Skocz do zawartości
SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pit17    11

A mi dzisiaj przysłali pismo że przesuwają termin wystawienia decyzji z ONW i rolnośrodowiskowych do 31 maja.

No właśnie też tak miałem napisane ale zadzwoniłem i dopytałem i w moim przypadku chodziło o bezpośrednie bo nawet nie starałem się o ONW i RŚ

lech04tr    0

jak się poskarżyłem na agrofoto że nie ma kasy na dopłaty to od razu pomogło i na drugi dzień miałem kasę na koncie będzie można za nawozy zapłacić :)

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    987

To może i ja spróbuje się poskarżyć. Decyzja z 08.01.2014 a dopłat ani widu ani słychu.

askakonik    0

Decyzja na bezpośrednie 17.01 - dzisiaj przelew, na RŚ decyzja z początku lutego - jeszcze nie wypłacili.

Zombi330    49

Szanowna łagencjo racz wypłacić proszę moją jałmużnę w formie dopłat - może to pomoże heheee...

karolr2    180

Decyzja z 20.02 przyszła w poniedziałek,kasy nie ma. dzwoniłem do gościa co się wypłatami zajmuje to powiedział że mnie na liście nawet nie ma i że wypłacają tym co dostali decyzję na początku lutego.

tech132    0

Ja miałem kontrolę obszarową 16 stycznia 2014 ,a raport pokontrolny dostałem 7 marca ,czyli dopłaty będą w czerwcu?Może wiecie ile czeka się na decyzje po otrzymaniu raportu?

sebe1033    62

po kontroli obszarowej z za biurka długo się nie czeka u mnie było z miesiąc możę dwa od raportu (to było w 2010 to dobrze nie pamiętam)

Ale to zależy też od agencji ja mam w małym mieście powiatowym to uwijają się ze wszystkimi podobno do wiosny , ale był jeden rolnik w ubiegłym roku, co podlega pod miasto wojewódzkie to składał wniosek o dopłaty u nas (prześlą potem) to mówił że jemu dali w czerwcu ... aż się u nas w agencji zdziwili mocno

poosa21    53

W tym roku dopłaty wpłyneły na konto prawie 4 miesiące wcześniej niż w poprzednim roku. (chyba jestem pierwszy który nie narzeka ;) )

pit17    11

Wczoraj w końcu otrzymana...decyzja

Edytowano przez pit17

muoodyy    2

to ja wam powiem taki numer że w mojej wiosce tylko 2 na 10 rolników dostało dopłate. i to w grudniu. ja i ojciec. przypadek? do tej pory nikt jeszcze nie dostał prócz nas. az jestem w szoku ze tak wczesnie spłyneły dopłaty mi i ojcu oczywiście po 2 raty wpłacali ale całość wpłacili do połowy stycznia

pawel885    380

Ja dostałem na początku marca, w mojej wsi z tego co wiem prawie wszyscy już dostali.

marulekk    63

Pod koniec listopada miałem konrolę z RŚ. W piatek był przelew z RŚ i ONW a dziś bezpośrednie, nawet szybko im to wyszło a mówili mi, że pod koniec kwietnia najpredzej bede miał kase :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kissmy...
      od 5 czerwca można składać wnioski o przyznanie pomocy
      w ramach działania 311 „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

tutaj pojawia się moje pytanie czy w ramach tego działania możliwa jest budowa budynku mieszkalnego przeznaczonego wyłącznie do działalności agroturystycznej (5 pokoi na wynajem)? ja będę w najbliższym czasie ogarniał rozporządzenie oraz opinie doradców z CDR, lecz jeśli ktoś już się nad tym zastanawiał to bardzo proszę o pomoc