SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bazalt50    14

Co kawałek słychać rzecznika ARiMR - ile to już przelewów dokonali. Dzwoniłem dziś do mojego banku. 16 grudnia było kilka drobnych przelewów. I od tamtego czasu ANI JEDNEJ SZTUKI!

Wniosek i zatwierdzenie wypłaty miałem podpisane 6 grudnia. I...cisza.

Edytowano przez bazalt50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Ciekawe kiedy beda wysylac decyzje, do tych ktorzy mieli kontrole z weterynari. Dostal ktos moze juz ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative    1

panowie jak u Was wyglądały te kontrole ?

czekam na decyzje ale ciągle cisza...i wlasnie sobie uświadomilem że jesienią byli u mnie z weterynarii i pobierali próbki pasz i mleka ...

czyli oznacza to że na dopłaty sobie jeszcze poczekam :wacko:

Edytowano przez crative

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały powiat u nas miał w zeszłym roku kontrolę foto. Mierzyli każdą działke raz przy raz i pstrykali zdjęcia. Dopłata wtedy przyszła koniec kwietnia. Także nie życzę nikomu żadnej kontroli, czy to z weterynarii czy arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

U nas też chyba całą okolicę z mapek skontrolowali bo każdy drzewa wycina na łąkach żeby cień nie padał. U mnie też poucinali arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

zombi330 - widzę właśnie, że w tym roku to ktoś sobie jaja robi. Rozumiem jeżeli bym miała jakieś nieprawidłowości we wniosku i by się opóźniało. Tylko że w mojej okolicy ci którzy nie otrzymali żadnej decyzji co do umniejszania kwoty (tak ja ja dostałam) i mają mniej niż 10h to dopłaty dostali. A my co, gorsi? Tym bardzoej, że ja nie mam UPO tylko mam podstawową i nie mam tych dopłat. A jak tutaj czytam, że ktoś dostaje 1/10 kwoty to już w ogóle jakaś kpina. Nie rozumiem takiego czegoś. Przyjdzie czas ruszyć w pole a tu będzie słabo z pieniędzmi żeby nawóz, ropę czy cokolwiek zrobić. No nic będzie trzeba zboże sprzedać w najgorszym przypadku.

 

nic a nic z tego sie nie ciesze .. .. a powiedzcie mi deninicje młodego rolnika to osoba do 40 roku życia tak ? mająca gospodarstwo ?

tak ale chyba mająca gospodarstwo nie wiecej jak 5lat. ja skorzystałam z Młodego rolnika w 2011r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma dopłat, zawsze trzeba mieć plan B, aby mieć za co kupić nawóz itd, mają czas do 30 czerwca, wy rachunki tez płacicie zawsze od razu? Nie ma co narzekać, najlepiej gdyby ich wcale nie było, gdyby UE nie było i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A mi się podoba ten system, bo ja dopłaty z UE w rolnictwo nie pcham, tylko w dom, autko, na meble by była pamiątka po uni. A gospodarstwo utrzymuję z gospodarstwa tak jak było przed unią.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

pow.kutnowski przyszedl raport z kontroli foto wiec na doplaty sie poczeka:)..ale nie narzekam bo zawsze doplaty przewiduje, i uwzgledniam w wydatkach na koniec czerwca i nie czekam na nie jak pies na kosc :)pozdrawiam i zycze chlodnego podejscia do sprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ciekawe kiedy beda wysylac decyzje, do tych ktorzy mieli kontrole z weterynari. Dostal ktos moze juz ktos?

Sąsiad miał kontrolę chlewni i pieniądze już otrzymał(nie stwierdzono nieprawidłowości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

u nas dopłaty co roku w grudniu były , a w tym nie ma nawet decyzji i bez znaczenia kontrola i wielkosc gospodarstwa , kolega z powiatu obok dostał decyzje w grudniu i czesc kasy a reszte wczoraj , brawo KALEMBA swojaku cos w steszewie pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

według dziejszych danych na stronie ARiMR jest tak: Wypłacono za 1,5 miesiąca dla 32 % rolników (składajcych wnioski jest 1350 tys) kwotę 25% kwoty dopłat (całe dopłaty 14,91mld). W porównaniu do innych lat bieda z nędzą. Ja co prawda w zeszłym roku dostałem w połowie marca (chyba ostatni z wioski) więc teraz sobie inaczej rozplanowałem pieniązki po nauczce z zeszłego roku. No cóż dziura budżetowa czymś musi być łatana. Ja to mówią "od myszki do cesarza wszyscy żyją z gospodarza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A co wam przeszkadza czy dostaniecie w grudniu czy w sierpniu wazne zeby tylko dostac ;) A zyc z czego chyba macie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ciekawe kiedy beda wysylac decyzje, do tych ktorzy mieli kontrole z weterynari. Dostal ktos moze juz ktos?

u nas była kontrola z weterynarii latem ale wszystko było ok. Decyzja w w tym tygodniu przyszła kasy brak. W banku mówią że po parę złotych niektórzy dostali ale większych przelewów nie było. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Coś zaczynają kręcić z tymi dopłatami. Miały być co roku wieksze, a są mniejsze. W tym roku mało kto ma pieniądze już na koncie mimo otrzymanej decyzji. Za 2014 nie będzie UPO i zwierzęcej tylko 240 euro do ha. Przy kursie 4.2 jeszcze nie będzie najgorzej ale przy mniejszym będziemy stratni. A gdzie zapowiadane wyrównywanie dopłat między krajami. Niemiecki rolnik o wiele bogatszy niż polski i 320euro do ha. Ale tam jest kto zadbać o sprawy rolnika. W Polsce rolnik to jest traktowany jako zło konieczne i każdy chce na nim zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja jestem aż w szoku bo ostatniego grudnia dostałem tylko UPO a już 13.01 dostałem JPO także całość juz mam na koncie. i ojciec tak samo. 13.01 dostał jednorazowo całą dopłate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

240 euro to ma być jeśli ktoś prowadzi również produkcję zwierzęcą ta powiedziała na wiceminister Szalczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

240 euro to jest dopłata do jednego ha z budzetu uni polskiej juz nie bedzie .. a jak z uni to do ha bez wyjatku czy ktos ma zwierzeta czy nie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Raczej nie. 240 euro ale tylko dla tych co prowadzą produkcję zwierzeca. Dla producentów zbóż ma być 15% mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

A skąd masz takie informacje? Może przedłuż je jakimś artykułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj