SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ta podatnika pieniądze a ciekawe skąd on je ma z zachodniego banku?Mało rolnicy podatków płacą?Nie potrzebnie się dzieli miasto i wieś każdy może być dziś rolnikiem i brać dopłaty ziemi jest pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Jak będą dopłaty do produkcji to mało tych dopłat będzie by wyjść na zero z produktu. Bo wszystko do produkcji będzie bardzo drogie bo będzie popyt, a produkt będzie bardzo tani bo go będzie 100x za dużo i problem ze zbytem. Więc dobrze jest jak jest.

 

taaa wiem, już raz to pisałeś a ja kolejny raz się z tym nie zgadzam. może przy takich dopłatach w końcu ci "nibyrolnicy" wzięli by się za porządną robotę a nie wyciągali pieniądze z Unii i kupowali sobie za to samochody, a na polach rosło by zboże a nie zioła...

 

@Huberto89 a nie słyszałeś że wszyscy rolnicy będą musieli przejść na VAT? co za tym idzie będą musieli mieć faktury za wszystko co kupili i sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A niby czemu na Vat na jakiej podstawie tak twierdzisz? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Ta podatnika pieniądze a ciekawe skąd on je ma z zachodniego banku?Mało rolnicy podatków płacą?Nie potrzebnie się dzieli miasto i wieś każdy może być dziś rolnikiem i brać dopłaty ziemi jest pod dostatkiem.

Nie jestem pewien, ale raczej podatek gruntowy -bo taki płacą rolnicy - zostaje w gminach i nie zasila on bezpośrednio budżetu państwa. A ten najczęściej zasilają mali przedsiębiorcy i ich pracownicy (grube ryby się migają) Pracownik, który zarabia około 3000netto kosztuje pracodawcę pewnie około 5,5 - 6 tys zł.

 

Miasto i wieś dzielą media na zlecenie różnych opcji politycznych -najczęściej w danej chwili miłościwie nam panujących, lub konkretnych sfer biznesowych. Zauważ, że nie jest powiedziane, że np. na statystycznego rolnika przypadnie np. 200euro pomocy, tylko - polscy rolnicy dostaną np. 1mld euro. A jak tą sumę zapisze się 1000 000 000 euro, to przeciętnemu Kowalskiemu krew mózg zaleje. Ot socjotechnika.

 

A niby czemu na Vat na jakiej podstawie tak twierdzisz? :o

Bo wtedy łatwiej będzie wprowadzić podatek dochodowy. Będzie wszystko czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież Vat nie ma nic wspólnego z podatkiem dochodowym to są dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Co niektórzy za bardzo się przyzwyczaili do dopłat. Moim zdaniem swoje budżety powinniśmy tak planować nie o oparciu o pieniądze z unii ale o te wypracowane w gospodarstwie. Wtedy nie bylibyśmy tak uzależnieni od dopłat. Wiadomo czasami z przyczyn niezależnych od nas jes to trudne.
wbijasz kij w mrowisko. Pozwolę nie zgodzić się z Tobą.

 

 

Myślę tak samo jak kolega. Bo czytam i czytam i nie rozumiem w jaki sposób można prowadzić rentowne gospodarstwo rolne opierając się jedynie na dopłatach?...
dokładasz żaru ;)

Można normalnie prowadzić rozwijające się gospodarstwo, dopłaty uwzględnia się przy wydatkach ot co. Może nie jako jedyne źródło dochodów ale właśnie wypłata dopłat pokrywa się z małą ilością prac w gospodarstwie a dobrym okresem na zajęcie się np nawozami.

 

Obaj panowie mieszacie. Dopłaty są potrzebne z wielu względów.

Ja praktycznie dopłaty traktuję jako kasa na nawozy i spłatę kredytów. Dlaczego? Otóż mam drugie źródło dochodów i bieżące wydatki (paliwo, ŚOR, naprawy maszyn, podatki) robię z innej kasy. Dochodzi jeszcze w razie "W" debecik w koncie i spokojnie idzie coś robić. Dochód to sprzedaż zbóż pokrywająca kredyty+zakup nawozów, także jako dochód w planowaniu wydatków traktuję dopłaty.

Zysk? Pojawia się po drodze ;) bo staram się aby dla US gospodarstwo wychodziło na ~zero na chwilę obecną. Długo by tłumaczyć, Ci co wiedzą "o co cho" to wiedzą ;)

 

Fajnie by było jakby dopłaty za 2013 pojawiły się do końca tego roku bo właśnie do końca roku mam urlop i nawozy byłby na podwórku ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Przecież Vat nie ma nic wspólnego z podatkiem dochodowym to są dwie różne sprawy

 

:D :D :D . Ja jestem laikiem, ale okazuje się że nie jedynym. Vat odprowadzisz np. od sprzedanego zboża, owoców, żywca czy mleka. Na fakturze będzie czarno na białym ile tego sprzedałeś, czyli jest jasna podstawa do opodatkowania.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jaka jasna podstawa ? myslisz że chłop to taki baran co zaraz bedzie płacił dochodowy? niby od czego ,kosztów nie mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, takie koszty można w gospodarstwo wrzucić że może nie będzie tak źle.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Pytanie było co ma wspólnego Vat z dochodowym. Podstawą wyjścia dla obu podatków będą faktury sprzedaży, a co pokażecie po stronie kosztów to już inny temat - tak czy nie?

 

Myślisz, że US to taki baran, który pozwoli sobie na ciągły zwrot Vat rolnikowi i uwierzy , ze rolnik ciągle dokłada do interesu i nie będzie płacił dochodowego? Przepisy tak doprecyzują, że nie musi być też dobrze. I nie zapominajmy, ze ciągle mamy do czynienia z nadinterpretacją prawa przez urzędników, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje błędy.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie ...bo po drugiej stronie będa też faktury zakupu np. inwestycje takie jak zakup maszyn ltp. lub koszty -nawozy środki ochr. itp. ..wiec nie strasz jak nie masz pojęcia jakie pole do popisu badzie miała kreatywna księgowa..

 

nie dokłada ,tylko inwestuje ewentualne zyski +podpierając sie np. kredytem ... i co tu US może jak masz kredyt - czyli debet ;)

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze raz piszę podatek vat i dochodowy to dwie różne rzeczy i nic ze sobą nie ma wspólnego zwrot Vat dostajesz w przypadku jeśli kupujesz z wyższą stawką nieraz bywa tak że to Ty zanosisz do US niektórym się wydaje że jak ktoś jest na Vat to tylko zwroty dostaje :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25512

Staszek - może ktoś inny Ci wytłumaczy bo ja nie potrafię :D . Zapytałeś co ma wspólnego vat z dochodowym.Po zobligowaniu rolników do przejścia na vat będzie udokumentowana sprzedaż z gospodarstwa. A faktury ze sprzedaży będą wyjściem do dochodowego. I tyle wspólnego - wykorzystanie tych samych faktur. A ty zaraz zaczynasz mieszać zwroty czy nadpłaty Vat z dochodowym.

Kreatywna księgowość, koszta czy kredyty, to już kolejne ogniwo tego łańcucha decydujące czy rolnik zapłaci dochodowy czy nie.

 

A teraz w temacie :) - Czy Wam na decyzjach co rocznie potrącają jakąś powierzchnię? Bo u mnie praktycznie zawsze wychodzi, że była jakaś kontrola administracyjna i parę arów zabierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A teraz w temacie :) - Czy Wam na decyzjach co rocznie potrącają jakąś powierzchnię? Bo u mnie praktycznie zawsze wychodzi, że była jakaś kontrola administracyjna i parę arów zabierają.

u mnie jest to samo prawie co roku powierzchnia mi maleje. Kontroli w terenie nigdy nie było. Dowiadywałem się kiedyś czy warto robić odwołanie decyzji to podobno da się to odwrócić i zmusić ich do uznania tej powierzchni co zabrali. Ale jak się robi odwołanie to wstrzymują ci całe dopłaty do czasu wyjaśnienia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

A może w tym roku środki z polskiego budżetu zamiast na dopłaty dla rolników poszły na dopłaty dla ukraińskich desydentów bo przecież ciągle mówią że zach. kiedyś wspomagał finansowo naszych "działaczy" to teraz my musimy wschodnich- boje się pomyśleć co będzie jak prezydent nie podpisze im OFE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u mnie jest to samo prawie co roku powierzchnia mi maleje. Kontroli w terenie nigdy nie było. Dowiadywałem się kiedyś czy warto robić odwołanie decyzji to podobno da się to odwrócić i zmusić ich do uznania tej powierzchni co zabrali. Ale jak się robi odwołanie to wstrzymują ci całe dopłaty do czasu wyjaśnienia sprawy.

mi chcieli obciąć 11-12 arów. Po przedstawieniu twardych dowodów w ARIMR wyszło na moje, dopłaty były normalnie. Najlepsze że potem weszły PEGi i o dziwo doradca ODR liczy mi po PEGach i mam więcej powierzchni niż w rzeczywistości bo dopłata jest do PEG.

 

 

-------------edid-------------------

właśnie sprawdziłem i są dopłaty na koncie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A powiedzcie mi czemu to stara UE nie chce wyrównania dopłat?? W czym my niby jesteśmy gorsi od nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

mi chcieli obciąć 11-12 arów. Po przedstawieniu twardych dowodów w ARIMR wyszło na moje, dopłaty były normalnie. Najlepsze że potem weszły PEGi i o dziwo doradca ODR liczy mi po PEGach i mam więcej powierzchni niż w rzeczywistości bo dopłata jest do PEG.

 

 

-------------edid-------------------

właśnie sprawdziłem i są dopłaty na koncie.

 

dzisiaj ci wpłyneły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Odwolanie od decyzji nie wstrzymuje jej wykonania tak było u mnie na decyzji ONW. Tez mi zabrali od tak ponad 1 ha i trzeba było walczyc. Doplate dostałem po ok 3 tygodnia od odwołania i byla w dwóch częściach wyplacona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pytanie było co ma wspólnego Vat z dochodowym. Podstawą wyjścia dla obu podatków będą faktury sprzedaży, a co pokażecie po stronie kosztów to już inny temat - tak czy nie?

 

Myślisz, że US to taki baran, który pozwoli sobie na ciągły zwrot Vat rolnikowi i uwierzy , ze rolnik ciągle dokłada do interesu i nie będzie płacił dochodowego? Przepisy tak doprecyzują, że nie musi być też dobrze. I nie zapominajmy, ze ciągle mamy do czynienia z nadinterpretacją prawa przez urzędników, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje błędy.

Ale produkty sprzedaje sie ze stawką 5% a kupuje 5, 8 i 23 u mnie średnio wychodzi około 14-15% wiec przy takiej samej kwocie sprzedaży i kupna jestem 10% do przodu i mam zawsze zwrot z US bez żadnej kombinacji.

 

A co do dopłat to u mnie w okolic nikt nie dostał nawet decyzji o podstawowych bo ONW i RŚ to już duzo osób dostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@koma666 - dziś były, w piątek czy w czwartek nie było.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

u mnie jest to samo prawie co roku powierzchnia mi maleje. Kontroli w terenie nigdy nie było. Dowiadywałem się kiedyś czy warto robić odwołanie decyzji to podobno da się to odwrócić i zmusić ich do uznania tej powierzchni co zabrali. Ale jak się robi odwołanie to wstrzymują ci całe dopłaty do czasu wyjaśnienia sprawy.

 

Ja co roku mam tą samą ilość hektarów i mi nie zmniejszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj