Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam pytanie do kiedy składa się wnioski o zwrot paliwa oraz do nasiennictwa?

O zwrot paliwa składa się do końca stycznia a o zwrot materiału siewnego od dzisiaj bodajże.

henio2    101

Nie do stycznia tylko do lutego a faktury z datą do końca stycznia materiał siewny od 15 stycznia do końca czerwca ale musisz najpierw zasiać ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

krychu    43

Ok dzięki panowie za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie, czy posiadacie może jakiś link z arkuszem wniosku do zwrotu za nasiona?

Michalmeer    366

Czytałem artykol na farmerze i potwierdziły się informacje ze PSL nas oszukał i to dotkliwie .. Nie powiedzą prawdy bo są wybory .. Nie zagłosuje nigdy więcej na PSL .. Jednak to prawda ze najgorszym wrogiem rolników jest PSL .. Dosyć mam tego ściemniania .. Nie dla psl

Zombi330    49

kalemba-laluna przeca ogłosił sukces to mało ci jeszcze masz nażryj się nim i siedź cicho a i powiedział jasno, że protesty rolników to warcholstwo polityczne tylko jest - więc nei wypada protestować bo wychodzi sie na warchoła

Runder    8

A mi się podoba ten system, bo ja dopłaty z UE w rolnictwo nie pcham, tylko w dom, autko, na meble by była pamiątka po uni. A gospodarstwo utrzymuję z gospodarstwa tak jak było przed unią.

A nawóz za co kupisz...większe pół dopłat potrafi na to pójść.

Zombi330    49

Rolnik1973 bzdury plecie mógłby alnbo chciałby tak robić ale nie te realcje cen co przed unia- najlepsze lata to były do 89 pożniej było już tylko gorzej, syf, zamykanie zakładów, upadki, przekręty i wegetacja z dopłatami czy bez jest kicha i tyle

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kicha to bedzie za rok jak dadza po 200 euro do ha a euro bedzie po 4zł

Rolnik1973    1279

A nawóz za co kupisz...większe pół dopłat potrafi na to pójść.

Ja mało sypię, 4 świnie idzie na nawóz. U mnie obornik i łubin w poplonie podstawą nawożenia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sa rózne typy rolników,

1 taki co inwestuje na maxa i kredytuje sie na maxa bo wierzy w wyscig szczurów tzn rozwój w nieskonczonosc

2 taki co inwestuje tylko w to co musi a reszte pieniedzy/zysków przeznacza na zycie, remont domu, samochód itp

3 taki co czeka na dopłaty po czym kasa idzie na przejedzenie/przepicie, a gospodarka w stanie ruiny tzn 1.5 tony zyta z hektara, rozwalona 360 i pogiety pług

Michalmeer    366

Ale co mu robimy ? Przecież to nie nasza wina a sami zganiamy i przekrzykujemy się .. Powinniśmy iść razem jako jedność jak możemy o coś walczyć jeśli nie ma miedzy nami zgody ?

Edytowano przez Michalmeer

pit17    11

A mi się wydaje że nie ma komu poprowadzić. Brakuje ś.p Andrzej Leppera oj brakuje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?