SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Gość   
Gość

W TopAgrar było napisane, że pewnie część pieniędzy na dopłaty będzie pochodzić z ANR ze sprzedaży gruntów. Co do dopłat Strzechu ma rację, bo to nasz rząd płaci ze swojego budżetu a dopiero później otrzymuje zwrot. Przypominam i proponuję, że możecie zacząć pisać w temacie o dopłatach 2014.

Rodzice dostali przelew z UPO na swoje kilka ha 30 grudnia a ONW była jeszcze w listopadzie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Czyli w tym roku dostanę tylko JPO 830 zł ha ??? produkcja tylko zbożowa

 

To dopiero będzie sprawiedliwość jeden bzyknie kosiarką raz do roku i zostawi tak, a drugi sieje rzepak i pszenicę i obydwoje po 830 to dopiero polityka... Ale z tego co wiem UPO, ma być anulowana ale jpo ma wzrosnąć coś do 1000zł więc na jeden piernik wyjdzie, ale do końca nic nie można być pewnym...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dziś przyszła decyzja, zmodulowali mnie na prawie 2100zł. Jak by pozbierać to co zmniejszyli tylko tym co są na AF to wyjdzie ładna sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mają czas do wypłaty pieniedzy do konca czerwca .. wiecie o tym .. wiem ze przydały by sie zanim sie ruszy w pole ale ludzie nie moga tylko liczyc na dopłaty .. a jak ich nie bedzie i co wtedy ? sam bardzo bym sie ucieszył jak by przyszły no ale maja termin i nic nie poradzimy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Byłem wczoraj w banku zapytać o to co zwykle :lol: oczywiście nie ma, a do tego Pani mówiła że w styczniu nie mieli jeszcze żadnego przelewu z agencji :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam dziś byłem w agencji dowiedziałem się że decyzję mam z wczoraj ,to poczekam sobie jeszcze ze dwa miechy na kasę . Pozdrawiam oczekujących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

no to wszystkich pocieszyles w tym rowniez mnie. dzis dostalem decyzje ale mam nadzieje ze za max miesiac kasa pojawi sie na koncie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mała poprawka mojego poprzedniego postu. Rodzice dostali pieniądze, ale okrojone bo tylko UPO, jak wynika z moich wyliczeń. Nie mają krów a na działce tylko TUZ i 1,2 ha kukurydzy, które ja sieję. Śmiać się chce i frustracja człowieka ogarnia, bo dzielą takie drobne sumy jak ich 5 tyś.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crative    1

panowie :blink:

 

ja jeszcze nie dostałem decyzji ...

a kiedy doplaty sie pojawią na koncie - aby do czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzisiaj zapowiadali następną transze płatności, no i już kasa na kącie, to mi się podoba. :D


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U mnie przyszły we wtorek wszystko to co miało dojść :) Dość szybko w tym roku bo zawsze dostawaliśmy początkiem marca :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Witam. Mam takie pytanie. 31 grudnia dostałem pismo z agencji że na dwóch działkach na mojej ziemi była przeprowadzona kontrol. W piśmie tym było napisane że zmieściłem się w tych % i że wszystko się zgadza. Nadal jednak nie otrzymałem jeszcze nawet płatności ONW nie mówiąc już o bezpośrednich. Czy w przypadku kontroli mogę się spodziewać dopłat na samym końcu ?? Jak to jest kiedy mija termin wypłacania ONW bo jest on chyba krótszy niż bezpośrednich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

UPO przyszło w sylwestra dzisiaj reszta, dziękuje ci Unio za twe hojne dary B)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Kolego BARTEK,miałem podobny przypadek w zeszłym roku ,że również agencja podczas kontroli pomniejszyła mi działkę o ileś tam procent i po 3 tyg od decyzji dostałem dopłatę,także głowa do góry może nie będzie tak żle.Ja jeszcze w tym roku nawet onw jak i decyzji nie dostałem,dzisiaj przedzwoniłem do wawy i dowiedziałem się ze moja dopłata została naliczona i należy czekać na decyzje i przelew.Ciekawe tylko jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Podobnie u mnie decyzja na RŚ na początku grudnia a kasy niet.Sąsiad decyzji do tej pory nie dostał a kasa jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

panowie :blink:

 

ja jeszcze nie dostałem decyzji ...

a kiedy doplaty sie pojawią na koncie - aby do czerwca :)

Chciałeś powiedzieć lipca :) w tamtym roku wypłacili mi do końca czerwca co prawda ale na koncie u mnie był już lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

miałem pod koniec listopada kontrolę RŚ z oddziału regionalnego agencji, byłem na początku stycznia w biurze powiatowym agencji i sie pytam czy coś wiadomo z moimi płatnościami, Pan poklikał w komputerku i orzekł,że jeszcze nie dostali z OR papierków a jak dostaną to muszą coś tam wysłać do Warszawy a oni odesłać z powrotem więc jak nic maj/czerwiec kasa będzie a co najgorsze miałem kontrolę z RŚ a kase mam wstrzymaną też z dopłat, onw itd... -_-


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj