Skocz do zawartości
beowulf87

Podwójny plon w jednym roku

Polecane posty

beowulf87    1

Witam, chce sie wymienic doswiadczeniami z osobami, ktore czerpia zyski 2 krtonie z tego samego arealu w jednym roku. Podam przyklady upraw u mnie: wiosna ziemniak wczesny, po nim brokul jesienny, inny areal: jeczmien ozimy, po nim brokul jesienny, 3 opcja: łubin waskolistny, po nim brokul jesienny.

Czeka na inne stosowane przez was uprawy.

radex    3

raz po jęczmieniu ozimy posialiśmy gorczycę. Skoszona została w październiku, lecz był problem z wilgotnością i jak to się mówi, nie opłacała się skórka za wyprawkę... Ze względu na brak czasu gorczyca nie została odpowiednio wysuszona i lekko podpleśniała ale jako poplon była jeszcze dobra bo jakoś wschodziła co dziewne;P hehe

namawiam teraz znajomego który ma opasy żeby po ozimy jęczmieniu posiał kukurydze na kiszonkę.. ciekaw jestem jak wyrośnie

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

owies na kiszonkę zbiera się dwa razy. Albo owies z wsiewka koniczyny na kiszonkę i potem w mokrym roku dwa razy koniczyna.

Piotruniu25    1059

Wszystko zależy od deszczu w tym roku zasiałem po pszenżycie owies z myślą o sianokiszonce ale z powodu suszy nawet nie wzeszedł. :(

Grześ    3

Cebula jesienna wcześnie sprzedana i po tym qq nawet niekiedy na ziarno się uda ale raczej na zielonkę, po jeczmieniu ozimym qq na zielonkę. Ale jak ktoś wcześniej napisał wszystko zależy od pogody. Wcześnie zebrać szybko poorać i zasiać a potem o deszcz się modlić nawet w żniwa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się