SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorro    7

to prawda dla producenntów zboża ma być mniejsza jest o tym artykuł na agrofoto.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

240 euro to ma być średnio czyli jak zliczą wszystkie dopłaty tj do strączkowych , skrobi ,tytoniu.. a tak pewnie będzie z 200 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

nie narzekacie na unie przecież dopłaty nie sa obowiązkowe niepodoba się to nie wyciągac łap do uni ja korzystam i jestem zadowolony z uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Raczej nie. 240 euro ale tylko dla tych co prowadzą produkcję zwierzeca. Dla producentów zbóż ma być 15% mniej.

 

Prowadzę chów trzody chlewnej ale pszenicę też sieje więc należy mi się te 240E czy 15% mniej.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Pan Kalemba- laluna już pokazał jakie jest jego nastawienie do rolników stwierdzając, że protesty rolników wszystkie są teraz i przyszłości wg niego tylko politycznym warcholstwem czyli polski standard polityczny arogancja wobec rodaków i uległość wręcz służalczość wobec władzy i uni aż kipi

a dopłat jak nie było tak nie ma- brawo panie ministrze , brawo tak trzymać a na pewn długo pan ten urząd będzie piastował i na sowitą emeryturkę zarobi.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

nie narzekacie na unie przecież dopłaty nie sa obowiązkowe niepodoba się to nie wyciągac łap do uni ja korzystam i jestem zadowolony z uni

Nie bądz śmieszny :P . Obowiązkowe nie są, ale wyboru też nie ma np. nie biorę ale ceny mam nie dotowane a opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

 

 

Prowadzę chów trzody chlewnej ale pszenicę też sieje więc należy mi się te 240E czy 15% mniej.

Moim zdaniem będzie Ci się nalezala. Przecież czymś musisz karmić te świnie.

Na razie to są jeszcze propozycje. Do lipca ma czas ministerstwo aby przesłać brukseli ostateczny projekt.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Przepraszam Ja Unii nie chciałem po za tym bez unii też bym kupił ciągnik.

Czy jakbym zrezygnowałbym z dopłat to nie miałbym żadnej kontroli???

Szybko ludzie zapominają co było przed unią i jak nas straszyli.

Dopłaty już mi wpłynęły. woj. kuj-pom

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no ale jak mozna dzielic jpo ? przeciez to jednolita płatnosc obszarowa, a wiec jak mozna dzielic i uzalezniac od czegos tam płatnosc która z definicji jest jednolita dla wszystkich ?

wprowadzili 30% zazieleniania i teraz chca jeszcze podzielic jpo na czesci, to ile wkoncu wynegocjowali tego jpo ? niech powiedza głosno i wyraznie wszystkim ze wynegocjowali jpo=170 euro a nie kombinuja jak kon pod góre

wszyscy sie dowiedza o jakim sukcesie mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianna33    0

Wiadomo są zwolennicy unii jak i przeciwnicy,ale czyż nie jest prawdą to,iż gdyby rolnikowi rzetelnie zapłacili za sprzedaż trzody,zboża itp.rolnik nie wyciągał by "łapy" po dopłaty?????

Nie wiem czy dobrze zaobserwowałam,lecz moi sasiedzi,którzy w grudniu dostali tzw zaliczki mają już resztę na kontach,a reszta czeka na przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

sukces miał byś to jest jaki by wynik negocjacji nie był - tak działa dzisiejszy świat przecież minister który by obwieścił klęskę byłby pierwszy przy najbliższej tzw. rekonstrukcji rządu do odstrzału a media by go zjadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

no ale jak mozna dzielic jpo ? przeciez to jednolita płatnosc obszarowa, a wiec jak mozna dzielic i uzalezniac od czegos tam płatnosc która z definicji jest jednolita dla wszystkich ?

wprowadzili 30% zazieleniania i teraz chca jeszcze podzielic jpo na czesci, to ile wkoncu wynegocjowali tego jpo ? niech powiedza głosno i wyraznie wszystkim ze wynegocjowali jpo=170 euro a nie kombinuja jak kon pod góre

wszyscy sie dowiedza o jakim sukcesie mowa

 

30% zazielenienia :blink: ??? czyli jeśli przykładowo mam 40 ornego to ok 13ha będę musiał za trawić, żeby brać dopłaty do całości? dobrze myślę możesz mi to wytłumaczyć o co chodzi z tym zazielenieniem????


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

wujek google Ci nie działa?

 

http://www.agrofoto.pl...nie,101000.html

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

nie piszemy w tym wątku co trzeba bo to jest o jałmużnie za 2013 więc proponuje przenieć się do watku o jałmużnie za 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

wujek google Ci nie działa?

 

http://www.agrofoto.pl...nie,101000.html

 

Również znalazłem ten artykuł tylko już po napisaniu posta. Czyli niech kolega ventador@ nie wprowadza ludzi w błąd z tymi 30%.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym że niektórzy dostają decyzje a inni wcale tak jak np my w zeszłym roku ? Przy okazji kasy brak chociaż sąsiad gospodarujący na 4 h dostał 10 stycznia. (LUBELSKIE) Można pytać w regionalnej agencji o swoje pieniążki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@maksymilionlubelskie

 

Jeżeli komuś agencja zmniejszyła powierzchnie działki lub dostał modulację to wtedy decyzję dostał. Ty widocznie miałeś wszystko w porządku i decyzji nie dostałeś. DO agencji możesz pójść ale z góry powiem, że powiedzą Ci, iż oni płatnościami nie zarządzają tylko centrala i ministerstwo finansów ale jakby Ci się tam udało dodzwonić to powiedzą, że mają czas do 30 czerwca.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Również znalazłem ten artykuł tylko już po napisaniu posta. Czyli niech kolega ventador@ nie wprowadza ludzi w błąd z tymi 30%.

 

 

sory chodziło mi o 30% wysokosci dopłat (a nie powierzchni) uzaleznionych od zazieleniania

czyli jak nie spełnisz wymogów zazieleniania to dostajesz 70% dopłaty

do tego cros-komplikacje i jeszcze z jpo cos kombinuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Dziś miałem kontrole z arimr ,jeździli po polach samochodem ,nawet nie wychodzili z samochodu tylko przez otwarką szybę robili zdjęcia .A więc dopłaty będe miał w czerwcu. woj. mazowieckie

Edytowano przez tech132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

Kontrola 08.10.2013 , Dziś tj.16.01.2014 - raport z kontroli. Oczywiście decyzji nie ma. woj.zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdg312    2

Raport jest w formie tabeli. Po jednej stronie dane deklarowane, po drugiej dane z kontroli.( stwierdzona powierzchnia itp.). Mierzyli powierzchnie gps -em i sprawdzali co było posiane.

% bedą ucinać w decyzji, w raporcie nic nie ucinali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj