Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Thomas2135    1210

@KRISTOFORn no niestety w maju to ja już o dopłatach dawno zapomniałem, bo dostałem jeszcze na starym roku i nie zaglądałem do tego tematu. Zauważ tylko, że zmniejszył się próg z 5 tyś Euro na 2 tyś i przez to dotknie znacznie więcej gospodarstw.4% na cały budżet i na niemal wszystkie kraje Unii to może nie tak dużo w przeliczeniu na wszystkich beneficjentów.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiadomość z agroFakt.pl

starybudnik    15

Prawdopodobnie dopłaty bezpośrednie tych beneficjentów którzy otrzymują więcej niż 2tyś euro w tym roku będą mniejsze nie o 4% jak zakładano wcześniej, a o 2,45%. Zmiana ta spowodowana jest tym, że luka budżetowa będzie mniejsza jak jeszcze niedawno zakładano.

starybudnik    15

Być może płatność uzupełniająca będzie realizowana nie od 1 grudnia ale od 1 stycznia 2014 więc Ci co dostaną dopłaty w grudniu resztę otrzymają po nowym roku. Wszysko zależy od ministra finansów i jak będzie przekazywać pieniądze.

adaammek    10

w rozporządzeniach dotyczących stawek płatności szczególnie płatności uzupełniających i specjalnych jest mowa ze płatności będą wypłacane po 1 stycznia 2014 natomiast jpo finansowana w 100 % z budżetu unii europejskiej od 1 grudnia 2013 czyli wychodzi ze może to być w 2 ratach mysle ze to wprowadzi zament w agencji która i tak jest zawalona papierami i będzie powodować dodatkowe czynności po stronie ARIMR mysle ze uproszczenie procedur ubiegania się o płatności bezpośrednie po 2014 powinno być priorytetem przy tak duże liczbie beneficjentów ponad 1300000 żaden kraj nie ma takiej liczby beneficjentów a maja większe powierzchnie referencyjne moim zdanie ryczałt dla gospodarst do 5 ha jest dobrym pomysłem bez wypełniania tony wniosków i mapek

Rolnik1973    1272

Kogo nie spytam to onw już dostał, ja nie wiem czy mam bo nie byłem w banku, narazie kasa nie potrzebna to nie idę pytać. Czyżby szybka akcja wypłat w tym roku.

starybudnik    15

Agencja dziennie wykonuje nawet 100tyś. przelewów, a o ONW ubiega się ok. 700tyś. rolników. Jednak przelewy wykonywane są też na inne zobowiązania.

staszek87    1

A jak się koledzy ma sprawa z modulacja? Czy zabiorą tylko te 4% czy jak kolega wyżej pisze 2,25% na dziurę czy 4 % + 10 % na modulacje ?

Taurus83    88

płatnoć zwierzęca 238,93 zł...widać ż komuś "zależy" na produkcji bydła, szczgólnie mięsnego w polsce...

bobytempelton    158

Witam, nie chce mi się zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, kiedyś przy programie rolno-środowiskowym był punkt że nie wolno było od chyba 1.XI do 1.III nawozić obornikiem i gnojowicą pól, teraz mam nowy pakiet ale ten sam chyba i nic na ten temat nie pisze nigdzie. Chciałbym się dopytać czy wiecie może czy obowiązuje jeszcze ten nakaz czy został zniesiony? Jeżeli obowiązuje to od kiedy do kiedy dokładnie bo nic na ten temat nie moge znaleźć.

akowicz111    130

Witam, nie chce mi się zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, kiedyś przy programie rolno-środowiskowym był punkt że nie wolno było od chyba 1.XI do 1.III nawozić obornikiem i gnojowicą pól, teraz mam nowy pakiet ale ten sam chyba i nic na ten temat nie pisze nigdzie. Chciałbym się dopytać czy wiecie może czy obowiązuje jeszcze ten nakaz czy został zniesiony? Jeżeli obowiązuje to od kiedy do kiedy dokładnie bo nic na ten temat nie moge znaleźć.

Nie było takiego puntu, przynajmniej ja takowego nie przypominam. Zasada jest ogólna (nie ważne czy to RŚ czy coś innego) nie nawozi się obornika ani gnojowicy na zamarzniętą ziemię. Chyba że się coś zmieniło ale nie sądzę.Jeszcze z rok to przy RŚ trzeba będzie odnotować każde pierdnięcie...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak ale dotyczy to tylko OSN.

Zakaz wywozu obornika, w ogóle nawozów organicznych obowiązuje od 1XII do 1III WSZYSTKICH Kolego.

ArekNH    2

Witajcie

.sory że odbiegnę od tematu ale przy okazji chciałbym zapytać jak mogę kiedyśzacząć gospodarstwo od zera ? nie mając nic ,ajk mogę liczyć na dotację,dopłaty i jak to wogóle będzie wyglądać > ?

Edytowano przez ArekNH

kozulek2    228

Zakaz wywozu obornika, w ogóle nawozów organicznych obowiązuje od 1XII do 1III WSZYSTKICH Kolego.

tak ,ale link do CCC który przytoczył kolega mówi tylko o OSN i to trochę wprowadza w błąd ... zasady te regulują wytyczne dobrej praktyki rolniczej .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?