stiwi6

Case 5140 czy Massey Ferguson 3125

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stiwi6    0

Jak wygląda w ich przypadku z awaryjnością i co się najczęściej psuje i jakie są koszty napraw oraz dostępności części. Jak wygląda w ich przypadku z spalaniem i łatwością obsługi. oczekuje głównie odpowiedzi od użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

kolego posiadam 3125 Dynashift. Spalanie w pługu to jakieś 11-15 l w zależności od kawałka i warunków. Ciągnik prosty w obsłódzę. W lżejszych pracach jest bardzo oszczędny. Ciągnik mamy już 5 albo 6 lat i jak na razie nie było awarii. Ciągnik zwrotny jak na swoje gabaryty. Jakbym miał jeszcze raz wybrać 3125 to z pewnością bym go kupił ale tylko ze skrzynią Dynashift, no ale wiadomo każdy chwali co swoje i to Ty będziesz go użytkował i musisz wybrać ciągnik który będzie Ci bardziej odpowiadał...

Jak tam masz jeszcze jakieś pytania to pisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja mam MF 3095 czyli troche słabszy brat 3125. Spalanie w orce na dobrym kawałku u mnie wychodzi jakieś 11-12 litrów. Mam go prawie 5 lat i nie miałem żadnych awarii. Jak my kupowaliśmy MF to kolega taty kupił Case 5130. Na razie też jest zadowolony, ale raz miał jakąś poważną awarie, nie wiem dokładnie co ale chyba go z pola ściągali, ale ogólnie ciągnik też fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No ja mam Autotronic i trochę żałuję bo teraz wolał bym Dynashift, ale jak kupowaliśmy ten ciągnik to ja takie coś pierwszy raz na oczy widziałem i nie miałem pojęcia że są rożne skrzynie. To był pierwszy ciągnik który oglądaliśmy i od razu kupiony ale nie żałujemy wyboru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Nie ja mam 32/32. Dwa zakresy A i B po cztery biegi główne plus żółw i zająć i dodatkowo jeden półbieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

to wiem jak już jest;) tylko zawsze nie mogę zapamiętać nazw :P a 16x16 to jaka skrzynia?

Masz może czasem takie coś że pod obciążeniem brakuje Ci przełożeń? Bo jak jeździłem znajomego mf 3060 ze skrzynią 32x32 w transporcie to było czuć górki i czasami aż trzeba było zredukować ale w polu radzi sobie bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

16/16 to też jest chyba Autotronic tylko że z jednym zakresem. W transporcie najbardziej denerwuje mnie to że jak ruszam z ciężarem to na tym szybszym zakresie 1 z półbiegiem jest za słaba i ciężko jest mu ruszyć, i nie raz musze przełączyć na ten wolniejszy zakres, ruszyć i z powrotem na ten szybszy a tak nie wolno robić. Ale w polu jest super, do wszystkiego można bez problemu dopasować prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

no właśnie to jest ten jeden mankament który w skrzyni z dyna nie występuje;) Więc jak kolega decydowałby się na MF to niech szuka ze skrzynia daynashift:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Tez jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift super sprawa , posiadam go od kilku lat i jestem zadowolony jeśli potrzebował bym założyć tur-a to właśnie do niego. Osobiście polecam MF bo to znany ciągnik prosty w seej budowie oszczędny w spalaniu i jak na swoją klase bardzo zwrotny. Wiem co piszę bo w swoim parku maszynowym posiadam kilka marek i mam porównanie praktyczne. Wcześniej pracowałem na Ursus 1014. Nastepca po nim właśnie był MF i pracuje nim do dziś w między czasie przewineły sie takie marki jak Valtra, JCB , JOHN DEERE ,nie powiem bo każdy z tych traktorów miał swoje wady i zalety ale naj mniej wad ma MF.Może trafiłem na wyjątkowy model kto wie. Case nie miałem dlaczego w czasie kiedy kupowałem MF kilka osób z okolicy kupiło traktory tej marki i było tak że ja na polu pracowałem a tamte stały w warsztacie zawsze coś było z nimi nie tak. Ale każdy kupując używany traktor podejmuje "ryzyko" na własny koszt .Mysle że przy zakupie ciągnika kolega musi sie kierować nie tyle ceną co stanem ciągnika jaki chce kupić (obojętnie jaka by to była marka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj