jarekvip99

Renty strukturalne po 2013 roku

Polecane posty

jarekvip99    18

Mama w przyszlym roku konczy 55 lat wiec moglaby przejsc na rente strukturalna tylko oczywiscie brak funduszy z unii ale jak myslicie czy moze znajda sie jakies pieniadze pod koniec tego okresu 2007-2013 np przesunal pieniadze z innych programow czy nie ma na to szans? Jak bedzie w nowym rozdaniu po 2013 roku czy renty strukturalne beda nadal czy mlody rolnik tez bedzie? Jesli by mialo nie byc to troszke to niesprawiedliwe gdyz jedni dostali a inni nie dostana juz wcale i bede robic po 10 lat dluzej to dyskryminacja jak cos sie zaczyna to rowne szanse dla kazdego a nie wyjatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

no to jest racja jak jedni dostali i to nawet po 2 tyś. a inni już tylko 1 tyś. Moim zdaniem to jest bardzo nie sprawiedliwe bo jak facet miał te 12 ha ledwo jakoś to ciągnął i przepisał gospodarstwo na znajomą osobę, dostał rentę i dalej gospodarzy tylko tyle że teraz to czuje że żyje jak kasa mu "sama do do domu przychodzi". Moim zdaniem powinni to kontrolować że jak już ktoś dostanie rentę strukturalną to już niech nie zajmuje miejsca pracy osobom które chcą pracować ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z tego co ja słyszałem to nie ma być strukturalnych ponieważ była to jedna wielka pomyłka i marnotrawstwo pieniędzy i bardzo niesprawiedliwe. Jarek istnieje coś takiego jeszcze że można wcześniej na emeryturę przejść w przypadku kobiet 55lat a mężczyzn 60 lat ale trzeba przez co najmniej 30 lat składki opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Jestem z okolic Poznania i byłem na AGRO SHOW 2011, rozmawiałem wraz z ojcem z ministrem rolnictwa z wielkopolski(zapomniałem jak się nazywa), mówił że nie będzie środków na renty strukturalne a z programem młodego rolnika jeszcze nic nie wiedział. Też jestem w takiej sytuacji tylko że za 4 lata bo ojciec nie ma lat a ja szkoły rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A co w naszym kraju jest sprawiedliwe? Nic.

Od zawsze było wszystko nie tak robione jak powinno. Czemu jedni "nieroby" dostali po 2,5tys renty a inni rolnicy po 900zł. Czemu jedni dostali za free 50tys, z których sie nie musieli rozliczać a inni dostali te 50 tys i musieli mieć aż 30ha ziemi, albo teraz wystarczy mieć ponad 10ha ziemi i dostaniesz 75tys. Czemu jedni "dostali szanse" na modernizacjie i to po 2x czyli 600tys zwrotu a inni wcale? Czemu jedni dostają takie dopłaty a sąsiad za miedzy inne bo jest z innej gminy. Takich niesprawiedliwosci jest wiele. Ale co zrobić trzeba z tym zyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem z okolic Poznania i byłem na AGRO SHOW 2011, rozmawiałem wraz z ojcem z ministrem rolnictwa z wielkopolski(zapomniałem jak się nazywa)

 

To Wielkopolska ma swojego ministra rolnictwa :blink: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A nie wiesz MAT, że wielkopolska jest tak rozwiniętym regionem i przez to musi posiadać swoich ministrów aby reszta kraju a szczególnie wschód nie spowalniał jej rozwoju. Zaraz może wpadnie Ci pewien użytkownik tego forum to Ci wszystko wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co do jakich kolwiek dofinansowań to moim zdaniem pierwszeństwo powinien mieć młody rolnik który wykazuje chęć porządnego rozwoju dopiero później już taki doświadczony rolnik. Wtedy młodzi by chętniej inwestowali a tu same problemy robią nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tego co było napisane w poradniku rolniczym, to na żadne renty strukturalne po 2013 r nie ma co liczyć bo na obecne brakuje środków, UE przeliczyła się z rentami strukturalnymi i nie ma żadnych efektów z tej formy pomocy bo rentę beneficjent bierze a nadal zajmuje się gospodarstwem formalnie przepisanym nie kogoś nie zmienia się struktura gospodarstw w wyniku tego działania i nie ma sensu dalej prowadzić tej formy pomocy, ma być nastawienie na inwestycje i na pomoc dla młodych rolników i młodzi rolnicy mają otrzymywać 25% wyższe dopłaty przez ileś tam lat, także na renty strukturalne nie ma co liczyć jak również pomoc dla gospodarstw ekologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

a jak z rentą strukturalną w 2012 roku ojciec w lato kończy te 55 lat załapie się czy już nie da rady a i czy ta szkoła rolnicza jest obowiązkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Z tego co się orientuję to rent nie będzie, za to ma się pozmieniać co nieco w stosunku do młodych rolników tj. premia chyba ma być wyższa, rozliczane będzie 50%, a dodatkowo zmiany będą w dopłatach bezpośrednich tj. młody rolnik będzie dostawał przez jakiś czas wyższą dopłatę bodajże o 25%, ale nie jestem pewien.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Spoko, przekazać Ci mogą ale renty nie dostaną, będą po prostu opłacać dalej składkę do pełnych lat. Moim zdaniem "strukturalki" to niewypał. Oczywiście kto kaskę dostał ten się przez 10 lat cieszy wyższą rentą. Na początku jak wprowadzili owe renty strukturalne to myślałem, że mają one na celu zachęcić mniejsze gospodarstwa aby posprzedawali ziemie większym, a Ci z mniejszych mieli dostać za to podwyższone renty. No ale jak się potem okazało to mogli przekazać to swojemu następcy, a tak nie powinno być. Młody i tak zawsze pomaga swoim rodzicom więc na co taka renta strukturalna. Strukturalna to tylko dla tych co pozbyli się gospodarstwa. Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIDA    0

masz racje unas jest tak samo najgorzej ze te renty podostawali sklepowi bywalce apropo rent jak masie papie to jest inaczej a rodzice so ruzni i wtym sek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po pierwsze to w ARiMR nie powinni pracować rolnicy (często pseudo rolnicy). Znam gościa co inwestuje miliony a gdy się go spytam o jakiś program to odpowiada że nie ma środków itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Renty to najgorzej oceniane działanie z wszystkich w ramach prow. NIe spełniło, żadnego z zakładanych celów. Duże jest prawdopodobieństwo, że nie będzie juz takiego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Kiedyś minister mówił, że zamiast rent może być jednorazowa premia za przekazanie gospodarstwa. O ile dobrze pamiętam, padła kwota 100 000zł. A jak będzie to chyba na razie nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIDA    0

byla taka rozmowa tuska o tej stuwie ale jest bjedaczek tak zajety wymyslami jak udupic rolnika .niedosyc ze podatki do gory i paliwo czyli cala gospodarka na naszych plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GGrzesiek85    0

A co w naszym kraju jest sprawiedliwe? Nic.

Od zawsze było wszystko nie tak robione jak powinno. Czemu jedni "nieroby" dostali po 2,5tys renty a inni rolnicy po 900zł. Czemu jedni dostali za free 50tys, z których sie nie musieli rozliczać a inni dostali te 50 tys i musieli mieć aż 30ha ziemi, albo teraz wystarczy mieć ponad 10ha ziemi i dostaniesz 75tys. Czemu jedni "dostali szanse" na modernizacjie i to po 2x czyli 600tys zwrotu a inni wcale? Czemu jedni dostają takie dopłaty a sąsiad za miedzy inne bo jest z innej gminy. Takich niesprawiedliwosci jest wiele. Ale co zrobić trzeba z tym zyć.

 

Zgadzam się w 100%, niestety taka jest prawda...

Ostatnio dzwoniłem na infolinię do ARiMR i baba powiedziała, że prawdopodobnie w lutym Sawicki ma powiedzieć co będzie a czego nie... także zostaje czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIDA    0

niekturym udalo sie przejoc gospodarstwo skorzystac z doplat dojc do czegos nieh sie cieszom te osoby bez zazdrosci z mojej skromnej osoby lecz dla niekturych jesto nieosiogalne pamietajmy otym i bocmy dobrej mysli jeszcze tak niebylo rzeby jakos niebylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIDA    0

prawdopodobnie na renty niema nawet sfiatelka w tunelu na nowym budrzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj