SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Kristaps    9

U mnie podobnie decyzja 20 stycznia i cisza...


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

dopłaty brak przysłali tylko pismo że decyzję obszarową i rolnośrodowiskową wydadzą do 30 marca , najlepsze że 2 listami przysłali te pisma do dopłat bezpośrednich jednym a do rolnośrodowiskowych drugim tego samego dnia , jeszcze na dodatek są jacyś nie przytomni bo daty im się popierniczył na jednym piśmie jest że zostało napisane 28 marca 2013 .

 

Skąd jestes? Takie samo pismo dostali moi rodzice.

Może powiat lipski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

wczoraj narzekałem dzis na koncie he chyba usłyszeli moje kur....ie:) ale szkoda ze u ojca pusto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz92    66

U nas też nic nie słychać żeby ktoś dostał już dopłaty w tamtym roku o tej porze to już były na koncie chociasz mieliśmy kontrolę rolno środowiskową już 3 rok z rzedu ale w tym roku to już tragedia agencja sobie w kulki leci

pow. łęczyński

 

Edytowano przez grzegorz92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warjarr23    0

No decyzję dostałem we Styczniu a kasy nie ma dostałem tylko onw i za poplony a reszty nim robią sobie jak chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam kasy brak i niewiadomo kiedy będzie niby do 30,04 ma być podjęta decyzja a nowe wnioski już dziś przyszły i tak sobie podliczam ile czego im podałem..

wiecie moze ile wynosi stawka do 1ha przy JPO-TUZ ?

wiadomo coś o tym ? http://tvp.info/informacje/agro-info/wieksze-doplaty-dla-mlodych-rolnikow-na-starcie/7096696

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Witam kasy brak i niewiadomo kiedy będzie niby do 30,04 ma być podjęta decyzja a nowe wnioski już dziś przyszły i tak sobie podliczam ile czego im podałem..

wiecie moze ile wynosi stawka do 1ha przy JPO-TUZ ?

wiadomo coś o tym ? http://tvp.info/info...starcie/7096696

Planowane stawki poszczególnych płatności bezpośrednich za 2012 r. w PLN:

Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) - 731,72 PLN/ha;

uzupełniająca płatność podstawowa - do powierzchni innych roślin i do powierzchni gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin - 211,80 PLN/ha;

płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 276,38 PLN/ha;

płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatność zwierzęca) - 307 PLN/ha;

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

kokosy na ugorach,to miastowe zbierają,takikm to bym gówno dał,raz na rok stalerzująi kase biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Ehhh dopłaty bezpośrednie.. Niestety ale szału nie ma bo i skąd ma być kasa?Pan Donek i minister Vincent od finansów drapią się po głowie bo wyszła niemiła sprawa wprawdzie deficyt finansów publicznych zamknął się z ramach ale jest jedna zła wiadomość - w 2012 wpływy z podatku Vat były niższe od założonych o 20 mld zł.. a więc jak ktoś się dziwi że nie ma dopłat na koncie to niech ..

Fakt że w wypowiedziach Agencyji i ministra rolnictwa jest dobrze bo nie wiem ile ale z 60 % uprawnionych ma już pieniądze na kontach, szkoda tylko że są to Ci bez obrazy rolnicy z grupy 1- 10 ha ,a co z dużymi gospodarstwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Endzit w moiej okolicy nawet ta grupa jak to ładnie ujołeś choc ja do niej nie nalerzę nie dostała doplat jak narazie dostajemy pisma z terminem do 30 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja będąc w tej drugiej grupie dostałem dopłaty nawet wcześnie. Ale mój brat który też ma sporo ha jeszcze nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przecież te pisma dostają ci którzy mieli kontrolę albo błędy we wnioskach. Tak jest co roku. Ci którzy dostali decyzję w grudniu czy styczniu dawno dostali dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

panowie , z 3tyg wstecz dostałem pisemko że decyzja do 30kwietnia,kilka dni temu przyszło pismo - kopia raportu z czynności kontrolnych po korektach,czyli sprawdzili wniosek i raport z kontroli,to co teraz mam czekać jeszcze na decyzję.... nie mam tej modulacji, raczej żadnych cięć -kontrola ok. dodam że w ponad 2tyg dostałem 3pisemka,pierwsze o terminie do 30kwietia,nowy wniosek na ten rok i teraz ten raport. list za listem a kasy brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

decyja z 21 marca kasy nie ma, ojciec ma decyzje z 25 i też brak kasy

Edytowano przez ferus07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

decyzja z 2.01 a kasy nie ma


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

przedwczoraj moj wuja wygladał na doplaty a tu pan z gps po polach gania i mówi ze kontrola obszarowa rozpoczeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

A u nas wreszcie wczoraj wpłynęły na konto :) Decyzja z 23 stycznia z modulacją(woj.lubelskie).Wszystkim życzę cierpliwości :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

rok temu miałem kontrolę więc doplaty wiedizałem że dostanę późno a w tym roku bez kontroli wczoraj odstałem kasę za ONW i wyszło mi że dokładnie 12 dni wcześniej dostałem niż rok temu więc... oni mają czas do 30 czerwca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

cierpliwość jest jedną z cnót więc się nie denerwuję kolejny tydzień bez dopłat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj