

- podniesienie wysokości nawiązki od sprawców przestępstw przeciw zwierzętom na rzecz organizacji pro-zwierzęcych do 100 tysięcy złotych

- wprowadzenie kary zakazu posiadania zwierzęcia do 10 lat

 

Tu jest link:

 

http://wolnemedia.net/aktywizm/nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierzat/

 

Pozdrawiam :)

 

Pytałam straż miejską :(

no i oni jeszcze takich dokładnych wskazówek nie mają co i jak, ale bankowo nie będzie wolno hodowac psów bez rodowodu, niestety to jest 100% pewniak!

Tak więc głupie przepisy, które człowiekowi utrudniają zycie!!!

Już teraz zaczęłam szukać dla moich piesków nowego domu, jednego weźmie moja dalsza kuzynka (sama się zaoferowała) a drugiemu jeszcze znajdę dobry dom :) poszukam wśród znajomych, bo chciałabym "trzymać puls" nad tym gdzie trafią moje sunie, chce aby miały się dobrze, jak najlepiej :)

No nic chyba już mam odpowiedź, nic się nie da zrobić :(

Takie "mądre" prawo wchodzi wraz z nowym rokiem i trzeba się dostosować, niestety....

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ale czytając twój skrót rozporządzenia, to oprócz zakazu hodowli i sprzedaży mieszańców to bardzo mądre i pożyteczne zmiany wprowadzili :)

Zwłaszcza podoba mi się zakaz dotyczący trzymania psów na uwięzi, powinni za to ostro karać wysokimi mandatami ;[


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Te przepisy to głupota nic więcej. U mnie latają bezpańskie psy. Schronisko nie może ich złapać. Powinni je odstrzelić a nie złapać a potem żywić z naszych podatków.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Taa samczyk - ciekawe co powiesz jak taki pies jeden z drugim przeskocza ogrodzenie i pogryza jakieś dzieci z twojej rodziny - fajnie będzie co nie? Pewnie pierwszy polecisz z mordą do właściciela żeby uwiązał swoje psy na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Samczyk a jak byś reagował gdybyś bał się na pole jechać rowerem?? Mnie 3 psy pogoniły w moim lesie. 100m od lasu przechodzi droga którą do szkoły chodzą dzieci. Chciał byś aby twoje młodsze rodzeństwo lub twoje dzieci takie psy pogryzły?? Dodatkowo te psy podchodzą do budynków. A co będzie jak wejdzie do obory i ci cielaka zagryzie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

"ale bankowo nie będzie wolno hodowac psów bez rodowodu, niestety to jest 100% pewniak!"

 

 

pokaż mi gdzie jest tak napisane, na mój gust wyolbrzymiasz i przeinaczasz ten link, czyli wg. twojego myślenia 80% psów czyli nierasowych kundli i 99.9% kotów (bo gdzieś w polsce rasowych jest 0.1%)ma zniknąć?

 

ja zrozumiałem z tego linku że chodzi o uporządkowanie czarnej strefy handlu zwierzetami rasowymi


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Samczyk a jak byś reagował gdybyś bał się na pole jechać rowerem?? Mnie 3 psy pogoniły w moim lesie. 100m od lasu przechodzi droga którą do szkoły chodzą dzieci. Chciał byś aby twoje młodsze rodzeństwo lub twoje dzieci takie psy pogryzły?? Dodatkowo te psy podchodzą do budynków. A co będzie jak wejdzie do obory i ci cielaka zagryzie??

 

Ostro, u nas takich sytuacji nie było dotąd. Tak masz rację, trzeba z tym walczyć ale nie strzelać, najlepiej kulkę w psa i niech kona w cierpieniach. Humanitarnie, odławiać i usypiać o ile faktycznie są niebezpieczne ;)

A to, że w waszej wsi są takie psy to tylko i wyłącznie wina ich byłych właścicieli, bo tak zostały nauczone. Znam gościa, który ma psa. Duży coś ala owczarek niemiecki. Wejdź na jego posesje to by cię na miejscu zagryzł, a stań poza granice posesji mimo otwartej furtki nie ruszy cię, tak nauczyli bestie ;)

Wspominałeś o utrzymaniu schronisk z naszych podatków, w czym Ci to przeszkadza ?

Sam mam psa, bezpański błąkał się po mieście. My go przygarneliśmy i okazał się być zajeb... psem i zarazem przyjacielem, dlatego tak reaguje na krzywdę zwierząt. Jak ten umrze bo ma już swoje lata to pojadę do schroniska po kolejnego, bo właśnie takie psy są najlepsze. Dasz im dom i jedzenie, a one całkowicie będą Ci oddane i będą zawsze przy tobie. Ja przecież dla bruna (ten bezpański pies) uciąłem niechcący nogę rotacyjną, jest kaleką ale mimo wyrządzonej mu krzywdy nadal jest mi oddany i wiernie mi towarzyszy w każdej sytuacji :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A kto powiedział ze ma konać w cierpieniach?? Jeśli by żył po pierwszym strzale to wykonać drugi strzał już z bliska aby nie cierpiał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiHPBR    0

A co ze szczeniętami które już się urodziły?

Do schroniska oddać...na ulice wyrzucić...czy uśpić...? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W j. polskim są dwa słowa które określają warunki utrzymania zwierząt to są:chów i hodowla. Hodowla to utrzymanie zwierząt z dbałością o czystość rasy i jej doskonalenie i o takiej formie utrzymania zwierząt, oraz handlu nimi, mówią wprowadzone przepisy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną rasę by znaleźć ogłoszenia typu: rasowy bez rodowodu...czyli kundel.Albo coś jest rasowe i ma na to potwierdzenie i widać to po jego potomstwie, albo jest tylko w typie danej rasy i w potomstwie może trafić się jakiś potwór B) . Wy wszyscy mówicie o chowie, czyli dla własnej przyjemności posiadam wiernego i oddanego towarzysza i nie musi on posiadać papierów potwierdzających jego hrabiostwo, bo nie wzięliście go dla jego potomstwa i ewentualnego zarobku, tylko jak powiedziałem dla zyskania przyjaciela i stróża. Nie jest to zabronione i nie będzie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co Filipoo,ponawiam zapytanie. Załóżmy,że suczka rasy foksterier oszczeniła się. Jest pewność,że szczeniaki będą tej samej rasy bo "partner" jest też foksterierem.Tak więc nie zaszedł eksperyment krzyżowania ras. I teraz załóżmy,że po kilku miesięcach odchowania w warunkach domowych,mieszkalnych,ciepłych,zaszczepione,odwszawione,karmione pieski powinny trafić do nowych właścicieli.

A ta ustawa w sumie zakazuje handlu poza hodowlami zarejestrowanymi. Ok jestem przeciwko handlowania psami/szczeniakami(,które żyją) w złych warunkach,gdzieś na targach. Nie wiem,może się myle,ale mam obawy,że po wejściu tej ustawy może zajść więcej przestępstw na tle okrucieństwa,morderstw (szczególnie nad młodymi pieskami):( No bo co w takim razie zrobić-tylko pokątnie oddawać nowym właścicielom (nawet za symboliczne kwoty). Ustawa zamiast pomagać, będzie niestety jeszcze bardziej szkodzic. :(

 

P.S.

Przy okazji czemu nowelizacja ustawy dalej akceptuje kastracje czy też podwiązanie jajników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiHPBR    0

To co Filipoo,ponawiam zapytanie. Załóżmy,że suczka rasy foksterier oszczeniła się. Jest pewność,że szczeniaki będą tej samej rasy bo "partner" jest też foksterierem.Tak więc nie zaszedł eksperyment krzyżowania ras. I teraz załóżmy,że po kilku miesięcach odchowania w warunkach domowych,mieszkalnych,ciepłych,zaszczepione,odwszawione,karmione pieski powinny trafić do nowych właścicieli.

A ta ustawa w sumie zakazuje handlu poza hodowlami zarejestrowanymi. Ok jestem przeciwko handlowania psami/szczeniakami(,które żyją) w złych warunkach,gdzieś na targach. Nie wiem,może się myle,ale mam obawy,że po wejściu tej ustawy może zajść więcej przestępstw na tle okrucieństwa,morderstw (szczególnie nad młodymi pieskami):( No bo co w takim razie zrobić-tylko pokątnie oddawać nowym właścicielom (nawet za symboliczne kwoty). Ustawa zamiast pomagać, będzie niestety jeszcze bardziej szkodzic. :(

 

P.S.

Przy okazji czemu nowelizacja ustawy dalej akceptuje kastracje czy też podwiązanie jajników

 

No właśnie co stanie się z tymi szczeniakami co już się urodziły?

Znajoma ma 7szt. 2 tygodniowych szczeniaczków shih-tzu po naprawdę ślicznych rodzicach i teraz co ma z nimi zrobić?

a przecież musi je odrobaczyć , zaszczepić, karmi sukę karmą royal canin , to wszystko są naprawdę spore koszty i co teraz?

Ustawa powinna dotyczyć psów źle traktowanych i rozmnażanych na wsi w stodole ale nie szczeniąt w których odchowanie właściciel wkłada dużo miłości,pracy i pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W j. polskim są dwa słowa które określają warunki utrzymania zwierząt to są:chów i hodowla. Hodowla to utrzymanie zwierząt z dbałością o czystość rasy i jej doskonalenie i o takiej formie utrzymania zwierząt, oraz handlu nimi, mówią wprowadzone przepisy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę dowolną rasę by znaleźć ogłoszenia typu: rasowy bez rodowodu...czyli kundel.Albo coś jest rasowe i ma na to potwierdzenie i widać to po jego potomstwie, albo jest tylko w typie danej rasy i w potomstwie może trafić się jakiś potwór B) . Wy wszyscy mówicie o chowie, czyli dla własnej przyjemności posiadam wiernego i oddanego towarzysza i nie musi on posiadać papierów potwierdzających jego hrabiostwo, bo nie wzięliście go dla jego potomstwa i ewentualnego zarobku, tylko jak powiedziałem dla zyskania przyjaciela i stróża. Nie jest to zabronione i nie będzie.

No właśnie jeszcze tu chciałem się zatrzymać przy tej terminologii: hodowla i chów. Jeśli ktoś podpadnie i ma sprawe sądową. Jak własciciel udodowodni,że to co robi/ to co się stało (np. suczka urodziła małe) nie jest hodowlą tylko chowem? Ta ustawa jak i każde inne polskie prawo jest strasznie wykrętne, i od razu powiadam,że zdechłe.

 

Rzecz druga,jesli zdjęcie młodych wystawie na allegro,to w sumie to też to podchodzi pod jarmarczno-targowiskową sprzedaż?Zakładałbym,że przyszły właściciel musiałby sam po młodego przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowelizacja    0

czyli bedzie mozna kupowac jedynie psy z hodowli ? a to nie przejdzie poniewaz ludzi nie stac na takie psy , nie kazdego stac na psa za 1000zl z rodowodem ktory i tak mu sie na nic nie przyda. A do tego pseudohodowy nalezacy do zwiazku kynologicznego podkupuja nierasowe w swietle prawa psy i sprzedaja jako wlasne , i ten podpunkt umozliwia im to legalnie i kosi cala konkurencje nienalezaca do zwiazku kynologicznego . Nie trzeba wpominac ze Pan poseł Suski to hodowca ze zwiazku kynologicznego i to jest dzialanie lobbystyczne w celu wykoszenia calej konkurencji poniewaz Zwiazek kynologiczny w ostatnich latach bardzo malo zarabia , bo wszyscy ludzie wola psa bez rodowodu za 200zl a nie za 1000zl.

 

A na dodatek ustawa nie precyzuje handlu w internecie i na ulicach . I to gola ustawa nie posiada zadnych rozporzadzen. Trzeba czekac na rozporzadzenia . Ale Panowie ze zwiazku kynologicznego ladnie sie postarali zeby wykosic konkurencje . Znam Panów ze zwiazku kynologicznego co sami podkupuja psy bez rodowodu pod swoje rodowodowe psy . Ze niby po nich . A wiekszosc takich ludzi jak my bedzie lamala prawo chcac sprzedac pociechy swojego pupila . Bo przeciez wlozylismy pieniadze w karme , szczepionki i opieke weterynaryjna wiec chcielibysmy chociaz nie byc stratni . I ta ustawa to dzialanie lobbystyczne i zniewalajace . Pseudohodowcy ze zwiazku kynologicznego beda to robic legalnie. A my nie . No coz dochody zwiazku kynologicznego znacznie sie powieksza , wkoncu dopieli swego :) a prostujac , bedzie mozna handlowac psami bez rodowodu , tylko tymi co urodza sie w zarejestrowanej hodowli , bo nie wszystkie szczenieta w miocie otrzymuja rodowody . Niektore ich nie otrzymuja . Aby hodowla byla zarejestrowana trzeba posiadac przydomek :) i to bardzo proste do ominiecia prawa:) polecam o tym poczytac :) pozdro :)

Edytowano przez Nowelizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Witajcie drodzy towarzysze rolnicy, jako że to moj wierwszy post prawgnę wszystkich przywitać, ale do rzeczy. Posiadamy 2 suczki "rasowe ale nie rodowodowe" i przyznam że bardzo nas zabolała nowo zatwierdzona ustawa która wejdzie w 2012 roku już na dniach suczki mialy by cieczkę już zdobyłem pierwszych 2 klientów w 2011 roku sprzedarz poszła świetnie - pierwszy raz przez allegro, atu taki klops. Rozmyslam długo nad tym jak by obejść ten przepis sprzedarz na zagranicznych portalach przychodzi mi na myśl z tym że raczej jestm z centralnej Polski i do najbliższej granicy z 300km, wpadł mi do głowy jeden pomysł jao że psy które "powstaną przez przypadek" można oddać za darmo a nie sprzedać - nie łamiąc prawa, no więc w ogłoszeniu piszemy tytuł "Oddam za darmo szczenięta..." Natomiast w treści dajemy normalny opis i coś takiego "Nie płacisz za psa, płacisz za jego utrzymanie od momentu przyjścia na świat do momentu oddania go w twoje ręce" jak myślicie czy coś takiego mialo by prawo bytu?

Przepraszam za błędy ale wyjątkowo coś mi mozilla nie poprawia błędów tak jak by tylko na tym forum nie wiecie może coś trzeba nacisnąć żeby podkreślało błędy?

Pozdrawiam serdecznie mam nadzieję że uzaleznię się od tego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

a nie możesz po prostu ich nie rozmnażać- jest tyle nic nie wartych psów na świecie- po co kolejne, po co kombinować. Nie ma bata, albo jesteś świrem i sprzedajesz szczeniaki poniżej kosztów(bo psy bez rodowodu są warte kilkaset złotych), albo bezdusznym typem co nie dba o szczenięta i wciska je nieświadomym ludziom. Ileż ja się napatrzę w lecznicy u mojej żony na tych ludzi co potem przychodzą z płaczem z zaniedbanymi szczeniakami. odchów miotu prawidłowy to duże koszty- nie da się ich zwrócić szczeniakami po 300 zł.

Nie jestem członkiem związku kynologicznego a mam rodowodowe psy- jestem członkiem ISDS- brytyjskiej organizacji psów pasterskich, szkolę je do pracy z owcami i bydłem- organizuje czasem pokazy- od 2 lat na polagrze w poznaniu można moje psy obejrzeć, i powiem wam iż hodując psy rodowodowe ponoszę olbrzymie koszty- samo krycie to koszt 1000 euro + wyjazd do Holandii na przykład, śledzę i dobieram rodowody, oglądam różne psy na całym świecie, porównuję się z nimi na zawodach międzynarodowych, dbam o nie- i nie mówcie że te wasze przypadkowe psiaki(mimo że czasem kochane)są warte tyle co moje, każdy z nich potrafi prowadzać, przyprowadzać, dzielić i inne rzeczy wielkie stada owiec i bydła. Stąd ta różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Stary świetnie że tak myślisz dobrze że masz żonę która pracuje w lecznicy i sam tez pewnie nieźle zarabiasz ale gdyby przyszło ci wyżyć z 12 hektarów to też byś się łapał czego popadnie, pierwszego psa collie kupiłem jakieś 7 lat temu dałem za niego 100zł ale niestety jak to małe szczenie miał tendencję do ucieczek a była ostra zima i uciekł z domu już nie wrócił kiedy go kopiliśmy nie mieliśmy pojęcia że wkrótce będziemy hodować małe szczeniaki, był to nasz pierwszy pies collie, jako że rozpacz była ogromna po jego zaginięciu kupiliśmy suczkę collie po którą jechaliśmy przeszło 300km. Kiedy mogla już mieć młode kiedy ukończyła 1,5 roku dopuściliśmy psiaka do niej tak że rasowego ale nierodowodowego wtedy okazało się że za szczeniaczki można dostać tyle samo pieniędzy co za prosiaki:) pamiętam że wszyscy się wtedy dziwili z rodziny że takie drogie najbardziej dziadkowie którzy byli rolnikami szczeniaki sprzedawaliśmy najpierw po 200zł a później nawet po 280 dla ludzi którzy mało zarabiają to ładna kasa w 2007 roku dokupiliśmy drugą suczkę, dopuszczaliśmy je TYLKO RAZ DO ROKU, psiaki były zadbane u nas w gospodarstwie zawsze były 3-4 psiaki więc dlaczego nie miały by przynieść zysku. Stary nie jestem żadnym szaleńcem kiedy suczki wiosną miły młode sprzedawaliśmy je tylko w dobre ręce mieliśmy w sumie 14 szczeniąt kiedy puściłem ogłoszenie na allegro zgłosił się do mnie gość ze sklepu zoologicznego zaproponował mi świetną cenę, jak myślisz co zrobiłem? - odmówiłem bo z zamiłowania do psów chciałem aby trafili do dobrych rodzin, poza tym odmówiłem jeszcze 2 indywidualnym odbiorcą bo byli to moi "znajomi" których kojarzyłem z alkoholizmem a drugiego z łańcuchem dla psa. Z każdą rodziną do której trafiły psiaki mam kontakt do dziś (choć by mailowy czy też telefoniczny) ludzie przysyłają fotki filmiki psiaków to jest dla mnie satysfakcja że dzięki tym szczeniakom inni mają uciechę. Zrób sobie taki egzamin kup gospodarstwo takie jak ja 12 hektarów i spróbuj z niego wyżyć zrobić wszystkie opłaty, wyżywić rodzinę etc. Udzielasz się w ten sposób bo osiągnąłeś dobrobyt, ale prawda jest taka że gdyby twoja żona i ty stracilibyście pracę i oszczędności to też byś się łapał czego popadnie, zamiast wprowadzać takie durne przepisy dotyczące "pseudo-hodowli" zajęli by się ubojniami i wszelkiego rodzaju masarniami gdzie bydło, trzoda chlewna, drób przed zabiciem przechodzi istne tortury, mogę ci podesłać na priva filmik zrobiony we wszelkiego rodzaju ubojniach itp. gwarantuję ci że nie dasz rady go obejrzeć do końca, jeśli wyrażasz taka chęć wyślij mi wiadomość na priva. Co do pseudo-hodowców według mnie to ludzie którzy robią różne krzyżówki psów czasem kotów i sprzedają je na targu za 10-20 złotych mają powiedzmy 30 suczek które poza kojcem nie widziały świata które są wychudzone to według mnie jest pseudo-hodowla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Co to jest forum rolnicze czy forum producentów kundli .weszła ustawa i co z tego psa da się na dłuższy łancuch i na noc spuści,sukę wysterylizować lub dać co pół roku zastrzyk antykoncepcyjny.Po co te wywody cwaniaczków co robią wielką filozofię z rozmnażania niepotrzebnych zwierząt .Najlepiej dogadajcie sie z jakimś wietnamczykiem ,oni chętnie odbiorą waszą hodowle i przyrządzą w 5 smakach ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj