SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zombi330    49

a co za 50 ha takich ptaszków spoko 60 patoli do kieszeni im co roku wlatuje - rewelacja choć z drugiej strony patologia w majestacie prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Puki co u mnie jest decyzja teraz czekamy na doładowanie konta :) i teoretycznie 2x do roku dostałem bo praktycznie aż będzie przelew


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Ile kasy poszło bokiem to nikt chyba nie wiel ale poszło dużo to pewne - swoi się nachapali jak zwykle z publicznje kaski ale czy to jest mądre teraz skoro mają mało kasy to nie dawać na takie głupoty jak ptaszki, maszyny typu 150Km ciagni kna 25 ha czy grupy producentów czytaj klany cwaniaczków i nic wiecej nie trzeba robić.

A co do terminu to 2 lata temu wpłyneły 02 grudnia, w zeszłym roku 12-go ciekawe kiedy w tym roku łaskawie dadzą to co ukradli wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Moim zdaniem takie programy jak ptaszki powinny być wypłacane z jakichś stowarzyszeń ekologicznych czy coś podobnego bo co to ma wspólnego z rolnictwem, jeszcze nie widziałem by prawdziwi rolnicy zostawiali jakieś strefy buforowe dla ptaszka. Zresztą jak ktoś chce się w coś takiego bawić, oki jego sprawa ale pieniądze powinny być z jakiegoś innego wsparcia. To jest ewidentna polityka dla cwaniaczków z miasta nie o robić się a kasy natrzepać, zresztą swój na swego bata nie ukręci. Teraz można gdybać ile by było kasy więcej gdyby nie było takich programów jak ptaszki ile więcej ludzi znalazło by się na zielonej liście z modernizacji???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

A jeśli zboża skarmiam we własnym gospodarstwie to co?

Żywiec lub mleko

A jak ktoś ma orzeszki to fakturka na orzeszki

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Wrócę jeszcze raz do tej dyscypliny finansowej ~2,5%.

Czy jeżeli ktoś ma dopłaty bezpośrednie (w sumie JPO, UPO, TUZ) powyżej 2tyś euro to potrącają z dopłaty JPO? (ta nie przekracza tego progu)

Czy dotyczy to tylko tych producentów, którzy mają samych dopłat JPO powyżej 2 tys euro?

 

Wiem, że chodzi o samą nadwyżkę a nie o całą kwotę.

Edytowano przez pierre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj przyszła mi decyzja, potrącili mi ponad 100 zł od hektara, i nawet płatnośc cukrową potrącili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli jak dostałeś decyzję to musiałeś mieć jakieś błędy bo od dwóch lat już nie ma decyzji jeśli jest wszystko ok.

Nie ma żadnych błędów, a decyzje i tak są rozsyłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dokładnie,ja też nie mam żadnych błędów od lat a dostaję decyzję zawsze,chociaż czasami pieniądze na koncie są szybciej niż papierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czasem kontroli nie było ,ponieważ tylko w takim wypadku dają decyzje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie chodzi o kontrole w tym roku, tylko o cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Panowie czy jak dostałem decyzję, to jest jakaś szansa, że za niedługo kasa będzie na koncie?, czy to w wogole nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

Wrócę jeszcze raz do tej dyscypliny finansowej ~2,5%.

Czy jeżeli ktoś ma dopłaty bezpośrednie (w sumie JPO, UPO, TUZ) powyżej 2tyś euro to potrącają z dopłaty JPO? (ta nie przekracza tego progu)

Czy dotyczy to tylko tych producentów, którzy mają samych dopłat JPO powyżej 2 tys euro?

 

Wiem, że chodzi o samą nadwyżkę a nie o całą kwotę.

te 2,5% odciagają od kasy unijnej czyli z upo nie zabierają bo to pieniądze krajowe a z jpo.st do krów cukrowej zarem jak przekraczaja 2tyś euro to wtedy ci odciagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

pytanie nie kiedy UE się skończy tylko kiedy się w końcu zacznie tj. kiedy w końcu zaczniemy żyć na unijnym poziomie - pytanie czy np. niemieckim rolnikom też serwują takie same modulacje i inne dyscypliny finansowe, kwotowania, limitowania itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

pytanie czy propojce krajowych do unijnych u nich sa takei same i czy im krajowymi nie nadrabiją przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

pytanie czy propojce krajowych do unijnych u nich sa takei same i czy im krajowymi nie nadrabiją przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Nie zbieram danych statystycznych. Bardziej interesuje mnie całokształt sprawy i to jak inne kraje prowadzą realną politykę rolną bo mam wrażenie, że nasz kraj ciagle tej polityki nie ma.

Jest tylko zwykłe rozdawnictwo unijnych środków, czyli kto pierwszy, mocniejszy, cwańszy, bez skrupułów i pazerniejszy ten się nachapie a nikt się nie przejmuje opłacalnością produkcji bo jak juz pisałem dopłaty w teorii miały być tym bonusem - nadwyżką albo wyrównaniem do przeciętnych dochodów w innych branżach a stały się taką zapchajdziurą. Słowem dopłaty, u nas ledwo rekompensują straty na produkcji i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaja45    0

Tydzień temu przyszła decyzja , oczywiście z potrąceniami :( a dziś już wszystkie dopłaty na koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj