SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

u mnie decyzja 20 listopada i udalo sie załapac do puli pierwszych szczesliwców :P kasa była na koncie 1 grudnia , wieczorem juz zaksiegowane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A mnie pocieszyli kasa dopiero maj czerwiec bo moja i sąsiednia gmina była poddana w 100% kontroli mierzyli nie użytki i jakieś fotomapy robili trochę nie rozumiem ich ale cóż :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

koledzy a może wiecie jak jest z tymi przelewami??czy ARIMR przelewa kasę jakoś wg ustalonego wzoru czy jak im się podoba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja żadnej nie dostałem. Rodzice też nie. U mnie cała gmina była kontrolowana i nie słyszałem żeby ktoś decyzję dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

W zeszłym roku u mnie kontrola w całej gminie i decyzja 28 kwietnia, wypłata w maju.

W tym roku decyzja już w listopadzie, wyplata w styczniu.

Więc jeśli miałeś kontrolę jak dobrze pójdzie to w marcu dostaniesz decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

2 lata temu pamietam ,że była taka strona z listą rolników,kto i ile dostał dopłata teraz niemoge nic takiego znależć,jeśli ktoś wie o co chodzi prosze o link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja ogolnie słyszalem ze wojewodztwo wielkopolskie tzn jednotki ktore wykonuja przelewy sprawniej sobie radza w porównaniu do łódzkiego , pisze o tym bo u mnie jest taka sytuacja ze zameldowani jestesmy w wlkp a gospodarstwo jest w łodzkim. i gadalem z tamtejszymi rolnikami , niewielu dostało dopłaty a my dostalismy pierwszego dnia jak były wypłaty. najlepsze było zdziwienie babki w agencji ktora przyjmowała wniosek , jak zobaczyla ze adres zameldowania wskazuje na mieszkanie w bloku to sie pytała czy adresu ojciec nie pomylil , haha pewnie duzo ludzi sobie mysli ze człowiek z miasta nie moze miec duzego gospodarstwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mam prośbę panowie - przypomnijcie mi jak to jest z "Płatnościami Zwierzęcymi".

Chodzi mi o to jak ARiMR to liczy. Idzie mi o to że w 2 kwartale tego roku pozbędę się reszty zwierzątek a łąki zostają. I teraz z jakiego okresu oni biorą ilość DJP? Bo aktualnej raczej nie biorą chyba.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

"Płatnościami Zwierzęcymi"- mówisz masz.

 

– rolnik lub jego małżonek w okresie od dnia 1 kwietnia 2005 r. do dnia 31 marca 2006 r. był posiadaczem bydła lub owiec, lub kóz, lub koni, co potwierdza wpis lub zgłoszenie tych zwierząt do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych lub do rejestru koniowatych, o których mowa w przepisach o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, także w przypadku gdy osoby te nie pozostawały w związku małżeńskim w tym okresie

 

http://www.minrol.go...tnosc-zwierzeca

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

thx ;)

o to mi chodziło.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

To jest tak zwana płatność historyczna nie ważne że już nie masz ani jednego bydlęcia ważne że kiedyś miałeś, taki mały absurd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

2 lata temu pamietam ,że była taka strona z listą rolników,kto i ile dostał dopłata teraz niemoge nic takiego znależć,jeśli ktoś wie o co chodzi prosze o link

 

Za wiele tam nie znajdziesz bo rejestr jest tylko osób prawnych.

 

Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

ten link ktory podales to mozna tam sprawdzic swoje platnosci? jak podam wszystkie swoje dane?

czy o co tam chodzi?

Edytowano przez arko2255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

ten link ktory podales to mozna tam sprawdzic swoje platnosci? jak podam wszystkie swoje dane?

czy o co tam chodzi?

 

Kiedyś wpisując swoje dane lub innego rolnika miałeś wypisane w tabeli "ile wziął dopłat'.

Od pewnego czasu ( bodajże zgodnie z wyrokiem Trybunału Europejskiego ) LINK rejestr ten nie zawiera danych osób fizycznych. W chwili obecnej nie sprawdzisz swoich płatności ani żadnego rolnika indywidualnego więc jest trochę bezużyteczny.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj