SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

sydney    32

Pochwalcie się panowie czy coś na wasze konta wpłynęło bo u mnie nadal cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chcę zgłosić jedną z działek jako zaoraną. Były tam zamokliska. W ciągu roku chcę zrobić pożądek wykopany został rów, musze pozasypywac miejsca podmokłe itd. Mam ONW dopłaty na tej ziemi zgłaszam od 3 lat. Czy grozi mi utrata dopłat z ostatnich lat jesli w tym roku zgłosze tą działkę tylko jako zaoraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jeśli byś jej nie wpisał to, tak . Jak zgłosisz jako czarny ugór to powinno być Ok , kilka lat temu podawałem i było dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldco    0

orientuje się może ktoś czy w ost. weekend przed 15 maja agencje będą czynne i będzie można złożyć wnioski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

u mnie była nieczynna, włożyłem do koperty i poleconym na poczcie, w poniedziałek mogą być niezłe kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

U mnie kasa wpłynęła po długim weekendzie,nareszcie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafallle    0

To moze ja sie pochwale. Do dnia dzisiejszego zero kasy, brak decyzji. Gospodarstwo 30 ha. Przejalem w tamtym roku po ojcu i smutni panowie z agencji zrobili mi chyba wszystkie mozliwe kontrole, teczka z raportami pokontrolnymi wazy ze 3 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mam pytanie otóż jest pole 3 ha, które "stoi" na wujka który nie żyje i do zeszłego roku zbierał to gość który brał dopłaty i płacił podatek, teraz od tego roku nie zbiera pola tzn nic nie posiał i zalega podatek, który zapłaciłem chciałem się dowiedzieć czy gość ten nie złożył o dopłaty ale mi powiedzieli że takich informacji mi nie mogą podać gdyż pole jeszcze tak naprawdę nie ma ustalonej własności prawnej. Jako że poczuwam się do obowiązku zapłaciłem podatek zaległy od początku roku tylko zastanawia mnie jedno czy gość ten na pewno nie wziął dopłat, jest jakaś szansa że można to sprawdzić ? Szkoda że wezwanie do zapłaty przyszło teraz a nie do 15 czerwca to bym złożył o dopłaty i bym wiedział a tak nie wiem jak to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Trzeba było obsiac pole, zrobić zdjecia w trakcie prac i podac do dopłat. Płatności przysługują temu co faktycznie użytkuje ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@marl widzę że nie czytasz dokładnie napisałem że wezwanie o niezapłaceniu podatku dostałem dopiero teraz więc myślałem że gość płaci podatek i złożył o dopłaty więc mnie to nie obchodziło ale skoro przyszło wezwanie że nie zapłacił więc chciałbym się dowiedzieć czy pomimo iż pole nie jest obsiane nie bierze dopłat nie płacąc podatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

21.06.2012 dzień w którym "zlitowała"się nade mną AGENCJA!!!!!!!!!!!!Co ciekawe dostałem już decyzję w sprawie pieniędzy "za wymrożenia"s!

Sezon dopłat 2011/2012 uważam za zakończony-nareszcie!! ;[ ;[ ;[ ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

odnośnie kasy za wymarznięcie wiadomo juz kiedy płacą ja decyzje dostałem teraz w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

W ubiegłym roku przyszedł do mnie gość z propozycją, że wydzierżawi mi hektar ziemi za 100 kg pszenicy rocznie, dopłaty dla mnie. Pole to był ugór, rosły krzaki. Doprowadziliśmy to do stanu używalności i zasialiśmy wiosną mieszankę z.j. Złozyłem dopłaty. Teraz przyszło do mnie zawiadomienie, że córka tego gościa, też złożyła o dopłaty na tą działkę, bo ona w tym czasie stała się właścicielką gruntu. Strasznie sie wkurzyłem i teraz nie wiem, co robić. Czy czekać na postępowanie ARiMR, czy wycofać tą działkę z wniosku. Poniosłem spore koszty na doprowadzenie tej ziemi do stanu obecnego, a tutaj teraz taki numer mi wykręcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maiki    0

Chyba sobie zaplanowali ten numer. Ma pole uprawowe a nie busz. Jesteś użytkownikiem tego ha a nie właścicielem. Pieniądze się Tobie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Witam mam takie pytanie, złożyłem wniosek na dopłaty, na działkach była łąka i tak też we wniosku zaznaczyłem, teraz jednak chce to zaorać i na wiosnę posiać kukurydzy. Pytanie moje brzmi kiedy mogę to zaorać? Żeby nie było że za wcześnie czy coś? Drugie pytanie to do kiedy są terenowe kontrole i czy oni o tym uprzedzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Jeżeli masz umowę na dzierżawę to kolega ma rację, że Tobie. Jeżeli jednak nie masz umowy to możesz zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasbar    0

można gdzieś jeszcze podejrzeć ile kto dopłat dostał w 2011r bo nie mogę znaleźć a chcę zaspokoić swoja ciekawość :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Nic z tego ta opcja jest już niedostępna a swoją drogą ciekawość to pierwszy stopień do piekła ponoć.........


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj