SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

farmermf    80

@jaro czemu nie? Umowy z rolnikami na odbiór gómna , pasza z zakupu. To był tylko przykład, a ty jak zwykle musisz się uczepić. No taka natura chyba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie czepialstwo tylko to co napisałem ciut powyżej-jak się ma w najbliższej rodzinie tak dużego hodowcę to siłą rzeczy coś tam się wie...

 

@maniek-"Jaro. Uczciwszy? ha, ha - dobre. Zapytaj o uczciwość Orlen, Zakłady Azotowe, dilerów itp. :)"-takim tłumaczeniem "że inni są jeszcze gorsi" można się rozgrzeszyć ze wszystkiego-dziękuję postoję.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

niech będzie od dochodu ale z vat- em też idą ładne kombinacje mnie by pasowało8 zł od ha płacił bym tyle samo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może morskich dałoby się wyzywić?

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Tak z tej dyskusji wynika, że najlepiej niech zostanie tak jak teraz, bo jakby się nie zmieniło to będzie grono rolników niezadowolonych.... więc lepiej niech rządzący za dużo nie kombinują bo zaczną się strajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

no to nie rozumiem o co chodzi ja płace 8 zł na ha a jak ktoś ma jeszcze mniej pola płaci 15 zł na ha a znam takie przypadki a jak wy byście panowie tyle płacili to co by się stało przecież ma być po równo płacone to daje równą stawkę. bo przecież dla małych nie może być żadnych przywilejów, to dla czego ma być dla dużych??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

równo to nie znaczy sprawiedliwie! tylko uzależnienie składek i podatków od uzyskiwanego dochodu pozwoli raz na zawsze uciszyć wszelkie spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tyle że jak znam życie więksi cwaniacy wykażą niższy dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

I koło się zamyka? :) chyba nie ma idealnego rozwiązania, ale podatek dochodowy byłby najbliższy sprawiedliwemu rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak napewno Ci co po nocach pracuja płacili by jeszcze wieksze podatki a co nic nie robia i teraz nie płaca to nic by nie płacili po wprowadzeniu dochodowego (teraz wszyscy płaca gruntowy a po wprowadzeniu dochodowego u mnie na wsi płaciło by trzech] taka zacheta do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego. To tak jakby ktoś mający ogromną pusta hale produkcyjną żył sobie dobrze z tego że ja ma. Oczywiście nie bronię nikomu mieć nawet i 1000ha odłogu ale po co mu dawać dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

nie ilość ha nie odzwierciedla dochodu i na pewno podatek od dochodu byłby sprawiedliwy, tylko nie którzy są tak cwani, że w rozliczeniach podatkowych dochodu nie mają!i żeby nie było tak że to oni nie będą chodzić do gopsu no bo przecież dochodu nie mają! co jest dla mnie już totalnym nie porozumieniem. zawsze cwany i przebiegły się wywinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Od tego są intytucje kontrolne w US żeby takich cwaniaczków wyłuskiwać i surowo karać. Wszystko jest wstanie każdy udokumentować gdy będzie prowadził księgi rachunkowe nikt na ładne oczy się nie wywinie.

Myślicie że w innych branżach 100% przedsiębiorców jest uczciwych? Normalne że znajdzie się kilku cwaniaczków ale wcześniej czy później wpadną a kara wówczas powinna być surowa i nieuchronna.

Damian40000 masz rację ale kto ma zmienić te rozporządzenia jak Ci co to ustalają sami posiadają po kilkadziesiąt ha plantacji orzecha lub łąki ekologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego....

już odpowiadam - chodziło o zdjęcie sporej nadwyżki żywności z rynku aby państwa UE nie musiały wspierać przechowalnictwa, żeby nie było skupu interwencyjnego itp.

Mówiąc krótko dały farmerom kasę za to że nie będą produkować. Zmniejszy się ilość żywności na rynku i nie trzeba będzie jej przechowywać a zarazem mniej żywności to i cena będzie wyższa czyli dochód farmera większy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko że nadwyżki dawno już nie ma wszystkie zapasy gdzieś zniknęły albo raczej nigdy ich nie było a z tego co widzę to "ekologi" jest coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Racja, gdyby wszyscy mieli jakąś produkcję zwierzęcą mleko kosztowałoby teraz po 50 gr, cena kg tucznika 2 zł itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują. Wiele osób dobrze żyje z tego że mają ogromne obszary ziemi która nie jest uprawiana tylko koszona raz w roku. Nie wiem jaki jest sens dotowania czegoś takiego. To tak jakby ktoś mający ogromną pusta hale produkcyjną żył sobie dobrze z tego że ja ma. Oczywiście nie bronię nikomu mieć nawet i 1000ha odłogu ale po co mu dawać dopłaty?

bo Polska miała być płucami europy (dlatego są zalesienia)a żywność kupować od starej eu.

 

Gucik131 .Propozycje to możesz sobie wsadzić.... . Jak ktoś potrafi dostać dopłaty wcale się nie wysilając - jego sprawa. Jak ktoś chce zapi....lać za darmo - to też jego sprawa. Sam sobie odpowiedz kto jest mądrzejszy :)

Mądrzejszy czy cwańszy?

Ale z tym trzeba uważać bo jak komuna padała to ci mądrzejsi wzięli sprawy w swoje ręce(tzn otworzyli interesy) a zaraz w 1994 zostali sami cwańsi (ci co mieli stare układy tzn towarzysze) bo tamtych banki wykończyły i to głównie przez kurs walut(za dużo tłumaczenia). A wszystko było ustawione wcześniej. Zresztą teraz z mieszkaniowymi frankami jest podobnie

 

Nie chodzi mi by wytępić małe gospodarstwa wszystkie , a jedynie szarą strefę. Po co dotowac tych co to przejadają i sie śmieja tylko , ze durny rząd rozdaje kase za darmo, a niby ma kryzys i dziurę w budżecie.

Bo rząd daje także zapomogi z mopsu i kuroniówkę. Ja jestem za tym aby wszystko zlikwidować ale wtedy prowu też by nie było. I chodzi mi o to że jak dokładać to niech każdy ciągnie ile może albo nikomu nic nie dawać ( także prow i dopłaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
bo Polska miała być płucami europy (dlatego są zalesienia)a żywność kupować od starej eu.

...

Wiesz, Hitler chciał tak zrobić ale mu nie wyszło. Teraz pieniądze z UE zrobią to za niego. Polska będzie miejscem wypoczynkowym dla europy, ptaszki, jeziora, zero przemysłu (bo większość upadnie).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
równo to nie znaczy sprawiedliwie! tylko uzależnienie składek i podatków od uzyskiwanego dochodu pozwoli raz na zawsze uciszyć wszelkie spory.

Właśnie, że nie. Podatek pogłówny jest najbardziej sprawiedliwym. Bo niezależnie czy jesteś bogaty czy biednym płacisz taki sam podatek. Bogaty i biedny jest traktowany tak samo. Dlatego KRUS w obecnej formie jest dobry czyli mając 10ha czy 200 płacisz tyle samo i tyle samo dostaniesz. Oczywiście należy go tak zreformować aby KRUS był możliwie samowystarczalny. A jak ktoś chce większe świadczenia niech sam się o to zatroszczy. Bo w końcu to jemu ma zależeć na spokojnej starości czy państwu?

a moim zdaniem powinno oddzielić gospodarstwa które nic nie produkują i pozbawić je dopłat. Teraz promuje się gospodarstwa ekstensywne i te które nic nie produkują.

Pomocy w stylu dostajesz kasę bo coś tam masz(np. ziemię) nie powinno być w cale. Skutki widzimy dzisiaj. Pomoc powinna być za działanie, czyli czyli nisko-oprocentowane kredyty na rozwój, zwrot części kosztów np. zakupu maszyn czy paliwa albo tak jak jest to w USA czyli dopłata do sprzedawanych towarów jeśli cena sprzedaży była poniżej jakiegoś minimum wcześniej ustalonego. Taki system pozwoli na wywalanie osób które kupują ziemię tylko dla dopłat czy innych dotacji albo tylko po to są rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj