SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

My dzisiaj dostaliśmy tylko decyzję ONW, po raz pierwszy oddzielnie. Od początku dopłat otrzymywaliśmy razem bezpośrednią i ONW. Pewnie pieniędzy należy spodziewać się po 15 stycznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

StasiekS

Dlatego KRUS w obecnej formie jest dobry czyli mając 10ha czy 200 płacisz tyle samo i tyle samo dostaniesz.

Tak było przed pseudoreformą KRUS i to mi pasowało, dodatkowo opłacałem sobie składki w funduszu emerytalnym i było ok.

Teraz płacę 3,5 raza większą składkę niż jednohektarowiec a świadczenia będę miał takie same jak on ;[ .

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Dzisiaj otrzymałem decyzję na dopłaty obszarowe, kwota w porównaniu do zeszłego roku jest wyższa o 16% .

 

Decyzja wystawiona 16 grudnia (ARIMR Biłgoraj ,Woj.Lubelskie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczek    4

ktos z zachodniopomorskiego juz kase dostal ? decyzje mam juz z 2 tyg albo lepiej a kasy jak nie bylo tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

byłem ARiMR w poniedziałek i jest wstrzymane do 10 stycznia wypłacanie komu wysłali przed 16 kase to pewnie dostał i dostanie a decyzje wysyłają nom stop, też mam decyzje i powiedzieli mi że trzeba czekać do połowy stycznia wtedy z łaski może ruszą przelewy jak by nie patrzeć budżet państwowy topnieje trzeba było wpacić kase dla Gracji i Włoch a dla polaków nie ma, tak samo jak miała być pomoc zapewniona dla osób poszkodowanych przez Bodaczów minister się rzucił a z tego wszystkiego wyszło że miało być tylko wysyłanie decyzji a kasa normalnie.... POLSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja dzisiaj dostałem kopię raportu z czynności kontrolnych w zakresie kwalifikowanych powierzchni. Listonosz mówi ze wszyscy rolnicy na jego terenie to dzisiaj dostali. A najlepsze że nie od agencji tylko jakiejś firmy z lublina. Wszystko metodą foto a samolotu nikt nie widział i powierzchnie kwalifikowane do dopłat zazwyczaj większe niż działki ewidencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Dziś przyszła decyzja, wystawiona 16grudnia, z tego co listonosz mówił to z mojej wsi decyzje otrzymało jeszcze tylko 2rolników, a zawsze na tą pore kasa na koncie była B) To prawda z tym 10stycznia na 100%? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kasy nie ma i czekamy do stycznia, przynajmiej powiat kętrzyński w warmińśko-mazurskim.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Myślę że tym razem niektórzy poczekają znacznie dłużej, ze względu na napięty budżet i brak w najbliższym czasie kampani wyborczej.

Pewnie będzie takie cykanie po kilka milirdów miesięcznie, ale spokojnie do Euro 2012 tj. czerwca napewno wypłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Decyzja z 23 listopada. Na pieniążki trzeba będzie poczekać pewnie w najlepszym wypadku do stycznia. Ale na szczęście za nawozy zapłacone, dzięki temu, że nasza mleczarnia wypłaciła premię świąteczną, za zysk wygenerowany z upływającego roku. Po 5gr za zdany każdy 1 litr mleka przez 11 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Pieniądze niby te same a nawozy o jakąś stówkę na tonie w gore i brak , jeszcze trochę i po wtórzy się scenariusz z przed kilku lat gdy nawozy przekroczyły granice opłacalności , ja na dziś nie kupuję łachy bez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jak ruszyło to czekać:) niech dają nawóz trza kupić dobrze by było zeby jeszcze było w tym roku, bo nie wiada co bedzie po nowym roku jakie ceny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

a do mnie dzisiaj przyszli dwaj panowie z agencji i rzekli ,że są w ramach kontroli CC (a dokładnie dobrej praktyki rolnej czy coś takiego) pojeździli po polach i łąkach powiedzieli ze wszystko ok kazali podpisać i pojechali. Wie może ktoś czy te kontrole przedłużają czas otrzymania dopłat( to już 3 kontrola w ostatnim czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Każda kontrola wydłuża czas oczekiwania na dopłaty także przygotuj się nawet na czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

decyzja na obszarowe 1 grudzień -kasa dziś , zawsze dostaję w grudniu takie mam szczęście ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ile miałeś?? bo my co roku do 7 grudnia a w tym roku nie ma jeszcze tylko ze w tym roku kasa za onw i obszarówke przekroczyłoa 11tyś a coś o limicie do 10500 gadali a w poprzednich latach mielismy max 6tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj