SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

adamj24    8

Twoje dopłaty niech idą na Twoją ziemię, ojciec na swoja ziemię dostaje też dopłaty.

Ja powiem tak Ojca dopłaty wystarczą na paliwo na jego i na twoją ziemię – zobacz jaki pozytyw. To jest tak samo jak ze szklanką napełnioną do połowy, jeden widzi że jest w połowie pełna, drugi że w połowie pusta. Więcej optymizmu a życie będzie łatwiejsze.

 

Żeby nie było nie w temacie to w listopadzie dostałem kasę z ONW ( rekord w całej historii dopłat). Decyzji na pozostałe dopłaty brak

Edytowano przez adamj24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

I co z tego, że dopłaty są wyższe niż rok wcześniej jak ropa tak zdrożała i będzie jeszcze drozsza

 

 

po nowym roku ma być po 8zł / litr. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wysokość dochodów kosztów i dopłat na gospodarstwo jest na stronie http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;zarabiaja;coraz;mniej;chociaz;nie;wszyscy,45,0,900141.html,

średnia wysokość dopłaty wg IERiGŻ 17400 zł na gospodarstwo czyli 1687,68 zł/1 ha (średnia pow. gospodarstwa to 10,31 ha i to z pow. pod budynkami, wybiegami i innymi nie kwalifikującymi się do dopłat), Kto ma taką dopłatę do ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

moim zdaniem doplaty to powierzychni upraw to żenada i tatalna porazka, rozsadniejszy byly by doplaty to produkcji lub ich calkowite zniesienie...

 

a propo tematu

pieniadze z ONW byly juz po pazdzierniku

decyzja odnosnie zwyklach doplat dostalem 18 listopada

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację, ale ta wysokość dopłat obliczona przez IERiGŻ jest brana pod uwagę przy negocjacjach WTO w sprawie ceł i dopłat eksportowych. I dzięki temu okazuje się że świnie z Brazylii są tańsze. A to psuje nasz rynek. Dopłaty we wszystkich krajach wspólnego rynku UE powinny być równe. ONW to oczywiście inna kwestia. Też jestem za dopłatami do produkcji, ale równymi we wszystkich krajach. Art 18 traktatu o funkcjonowaniu UE mówi, że zakazana jest wszelka dyskryminacja ze względu na przynależność państwową. A rolnicy w naszym kraju dostają mniej tylko dlatego że są rolnikami polskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

decyzja ONW juz nie pamiętam kiedy była kasa juz tez sporo czasu lezy na koncie a za zwykłe to juz chyba drugi tydzien jak decyzje mamy a kasa bedzie jak co roku pewnie około 7 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Dopłaty we wszystkich krajach wspólnego rynku UE powinny być równe.

 

W roku 2014 osiągniemy dopłaty wysokości 234 euro/ha co będzie stanowić 87% średniej unijnej więc myślę, że po 2020 będziemy mieć równe dopłaty w UE o które nam chodzi czyli 270 euro/ha... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to ja tez się podzielę decyzja obszarowa przyszła 28.11.1011r wiec wcześniej niż w zeszłym roku a co bezie z kasa to zobaczymy w zeszłym roku było to około 15 grudnia może teraz tez się tak uwiną:)

Edytowano przez michalk

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kolego danield28 czy nie za daleko wybiegłeś w przyszłość? :blink:

Tutaj ważą się losy UE czy będzie istnieć a ty myślisz już o dopłatach w 2020r,w sumie grunt to optymizm. :lol:

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wow - macie już decyzje o obszarówce ;)

też tak chcę ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli decyzję w sprawie płatności dostanę tak jak w 2 ostatnich latach to tylko jeszcze trochę poczekam. Przyjdzie marzec i ja otrzymam poleconym :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 2014 roku dopłaty wyniosą tyle co w 2010, 2011, 2012 i 2013 roku czyli 197 euro do ha jeżeli nie zostanie zmieniony podział na I i II filar. Zostało to ustalona w tzw. konkluzji węgierskiej. W latach 2010-2012 jest dopłata krajowa odpowiednio 30, 20, i 10%. Jeżeli podział na I i II filar zostanie zmieniony tak jak chce minister rolnictwa na 50/50 to dopłata w 2014 roku wyniesie 160 euro do 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

i obszar ONW zmniejszy się do 10% kraju. ;[ Co niektórzy kupowali ziemię z nadzieją, że przez 15 lat dopłaty spłaca kredyt, a tu może być zonk. Jakaś tam agencja przewiduje że strefa euro upadnie za 10 dni. :o W jakimś innym temacie co niektórzy cwaniaczyli , że nie chcą unijnych traktorów bo wolą na swoich maszynach pracować i łaski nie potrzebują. To się zobaczy jak pogospodarują bez dopłat, dziś unia jest, jutro może jej nie być i komu się poskarżymy? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obszar ONW obejmuje 64% powierzchni Polski, a dopłaty obejmują tylko 57%. Maksymalna stawka we wszystkich krajach UE dla górskich ONW wynosi 250 euro, a dla pozostałych 150. Kraj może zmniejszyć te dopłaty. W Polsce rolnicy dostają mniej. Czy ktoś wie co się dzieje z różnicą? Nic nie wiem na temat zmniejszenia ONW. W konkluzji prezydencji węgierskiej jak i innych dokumentach też tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rozdział onw jest bardzo niesprawiedliwy w naszym gospodarstwie więcej niż 1/3 to klasa 5 i 6 sporo jest też górek i pol wokół nieużytków o nieregularnych kształtach i nie mamy onw. A wujek ma sama 3 i 4 klasę dwa prostokątne kawałki o powierzchni kilkanaście ha i ma onw bo jego gmina się kwalifikuje a nasza nie. Onw powinno być wypłacane do ziemi słabej klasy i nierównej a nie tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

No ciekawe czy jak rozpadnie się UE i zabraknie dopłat dalej będzie tyle tematów jaki ciągnik wybrać i czy dalej będzie tylu rolników...

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak dopłaty znikną to pewnie wróci sytuacja z lat 90 ziemia mocno stanieje dzierżawy będą za podatek+100kg zboża a i tak nie będzie chętnych na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W całej UE powinna być jedna stawka ONW do gruntów które spełniają kryteria, a nie tylko jeżeli w danej gminie lub wsi większość gruntów spełnia te kryteria. Trzeba też uwzględnić klimat bo ten jest inny w Polsce, Francji czy w Finlandii. Polska w dopłatach zajmuje w UE 20 miejsce licząc I i II filar razem a w I (tylko dopłaty bezpośrednie) również 20. Więcej od nas dopłat bezpośrednich mają np Czesi (o 61 euro więcej), Niemcy (o 149 euro), Słowacy (3 euro więcej, ale tam są wysokie ONW, a prawie cały kraj to góry- ponad 55% UR), Francuzi (112 euro więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Wczoraj się dowiedziałem,że decyzje z dopłat bezpośrednich z ARiMR o Chełm będą wydawane od 1 grudnia.Czy ktoś coś wie w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Od 2014 ONW będzie bardziej rygorystyczne i mają wprowadzić ulepszoną definicję tego bo nie może być że 64 % kraju należy do ONW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Decyzji brak ,były kontrole z obszarówki ,onw i chemizacyjna ,wszystko wyszło dobrze ale kasa pewnie czerwcu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dziś odebrałem decyzję o dopłatach bezpośrednich, oby kasa była w tym tempie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Decyzji brak ,były kontrole z obszarówki ,onw i chemizacyjna ,wszystko wyszło dobrze ale kasa pewnie czerwcu!!!

Tak samo jak u mnie. Całą gminę przetrzepali w ten sposób i jak już w tym temacie pisałem realnym terminem wypłaty dopłat wydaje się być czerwiec. No cóż już raz miąłem tak, że dopłaty wpłynęły na konto 30 czerwca. Mam cichą nadzieję, że w tym roku to się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalekpum    0

witam a jak zakupilem w zeszlym roku dziełkę czyli łakę<

a w tym roku nie przyznali mi na nia doplaty zwierzecej .

to co mam zrobic zeby ja odzyskacpoprzedni wlasciciel brał n nią dopłatę zwierzeca

proszę o pomoc


witam jesli komus trzeba niech da znać mogę sprzedać produkty ekologiczne lub nawiązać wspołprace na dluzsza i krotsza mete z tym towarem
kupie zaś pola w cenie do 5,500 zł/ha nawet i ugory
szukam inwestora do wykupienia dzialki i zalozenia cpn bar wulkanizacja oplaci sie na tym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj