SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
binek    374

Jak wygląda sprawa w tym roku z decyzjami? Decyzje są dla wszystkich, czy jak w zeszłym roku za potwierdzeniem, czy może niema wcale. Pytam ponieważ ten papier jest czasami potrzebny. Druga sprawa - o co kaman z tymi ratami w grudniu tylko środki unijne, od stycznia środki unijne z uzupełnieniem budżetowym (czyli całe dopłaty) + środki uzupełniające z budżetu państwa dla tych którzy dostali gołe unijne w grudniu - dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Decyzje chyba tak jak w ubiegłym roku otrzymają Ci co będą mieli jakieś zmiany w wysokości dopłat. Co do podziału dopłat to słyszałem że nie będą dzielone bo to wymagałoby zmiany systemu informatycznego. Jedyny podział to wcześniej będą wypłacane ONW i rolno środowiskowe. Jeśli się mylę to poprawcie mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

decyzje jak w poprzednim roku otrzymają ci kto zmniejszenia ,wykluczenia , zawyżył powierzchnie itp. jeżeli w kontroli admnistracyjnej nie było zadnych wątpilwosci nie otrzymają decyzji zawsze taka decyzje moznz otrzymać zgłaszając się do ARIMR , co do wypłaty płatności w rozporządzeniach do płatności na 2013 jest mowa ze płatności uzupełniające i specjalne będą przelewane w grudniu 2014 a płatności JPO zgodnie z ustawa o płatnościach obszarowych nie mam danych jak agencja będzie realizowała przelewy grono osób otrzymuje tylko JPO nie otrzymują płatnosci UPO ZWIERZECYCH itp. znając działania ARIMR wszystko na ostatnią chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

W grudniu 2014???

 

Wie ktoś ile w tym roku wynosi stawka dopłat do strączkowych i motylkowatych i dopłat do krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Dziś wpłynęło ONW :D chociaż tyle dali na razie.

A u Was ile płacą za ONW za ha

Edytowano przez sybiuszek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ma ktoś w rolnośrodowiskowych wariant tzw ptasi na obszarach 2000 jak wygląda cała procedura zwłaszcza z opinia ornitologa jak to z nim załatwiliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

decyzje jak w poprzednim roku otrzymają ci kto zmniejszenia ,wykluczenia , zawyżył powierzchnie itp. jeżeli w kontroli admnistracyjnej nie było zadnych wątpilwosci nie otrzymają decyzji zawsze taka decyzje moznz otrzymać zgłaszając się do ARIMR , co do wypłaty płatności w rozporządzeniach do płatności na 2013 jest mowa ze płatności uzupełniające i specjalne będą przelewane w grudniu 2014 a płatności JPO zgodnie z ustawa o płatnościach obszarowych nie mam danych jak agencja będzie realizowała przelewy grono osób otrzymuje tylko JPO nie otrzymują płatnosci UPO ZWIERZECYCH itp. znając działania ARIMR wszystko na ostatnią chwile

Jestem ciekaw skąd masz takie bzdurne informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Płatność RS za ptaszki na obszarze n2000 jest na koncie, decyzji papierowej nie dostałem.

 

 

ma ktoś w rolnośrodowiskowych wariant tzw ptasi na obszarach 2000 jak wygląda cała procedura zwłaszcza z opinia ornitologa jak to z nim załatwiliscie
Ja mam na łąkach które pozostały z czasów jak trzymali rodzice bydło.

Kwity od ornitologa, potem z nimi do doradcy RS którego np znajdziesz w ODRze a jak chcesz innego to na stronie CDR Brwinów masz listy uprawnionych (i doradców i ornitologów). Potem do wniosku o płatności dołączasz wniosek o RS - u nas jak wchodzisz w RS to doradca ODR wszystko wypełnia (nareszcie po kilku latach trafiłem na sensownego człowieka). Czekasz do 1 sierpnia i kosisz zgodnie z tym co masz w kwitach od doradcy.

 

Najlepsze że te płatności od kilku lat są wcześniej na kontach niż płatności JPO+UPO. Może jest to niewielki procent dochodu ale zawsze przed gwiazdką jakiś grosz jest bo z JPO+UPO to różnie bywa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

W tym wariancie kosić można dopiero od poczatku sierpnia? Pytam, bo nie miałem styczności z tym pakietem, ale wydawało mi się, że już w lipcu można kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Płatność RS za ptaszki na obszarze n2000 jest na koncie, decyzji papierowej nie dostałem.

 

 

Ja mam na łąkach które pozostały z czasów jak trzymali rodzice bydło.

Kwity od ornitologa, potem z nimi do doradcy RS którego np znajdziesz w ODRze a jak chcesz innego to na stronie CDR Brwinów masz listy uprawnionych (i doradców i ornitologów). Potem do wniosku o płatności dołączasz wniosek o RS - u nas jak wchodzisz w RS to doradca ODR wszystko wypełnia (nareszcie po kilku latach trafiłem na sensownego człowieka). Czekasz do 1 sierpnia i kosisz zgodnie z tym co masz w kwitach od doradcy.

 

Najlepsze że te płatności od kilku lat są wcześniej na kontach niż płatności JPO+UPO. Może jest to niewielki procent dochodu ale zawsze przed gwiazdką jakiś grosz jest bo z JPO+UPO to różnie bywa.

dzięki napisz proszę jak wyglądała sprawa z ornitologiem czy był na miejscu u ciebie na lakach czy mierzył powierzcznie czy robił zdjęcia jak z odpłatnością za opinie ornitologa czy płaciłeś mu od razu czy dopiero po otrzyma niu pieniążków w jaki terminie był u ciebie rano czy popołudniu i czy robił to na sztukejak to u was wygląda ornitolog z Kielc powiedział ze musi prowadzic obserwacje kilka dni jaki tam sa ptaszki tez mam N 2000 I 8 HA ŁAK W PARKU KRAJOBRAZOWYM POZDRAWIAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

dzięki kolego za odpowiedz chce skorzystać z tego pakietu zobaczę jak będzie w 2014 w rolnosrodowiskowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Też się zastanawiam, ale nie będzie zbyt kolorowo gdy ornitolog przyjedzie, pobada, pieniążki dostanie a ptaszków nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Trochę ja napiszę o tym bo też mam parę ha w tym pakiecie. Otóż ornitolog musi być i za jego ekspertyzę płaci się 1000zł za 5ha (na początek płaciłem chyba 200zł za koszty dojazdów ornitologa a resztę kiedy znalazł ptaszki i wystawił ekspertyzę). Koszty ornitologa jeśli wykryje ptaszki które są uwzględnione w pakiecie są zwracane przy dopłatach. Ornitolog przyjeżdżał nad ranem jak jeszcze było ciemno i siedział ukryty wyszukując ptaków. Woj. podlaskie

tak było, do 5ha jest 1000 zł, zwracane w pierwszej płatności, powyżej 5ha jest więcej kasy a ile jest zwracane to nie pamiętam.

Mnie nie obchodziło czy był, kiedy był itp. Powiedziałem że potrzebuję opinii i już. Po wykonaniu wiem że był tam kszyk i czajka (są w kwitach) oraz derkacz ale że zależało mi na czasie to uwzględniono te dwa pierwsze bo podobno szybciej gniazdują od derkacza.

 

 

Też się zastanawiam, ale nie będzie zbyt kolorowo gdy ornitolog przyjedzie, pobada, pieniążki dostanie a ptaszków nie znajdzie.
ten co robił powiedział mi tak - jest woda->są ptaszki.

 

Ornitolog pomierzył powierzchni GPSem, porobił zdjęcia, to robił przy mnie. Ponoć obserwował 3 razy, tak wynika z dokumentacji. Przy tym nie byłem bo to już jego robota.

Nie pamiętam dokładnie ale płaciłem mu jak zrobił całość, wtedy podpisaliśmy umowę, kasa i dla mnie dokumentacja.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja pikole jakie to wszystko chore :D

dopłaty rolonsrodowiskowe :rolleyes:

a do bobrów tez dopłacaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Orientuje się ktoś czy w tym roku będą rozsyłane decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj