Skocz do zawartości
skytech

truskawki na agrowłókninie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skytech    0

Witam

Pierwszy rok robię plantację na agrotkaninie.

Czym można przysypać agrotkaninę żeby chronić ją przed słońcem ??

30j36mh.jpg

knw9h.jpg

Edytowano przez skytech

Adam_800    0

Ale po co??? przecież ona ma chronić przed chwastami. Jak przysypiesz to chwast będzie rósł. Tam jest tyle stabilizatora UV ze się nie rozpadnie przez jakieś 10 lat myślę....

skytech    0

if22qc.jpg

mam pytanie - jak bedą wypuszczać nowe sadząki te takie wąsy to bedę musiał nożyczkami je obcinać ?

Na dziesięciu arach jest dożo pracy

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    164

a mam takie pytanko do Was jak rosną truskawki to krzaki truskawek z roku na rok się rozrastają (bynajmniej tak jest w uprawie tradycyjnej) bo te boczne pędy truskawek wrastają w ziemie a jak sprawa wygląda tutaj?

I ile kosztuje Agro włóknina na 10 arów? bo do tej pory tylko handlowałem truskawka a jej nie upawiałem

ceny dziś to 7,5zł z/sz i 9zł b/sz za 2 kg

pozdrawiam

Ja zawsze kupuję agrowłókninę w jednym ze sklepów (rolmarket.pl), bo kiedyś przeliczałem, porownywalem i jak uznałem, ze mi się to płaca, to tak tam zostałem ;)

A tak w ogóle to wszedlem na wątek truskawek, to dopiero co sie skonczyły, a mi juz ich brakuje ;) Truskawki, wróccie!

Edytowano przez rolnikpoland

GEOCOVER    0

Ja osobiście polecam Agrowlókninę Geocover , która jest z dodatkie UV, dzięki czemu nie rozleci sie na słońcu

malkolm    23

a miał ktoś przypadek że się rozleciała po powiedzmy 3 latach lub wcześniej

sebas99    60

Witam. Przymierzam się do uprawy truskawki na agrowłókninie lub agrotkaninie ok 20-25 arów! Nigdy jeszcze tak nie uprawialem truskawek.

Prosze, żebyście napisali mi od czego powinienem zacząć i jak postępować dalej!

Dzięki za odpowiedzi :D

cinek1808    27

widziałem tak maszyne do rozkładania agrotkaniny i od razu robi dziurki

moje pytanie brzmi jak nawadniacie truskawki pod agrotkanina czy ona ma wbudowane nawadnianie kropelkowe ?

oraz czy owoce nei sa poparzone od niej

i co zrobic z nimi po zbiorach normalne to sie bierze kosiarke i scina a tu?

malkolm    23

pod Agrowłókninę trzeba położyć taśmę nawadniającą, zazwyczaj robi to ta maszyna do rozkładania włókniny, owoce mogą się poparzyć więc trzeba ścielić słomą, co do koszenia to tutaj bierze się ścinacz i się kosi :)

Witold    1

to juz wolę w uprawie tradycyjnej

oj tam oj tam

niech wypowie się ktoś taki jak np Geronimo albo Ricardo - oni wiem że sadzą tak to może wam coś konkretnego powiedzą - a takie mówienie do niczego nie prowadzi -trzeba parę lat sprawdzić taką uprawę a nie pisać byle pisać

ale z tego co się orientuję to tak bez maszyny to tego się nie zrobi - za dużo roboty -ci co sadzili po 20-30 arów ręcznie bez maszyny to twierdzą że za bardzo pracochłonne

a poza tym zależy też sporo od ceny owoców żeby się w to bawić

saszeta i rallyfan robią chyba jeszcze ogórka na folii to się ich też spytajcie

Edytowano przez Witold

cinek1808    27

no własnie zbyt dużo pracy przy tym sadzeniu a słome i tak daje pod takie truskawki więc nie wiem czy sie to kalkuluje kupic agrotkanine i maszyny do tego oraz nawadnianie to w tanszy sposob mozna utrzymac tradycyjna plantacje

no własnie zbyt dużo pracy przy tym sadzeniu a słome i tak daje pod takie truskawki więc nie wiem czy sie to kalkuluje kupic agrotkanine i maszyny do tego oraz nawadnianie to w tanszy sposob mozna utrzymac tradycyjna plantacje

Ricardo    5

Witam

Kolega Witolda ma rację sadzenie truskawki na agrowłókninie bez maszyny jest bardzo czasochłonne. Jakość rozłożenia agro ręcznie też pozostawia wiele do życzenia. Wiadomo dla osoby, która sadzi 20-30 ar truskawki taka maszyna nie będzie opłacalna, natomiast dla kogoś kto sadzi 1ha i więcej polecam, po przejeździe takiej maszyny zostaje tylko sadzenie. Sam miałem kiedyś ręcznie rozłożone 15 ar agro dużo roboty i licho to wyglądało, dlatego że ręcznie rozłożona agro słabo przylega do ziemi i chwasty lepiej rosną przy truskawkach w otworach. Co do firmy to odradzam tą firmę, którą wymienił kolega wyżej. Kupiłem od nich czarną agro, straszny bubel a zapewniali że towar pierwsza klasa. Co mogę napisać cz. agro z wyżej wymienionej firmy rozleciała się od słońca z powodu braku stabilizatora UV.

Pozdrawiam

Ricardo    5

Chodzi o firmę Geocover? A po jakim okresie rozpadła się?

Po 6 miesiącach.

Koledzy - tak to nie działa. Stosujemy agrotkaninę firmy A....x na podniesione zagony robione maszyną. Nie sciółkujemy tych zagonów tylko między zagonami, bo owoce nie są na tkanie przypalane tak jak na folii.

Zaletą jest łatwa pielęgnacja. Nawadnianie mamy położone pod tkaniną ale widziałem też plantacje z tasmami na wierzchu.

ArekMazuro    0

Witam

Mam parę pytań co do uprawy truskawki (25arów) na agrotkaninie:

1. Czy owoce nie będą sie gotowały w słońcu na tle czarnej agrotkaniny?

2. Czy agrotkanina 70g jest wystarczająco wytrzymała by po niej chodzic bez uszkadzania?

3. Czy lepiej agrotkanine kłąśc tylko w miejsca gdzie sadzi się sadzonki czy również w przejściu pomiędzy rzędami?

4. Jaką najlepiej odmianę posadzic? (nastawiam się na sprzedaż na skup)

5. Jak sadzic, chodzi mi o rozstaw? (nie zamierzam wjeżdżac ciężkim sprzętem rolniczym)

i jak narazie wszystkie pytania co mi przyszły do głowy.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez ArekMazuro

Olaa    0

Witam. Dopiero w tamtym roku zaczęłam ,,przygodę'' z rolnictwem i właśnie zamierzam posadzenie 20 arów truskawki na agrowłókninie / agrotkaninie. Niestety nie posiadam maszyny do jej rozkladania. Pochodzę z województwa lubelskiego. Dokadnie okolice Chełma. Czy znalazłby się ktoś w okolicy kto wypożyczylby mi taką maszynę?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się