Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wsiok    1

ile ha ?? Piszcie to bedziemy wiedziec jak dokładnie wyglada przyjmowanie... jesli nie bedzie redukcji to nie przyjdzie decyzja??

Wiadomość z agroFakt.pl

PrzemoO    8

ONW gotówkę dostałem 07.11, natomiast 05.12 dostałem decyzję rolno środowiskową w sumie nie ma tam potrąceń tylko doradca wypełniający wniosek trochę poplątał. Pow. gosp. 38

Nikita_Bennet    100
Zgadza sie całość dotacji ale bez ONW ... przykład- należna dotacja JPO+UPO =40709,60 zł(co przy kursie 4,1038 daje 9919,98 euro).

Od tego odejmujemy 5000 euro i wychodzi 4919,98 euro -od tego minus 10% =492,00euro pomniejszenie dopłaty ....Tak dostał w decyzji sąsiad(powierzchnia do dopłat 41,08 ha).Te 492 euro odliczono od płatności krajowej UPO ( podstawowych roślin -19,26ha)-188,69 euro+ UPO (roślin przeznaczonych na paszę tuz -21,99 ha)-303,31euro . Tyle tak na szybkiego na konkretnym przykładzie. Do wypłaty na konto 38690,54zł...(trzydzieści osiem tysięcy sześcset dziewięćdziesiąt zł)

A jak z płatnościami R-S? JPO+UPO+RS przekroczą kwotę ale bez RS tej kwoty nie przekroczę.

kozulek2    228

W decyzji jest tak;

W przpadku gdy łączna kwota przyznanych płatności bezpośredniej,wsparcja specjalnego,płatnośći uzupełniającej,płatności cukrowej i płatności do pomidorów....

pawlus224    1475

Tak to właśnie wygląda, Ci co nie dostaną decyzji, a w jakimś celu ją potrzebują, muszą sami o nią wystąpić.

Można było zastrzec sobie przy składaniu wniosku ,że chce się otrzymać decyzję , ale ...

... ciekawe dlaczego pracownicy ARIMR standardowo mówili składającym "w tym roku jest zmiana i decyzje nie będą rozsyłane ..." , dopiero gdy sam się człowiek upomniał ,iż słyszał ,że to można zaznaczyć we wniosku wyciągali dodatkowy formularz i po wypełnieniu dołączali do wniosku ... ot lenistwo dobrze opłacanych urzędasów ;)

Arek    113

Nie lenistwo tylko oszczędność na znaczkach i papierze.

pawlus224    1475

Ale mi chodzi o konkretny przypadek ,że pracownikowi "nie chciało się" informować beneficjentów o możliwości wypełnienia formularza ,żeby decyzja jednak przyszła .

Oszczędności (pewnie nie małe) na znaczkach , przesyłce itp. decyzji na pewno są tylko pytanie do kogo ta "zaoszczędzona" kasa trafia ? bo wątpię osobiście ,że do rolnika .

Luke16    156

Byłem dzisiaj w 2 bankach (powiat pabianicki woj. łódzkie) ... O doplatach ani widu ani słychu... nikt nie dostał...

Arek    113

Znajomy dostał w poniedziałek kasę na konto a ja dzisiaj dopiero decyzje dostałem...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiadomienie 29 listopada dostałem a pieniądze 10 grudnia z kujawskopomorskiego jestem

4porucznik01    15

u mnie na razie nic , chociaż przydały by się jak każdemu :) Podlaskie

Edytowano przez 4porucznik01

RYZYNH    3

Ja będę miał najwcześniej kwiecień maj w ostateczności marzec,bo miałem kontrol zanim papiery po przesyłają to powiedzieli że nie ma wcześniej na co liczyć

Edytowano przez RYZYNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?