SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

@maksymilionlubelskie

 

Jeżeli komuś agencja zmniejszyła powierzchnie działki lub dostał modulację to wtedy decyzję dostał. Ty widocznie miałeś wszystko w porządku i decyzji nie dostałeś. DO agencji możesz pójść ale z góry powiem, że powiedzą Ci, iż oni płatnościami nie zarządzają tylko centrala i ministerstwo finansów ale jakby Ci się tam udało dodzwonić to powiedzą, że mają czas do 30 czerwca.

 

No nie do końca. Chyba trzy czy cztery lata temu potrzebowałem na coś pieniądze z dopłaty. W BP dowiedziałem się kiedy wysłali do Warszawy listę płatności na której byłem. Potem zadzwoniłem do centrali ARiMR w Warszawie i tam mi podali dokładną datę kiedy dostanę przelew. Tylko, że nie dzwoniłem na żadną infolinię czy sekretariat itp tylko bezpośrednio do odpowiedniego departamentu. Nie wiem jak u Was ale w moim BP bez problemów można się dowiedzieć kiedy została wystawiona decyzja i kiedy wysłali listę płatności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz podać numer do tego odpowiedniego departamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie departament płatności ...Dyrektor

Renata Mantur

Sekretariat

tel.: 22 318-49-60, 22 318-49-90; fax: 318-53-97. No i to chyba o ten departament się rozchodzi... Sam dziś się będe dowiadywał najpierw w BP a potem w departamencie, wieczorem napiszę co z tego wyszło B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nawet jeśli uda Ci sie dodzwonić to dostaniesz odpowieć ze musisz zadzwonić do innego działu a tam do kolejnego a stracisz 2 godziny a na koncu powiedzą ze jest czas to koncza czerwca i tak i tak nic sie nie zdziała ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna33    0

Mi powiedzieli że to departament finansów zajmuje sie płatnościami o to nr dla zainteresowanych 225950300 lub końcówka 07 oraz 44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Robi się coraz dziwniej, ludzie powoli się denerwują bo ewidentnie jest coś nie tak. Macie racje, nie ma co dzwonić - termin do końca czerwca no i nic na to nie poradzimy. Ja żadnej kontroli nie miałam ale decyzję dostałam więc myślę, żę dostane pieniądze skoro wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wszystko jest nie tak teraz na przyszły budzet juz mówią ze jest mniej pieniedzy .. oszukali nas dosłownie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Mi powiedzieli że to departament finansów zajmuje sie płatnościami o to nr dla zainteresowanych 225950300 lub końcówka 07 oraz 44

I co powiedzieli?

 

Tak. Ja wiem że zawsze trzeba mieć jakieś zabezpieczenie ale niestety, niektórzy mają różne zobowiązania i potrzebne są te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!"dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci" - Donald T. Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.

 

znalazłem to na wp i wkleiłem dalej jak by co

Edytowano przez RycerzNocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna33    0

Otóż właśnie nic nie powiedzieli dodzwonić sie do niech nie można nikt telefonu nie odbiera a dzwonie na kilka numerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Otóż właśnie nic nie powiedzieli dodzwonić sie do niech nie można nikt telefonu nie odbiera a dzwonie na kilka numerów

Przypuszczam, że dobrze wiedzą kto wydzwania. Oni głupi nie są. Telefony się urywają. Ja gdy czekałam na decyzję w sprawie młodego rolnika to raz odebrali tel (ale dzwoniłam do agencji w Poznaniu)a później totlna olewka. Nikt nie odbierał. Wszystko się przeciągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to nie tak .. fakt ludzie dzwonią ale nie tylko rolnicy mało jest ludzi co ich panstwo ru.... na kase ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przecież nie muszą odbierać telefonów. Wystarczy, że automatyczna sekretarka będzie odpowiadała " Zadzwoń jak nie dostałeś pieniędzy po 30 czerwca". Tak trudno to zrozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Tak sobie czytam tą moją decyzję. Umniejszyli mi dopłaty o 43,47zł . Wszystko ładnie i pięknie, płatność będzie przekazana w terminie itd. Ciekowa czy dostane wszystko od razu czy najpier UPO a później JPO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Jak to w końcu jest z tą decyzją? Dlaczego jeden ją dostaje a drugi nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelkkaa    0

Jak to w końcu jest z tą decyzją? Dlaczego jeden ją dostaje a drugi nie ?

Decyzje dostają ci, którzy mają przyznaną płatność powyżej 2000Euro . A czy ktoś inne decyzje otrzymywał to nie wiem . Ja dostałam z tego powodu

 

teraz chyba tzw "zaliczek" juz nie płacą teraz,jak juz to całość

No jestem ciekawa czy będą sr*ć po 25% czy całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

no to mogę ci powiedzieć że mi zakosili coś około 500 zeta,a dopłaty podzielili na trzy części,pierwsza część oczywiście ta najmniejsza wpłyneła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtyczka7    0

Ja też dostałem decyzję i urwali mi 5,4 tys. Zgroza i jak tu się rozwijać. Im więcej ziemi tym więcej kasy do oddania. Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ten temat jest bardziej odwiedzany więc może tu napiszę. Na stronie ARiMR jest przedstawiona treść konferencji z P. Ministrem Kalembą padało tam trochę, konkretów odnośnie polityki na lata 2014-2020.

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/424-mld-euro-dla-polskiego-rolnictwa-na-najblizsze-siedem-lat.html

Może to kogoś uspokoi. Jeśli to by się faktycznie spełniło co jest w tym artykule to jeszcze takiej tragedii by nie było.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Właśnie wpłynęły dopłaty jpo + upo ale dziwna sprawa bo w grudniu wpłynęło onw i jak patrzyłem na stawki to się zgadzało co do grosza a teraz obliczając stawki jpo + upo brakuje około 90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj