SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco512    996

Była u kogoś z was kontrola z cross compliance, na dopłaty pewnie do czerwca przyjdzie poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam mam takie pytanie była u mnie kontrola z agencji no nie tylko u mnie ale do rzeczy przysłali mi taka kopertę z wynikami tejże kontroli mam kilka błędów i chodzi mi o to czy agencja wezwie mnie osobnym pismem do wyjaśnień czy to co mi przysłali to jest wezwanie może ktoś dostał takie pismo na dopłaty to na pewno poczekam do czerwca a nawóz przydało by się kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja miałem z cross compliance.

@robert Dostałeś protokół z firmy. Ta firma taki protokół wysyła także do agencji. I agencja na podstawie tego wyliczy ci ile masz dopłat. I taką dostaniesz decyzję. A od decyzji masz prawo odwołania.U mnie w gminie wszyscy to dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dużo się odwołało?

Duże rozbieżności były?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

jak jest z dopłatami do niużytku ,ugoru ile one wynoszą ??tyle samo co do innego pola np gdzie zasiej żyto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

tyle samo. Tylko musi być wykoszone lub zaorane.

Rozbieżności różnie. U mnie wszędzie więcej pola niż podałem do płatności a nawet więcej niż w ewidencji :blink: . A u rodziców 4 ha zamiast ugór to maliny a to inna uprawa i mniejsze płatności. Bo wcześniej były tam maliny i trochę poodrastało. Decyzji jeszcze nie ma wiec i odwołań nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

do ugoru dostaje się jednolitą płatność obszarową i jednolitą płatność uzupełniającą czy tylko jpo??

ziemniak czy żyto wysokość dopłaty ta sama??

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

dzięki @saszeta to już mnie głowa tak o to nie boli ale u mnie to nie będzie taka prosta sprawa u mnie więcej ja napisałem niż ta firma namierzyła co rok ziemia się kurczy ale to już inna sprawa nic innego mi nie pozostaje tylko czekać na decyzję jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj przyszła decyzja o płatnościach bezpośrednich (wyżej o ok 3tyś), decyzja z ONW była ok 20 grudnia, ale póki co kasy w zeszłym tyg. nie było. W zeszłym roku mimo decyzji z początku grudnia kasa była dopiero w marcu . W maju była kontrola z weterynarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no jak to jest z nieużytkiem/ugorem koszonym jako 'łąka'?

Pytam bo przez ostatnie 4 lata na ziemię którą kupuję nie były brane dopłaty i jest tam 0,5ha czegoś co w ewidencji jest łąką a na czym w zeszłym roku jakieś miododajne roślinki rosły które zostały potraktowane talerzówką i odrosły i teraz nie wiem jak to wyjdzie zgłaszać - ja bym zgłosił jako łąkę którą bym zorkanował ze 2 razy w roku.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

do trawy czy koniczyny na gruncie ornym są dopłaty jak do zboża czyli jpo i upo. Nie trzeba nawet we wniosku tego oddzielać na mapkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

do ugoru dostaje się jednolitą płatność obszarową i jednolitą płatność uzupełniającą czy tylko jpo??

ziemniak czy żyto wysokość dopłaty ta sama??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

NARESZCIE DOPŁATY!!Decyzja 30 listopada a kasa dzisiaj rano!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

żyto, rzepak, ugór koszony lub orany upo

ziemniak jpo

łąka chyba upo i dodatkowo płatność zwierzęca jeżeli były kiedyś tam zarejestrowane(ale tego nie wiem).

@nikita jak w ewidencji jest łąka to tak musi być koszona albo musisz przekwalifikować na orny. A jeżeli trwały użytek na gruncie ornym to chyba 5 lat musi tak być. Chyba że trawa na gruncie ornym to możesz co roku orać albo kosić i do tego masz upo. Może ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tam jest w papierach łąka.

Ostatnie dopłaty były brane w 2005 roku chyba więc 5 lat minęło ;)

Po głowie chodzi mi:

- nasadzić w p*@u choinek i zostawić to w ewidencji jako łąka,

- obsiać to ponownie trawą,

- obsiać to roślinami miododajnymi.

Tylko nie wiem na czym najlepiej wyjdę z dopłatami. Historyczną płatnością jest płatność zwierzęca i przez to chyba zrobię tam łąkę (bo akurat brakuje mi 0,5ha aby wykorzystać DJP które mi tam kiedyś przyznano). Tylko do kiedy ona będzie? Tym bardziej że zwierzątek praktycznie nie mam (no do maja mieć będę na siebie tylko psa).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

jak przekfalifikować las na łąke w papierach ?????ponieważ kiedyś była to łąka wsadziliśmy drzewa ale przez kopalnie uschły,i nadal tam jest jakby łąka ,w papierach mam wpisane las a chciałbym brać dopłate na łąke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to u mnie w całej gminie pajace zrobili kontrolę i nikt nie ma do tej pory decyzji. 26.09 2011 była kontrola.właściwie samolot latał i zdjęcia robili,w d*pie mam takie sprawdzanie.wydaje mi sie że kasy nie mają i specjalnie pół polski kontrolują żeby przeciągnąć wypłacanie dopłat ile sie da a w zamian tego skarb państwa odkupił obligacje żeby się póżniej chwalić że mniejszy dułg publiczny jest, <_< ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atosibodzio    0

Decyzja z opszarówki przyszła dn.22.11.2011r. a pieniądze wpłyneły 13.01.2012r.Rok temu na pieniądze czekałem dwa mieśiące dłużej.Cierpliwości życzę, choć nie łatwo ją zachować, gdy spoglądamy na wciąż rosnące ceny paliwa i nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

grala13 trzeba iść do starostwa i tam ci powiedzą ale wiem,że jak przekwalifikować łąkę na grunt rolny to trochę kosztuje ....... a z lasem nie wiem, chyba że zbierzecie się na wiosce i wszyscy co mają coś do przekwalifikowania .. wynajmiecie sobie osobę do tego upoważnioną i wyjdzie wam dużo taniej tak u nas było ..... chodziła babka po wiosce patrzyła jaka to ziemia i z reguły obnizała nawet klasę ziemi i załatwiała wszelkie sprawy papierkowe... ojciec zapłacił za 1,95 ha 600 zł ale to było dość dawno temu.....

decyzja z dopłat dziś tylko czekać na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Decyzja wypisana 27,11 Ka$a Dzisiaj :D o godzinie 17,20 dokłądnie przyszły :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja w sprawie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego z dnia 24.11.2011 kasa dziś na kącie :rolleyes:


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dzis decyzja dotarła :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety    0

decyzja RS 21 grudnia...kasa dzis n koncie czyli niecaly miesiac.

decyzja Obszarowki ta sama data kasy brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj