Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sacrable    18

Dziś obszarowe i onw, powiat piotrkowski.

Edytowano przez sacrable

adamj24    8

Dziś rolnośrodowiskowe na koncie, ONW w listopadzie, zostały jeszcze podstawowe pomniejszone o 10% złodziejskiej modulacji. Lubuskie

Wiadomość z agroFakt.pl

shrek    1

u mnie w banku dopiero pierwsze przelewy robią i to nie za duże - brak kasy na razie :((

zetor14    33

Ja w tym roku miałem chyba 3 kontrole i nie spodziewam się kasy prędzej niż w maju...

poosa21    53

U nas była kontrola całej gminy to gościu mówił ze naperno kasy przed końcem marca nie bedzie. Wiec nie ma co patrzeć na konto co chwila.

akowicz111    131

W piątek dowiadywałem się w agencji to wszystko zatwierdzone pozytywnie,a kasa gdzieś po Warszawie hula.

thug    196

ja czekam na sms z banku ale dopiero od kwietnia tak jak pisałem wczesniej ale u nas bardzo małe gospodarstwa do 10 ha juz kasa wypłacona

Rolnik1973    1278

Wiedzą co robią, chcą jak najdłużej zatrzymać pieniądz w kraju, a jakby szybko wypłacili to po miesiącu kasa za granicami PL i co z tego by mieli. Ja tam spokojnie czekam, później będzie na dłużej starczy.

jajonasz    36

Bank Pekao oddział w Bychawie (woj Lubelskie) trzy przelewy na początku grudnia- zdaje się 3, 5 i 7. Od tamtej pory cisza, przynajmniej do ubiegłego piątku :(

Gość stantom   
Gość stantom

Dolnośląskie decyzja 18-12-2012 na bezpośrednie, przekroczome 5000 eu i oczywiście cięcia. Na koncie cisza.

Nikita_Bennet    100

Decyzji z RS nie dostanę bo podobno nie wysyłają tak mi odpowiedzieli w AR . Ale naliczone do wypłacenia podobno mam. tylko decyzja z ONW bedzie bez zmiany .

Czy ktoś dostał już kasę po nowym roku na konta . Wypłacana już czy czekają do 15 jak koledzy piszą. Bo ,nie w agencji powiedziano ze do 20 wszystkie naliczania z2012 maja być wysłane już na konta.

No a ja się zdziwiłem bo dostałem decyzję na R-S - nic nie ucieli ale decyzję dostałem.

Dziś przyszła.

coolman111    54

Ja w tym roku miałem chyba 3 kontrole i nie spodziewam się kasy prędzej niż w maju...

Prawda, bo trzy lata temu miałem 1 kontrolę i dopłaty wpłynęły dopiero w maju.

PanJoker    2

Dzisiaj sprawdziłem konto i ku mojemu zaskoczeniu wczoraj wpłynęły pieniążki :) woj. lubelskie :D!!

arko2255    8

Dzisiaj sprawdziłem konto i ku mojemu zaskoczeniu wczoraj wpłynęły pieniążki :) woj. lubelskie :D!!

A ile kolego masz ha?

AUSTERNPILZ    1

Witam wszystkich.

A czy ARIMR może jeszcze przeprowadzać kontrole obszarowe.

Dodam tylko że miałem jakieś nieprawidłowości we wniosku (czyt. krzyżówka z jakimś cwaniakiem) na które złożyłem wyjaśnienie tylko nie wiem na co oni dalej czekają bo nie ma żadnych reakcji z ich strony.

Pozdrawiam.

romek6340    203

Dokładnie... Zarówno u mnie jej i znajomych pojawiają się już dopłaty. ONW już w grudniu było.

Arek    113

U nas też 14 stycznia przyszły obszarówki a decyzje miesiąc temu.

strzechu    33

Witam wszystkich.

A czy ARIMR może jeszcze przeprowadzać kontrole obszarowe.

Dodam tylko że miałem jakieś nieprawidłowości we wniosku (czyt. krzyżówka z jakimś cwaniakiem) na które złożyłem wyjaśnienie tylko nie wiem na co oni dalej czekają bo nie ma żadnych reakcji z ich strony.

Pozdrawiam.

No jasne że może przeprowadzić kontrolę , jak dwóch składało wniosek o jedną działkę to będą na bank to wyjaśniać . Dopłat się spodziewaj najprawdopodobniej nie wcześniej jak w maju/czerwcu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.

Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego

www.arr.gov.pl

Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf

Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf