sezam

kto uprawia len

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sezam    0

Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Ja mieszkam w takiej okolicy którą można nazwać zagłębiem lniarskim ;) .

 

Zdjęcia tej maszyny nie mam ale wiem o co ci chodzi,nazywa się to Odwracacz pokosowy do lnu ,jak masz odziarniarkę do lnu to zasada działania jest podobna ,jest taki sam podbieracz ,następnie len jest pobierany przez pas i w środkowej części maszyny tworzy taką jakby ósemkę i pokos zostaje odwrócony :) .

 

Ja już lnu nie sieję z 5 lat bo cena włókna była niska ,teraz jest w miarę dobra (ok 5zł kg.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

Maszyny Mam nawet turbine do lnu miałem ale jak był taki rok że niebylo zbytu skończyła na zlomie

 

Maszyny Mam nawet turbine do lnu miałem ale jak był taki rok że niebylo zbytu skończyła na zlomie . Czyli taka maszynę do przewracania lnu dało by radę wykonać w garażu . Tak sobie pomyslalem że zasieje 2 ha bo było na teraz tak sucho że nic by nie uroslo więc zamiast zboża jarego zasieje sobie len wkońcu coś innego niż zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

marian2011    113

Temat zapomniany uprawa lnu czy jeszcze w Polsce są regiony gdzie uprawia się len ,mieszkam północna wielkopolska jak byłem mały w naszym regionie siali wszyscy i ten co miał hektar i kilkanaście hektarów ziemi my co roku ok 3 ha lnu skonczyło się hyba początek 1990 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sezam    0

Już chyba mało kto uprawia wiele firm które len przerabiało poszło z torbami choć słyszałem o cenie 5 zł za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

włókno lniane płacą 5-6 zł zależy od iakości za śiemię lniane olejarze płacą coś około 3 zł i fakt niewielu zostało co w to się bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Sieje ktoś len na nasiona ? Generalnie chcialbym przerwac monokulture zbozowa i posiac len. Ojciec pamieta jak sie uprawialo wiec nie byloby tak zle chyba ;d. Wiem, ze skupuja w ogolicy nasiona po 1600, a ostatnio na spotkaniu z p. Szalczyk mowila, ze 90% nasion lnu jest importowana do Polski wiec mysle, ze to moze jest jakas szansa. Nie wiem czy siac jesienia gorczyce i wosna w to len czy orac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę, które odmiany lnu najlepiej znoszą nasze warunki i czy macie jakieś doświadczenia z uproszczeniami w uprawie lnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, podpinam sie pod temat. Poszukuje poroducenta lnu ekllogicznego, lub zblizonego do ekologicznego. Potrzebuje kupic 1-2t, Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janesz    0

Witam.Jak ktoś jest zainteresowany lnem, to ja go uprawiam powiedzmy ,że zbliżony do ekologicznego.Mam też do sprzedania słomę lnianą w balotach.

Edytowano przez Janesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się dowiedzieć trochę na temat lnu oleistego chciałem zasiać 3-4 ha tylko nie wiem zbytnio o nim nic, chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę kupić siew lnu  jak go uprawić, czym zebrać a następnie gdzie go sprzedać pochodzę z okolic Bydgoszczy 

Jeśli to nie problem to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nasiona kilku ciekawych odmian mają Strzelce, odmiany typowo ziarnowe zbiera się kombajnem zbożowym, nasiona z takiej powierzchni możesz spokojnie sprzedać gołębiarzom, natomiast odnośnie do słomy to w tygodniku rolniczym przyjmują cenę 150zł/t i 4zł/kg nasion (troszeczkę przesadzili) http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/uprawa/uprawa-lnu-oleistego/

 

już coś sialiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

len można odchwaścić stosunkowo tanio i bardzo szerokim spektrum (nawet zarejestrowanych środków): linuron, chlorosulfuron i fusilade na jednoliścienne,

 

jak radzicie sobie z zaprawianiem nasion? nasiona są bardzo śliskie i mam spore problemy z ich równomiernym pokryciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

a ja zasiałem 1,6 ha i pryśnięte Afalonem, trosze z lenistwa bo zostało po łubinie, a i na stronie strzelec jest zalecany, dałem doglebowo i już, może to i łatwe ale zobaczymy czy skuteczne a koszt nie taki wielki ok 50 zł/ha.

W razie co zrobimy poprawkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pczelarz    0

Jak teraz wygląda walka z chwastami? W tym roku jest już po linuronie więc jak sobie poradzić z chwastem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

sieje ktoś obecnie Len? mam niecały hektar i za nic nie chce dojrzewać. Zna ktoś sposób na dedykacje z wyjątkiem glifosau?


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj