SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

przemol87    186

u mnie przyszła decyzja pokontrolna okazało się że mam karę bo zadeklarowałam 1.15 ha ziemi zadużo tak wynika z ich obliczeń a to nie prawda czy wie ktoś czy karę która nałozyli można się odwołać bo ta ziemia naprawdę jest

mialem podobna sytuacje(agencja w kontroli administracyjnej(po analizie zdjęc)stwierdzila u mnie nieprawidlowosci), musisz w ciagu 14 dni od otrzymania decycji zlozyc odwolanie z uzasadnienie i czekac-agencja ma na to 60 dni(u mnie nowa decyzja byla w ciagu 7dni)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się zdziwiłem, dziś przyszła decyzja o obszarowe i ONW. :) A straszyli że ci co mieli kontrolę bd na końcu ;)

a kiedy miałeś kontrole, ja też miałem kontrole tylko rolnośrodowiskową i do tej pory nie ma decyzji, typy z kontroli mówili że kontrola rolnośrodowiskowych nic do obszarówki nie ma ale i tak dopłat obszarowych na koncie nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

No ja miałem aż 3, kontrole. Dwie były z tego cross-compliance i jedna typowa czyli sprawdzali czy wielkość areału zgadza się z zadeklarowaną ilością we wniosku. Zmieściłem się w normie bo miałem 1,42 % przekroczone a dopuszczalne jest do 4% ale i tak dziady ponad 300zł urwali...


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

ludzie nie denerwujcie się "oni" maja czas do 30 czerwca a że kasy brak w budzecie to nie przelewają rozmawiałem z dyrektorem jedenego banku to mówi mi że tak jak w tym roku to jescze nie przelewali w jego banku to jescze 90% rolników nie dostało i jak słyszy ile ARIMR niby juz przelała to robi duże oczy czy to jego bank tylko dyskryminowany. W tym roku chyba nie ma wyborów to mogą luzować;)Poporstu nas olewają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Z tym przelewaniem gotówki to też heca niezła, sytuacja podobna do czeskiego filmu nikt nic nie wie, ludzie dzwonią do banków bo każdemu grosz jest potrzebny. Pieniądze przecież UE przesłała tylko nasi wolą cudzą kasą po obracać. Jak dla mnie powinni zrobić 3 w ostateczności 4 terminy i wszystkim kasę na konto przelać, np. raz w grudniu, styczniu, lutym i marcu kasa powinna do wszystkich do końca marca dotrzeć. Więksi mają mniejszy problem bo wynegocjują sobie termin zapłaty za środki, nawozy do końca czerwca ale co mają zrobić Ci mniejsi, z którymi większe firmy nie za bardzo chcą współpracować i dawać im faktury długoterminowe...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Najpierw pieniądze na dopłaty wypłaca budżet państwa dopiero po 2 miesiącach od realizacji środki przekazuje UE. Więc nikt Twoimi pieniędzmi nie obraca i nie leżą one na kontach. W tym roku kiepsko z kasą w budżecie państwa więc cykają po kilka milionów tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie rozumiem tej paniki. Trzeba założyć, że pieniądze dostanie się 30 czerwca i nie ma zaskoczenia. Pieniądze na nawozy czy inne środki do produkcji trzeba sobie zabezpieczyć wcześniej, a nie liczyć na to, że może jakoś się uda. Chyba że ktoś żyje na kredyt - ale to już jego wybór jak chce dorabiać banki. Jeżeli nie ma możliwości wypracowania nadwyżki na bieżące środki do produkcji to coś jest nie tak w gospodarstwie....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

zgadzam sie, trzeba zawsze miec jakies awaryjne srodki a nie na unie patrzec jak na zbawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

po części macie racje. Mi wcześniejszy wpływ dopłat oznacza wcześniejszą spłatę kredytów (terminy normalnie czerwcowe). Tyle że ja biorąc kredyt właśnie liczyłem na najgorszy wariant w otrzymaniu dopłat czyli czerwiec. W efekcie mam parę PLN mniej odsetek za wcześniejszą spłatę. Natomiast środki produkcji (nawozy czy nawet części do maszyn) kupuję z wypracowanej kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

newhollandt6 co sprawdzają podczas tej kontroli?

w tym roku mieliśmy tylko kontrole rolnośrodowiskową to sprawdzali czy są posiane poplony na polu i papiery plan nawożenia bo mamy też pakiet rolnictwa zrównoważonego , atest na opryskiwacz uprawnienia do pryskania , rejestr zabiegów , pomieszczenie do przechowywania środków ochrony roślin , faktóry za sprzedane zborze rzepak itp. faktury za zakupione nawozy opryski, faktury za wywóz nieczystości my mamy akurat oczyszczalnię przydomową to sobie zdjęcie zrobili .i na podwórku tak ogółem popatrzyli czy jest porządek fotkę zrobili i dali spokó :) , w tamtym roku mieliśmy rolnośrodowiskową i obszarową i dobrostan zwierząt sprawdzali bo były jeszcze krowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@west

no oki tu Ci przyznam rację ale tak czy siak wypłata kasy powinna być bardziej przejrzysta, powinno się wyznaczyć jakieś terminy wypłat no nie wiem w każdym miesiącu po dwa terminy i rolnicy przynajmniej by wiedzieli kiedy się o kasę pytać w bankach a tak to jak wcześniej pisałem ,,czeski film"


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Beznadziejny pomysł @jaco25 - wtedy byłyby jeszcze większe opóźnienia i kasa leżała by na koncie arimr czekając na te dni wypłaty .Tak jak jest jest optymalnie - co dostaną kasy z budżetu to wypłacają . A że budżet w tym roku beznadziejnie te kase daje to już inna sprawa.

 

edit : a jak nie chcesz się w banku pytać co chwilę to załóż sobie konto z dostępem przez internet.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

w tym roku mieliśmy tylko kontrole rolnośrodowiskową to sprawdzali czy są posiane poplony na polu i papiery plan nawożenia bo mamy też pakiet rolnictwa zrównoważonego , atest na opryskiwacz uprawnienia do pryskania , rejestr zabiegów , pomieszczenie do przechowywania środków ochrony roślin , faktóry za sprzedane zborze rzepak itp. faktury za zakupione nawozy opryski, faktury za wywóz nieczystości my mamy akurat oczyszczalnię przydomową to sobie zdjęcie zrobili .i na podwórku tak ogółem popatrzyli czy jest porządek fotkę zrobili i dali spokó :) , w tamtym roku mieliśmy rolnośrodowiskową i obszarową i dobrostan zwierząt sprawdzali bo były jeszcze krowy..

 

 

Dzieki kolego, powiedz mi jeszcze oni informują o kontroli? czy poprostu pukają i sprawdzaja?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmervip

 

w tamtym roku jak i w tym nic wcześniej nie powiadamiali po prostu przyjechali rano i powiedzieli żeby przygotować dokumenty bo będzie kontrola , i pojechali w pole na drugi dzień przyjechali dokończyli kontrole pola ( trochę im zeszło bo trochę tych działeczek porozrzucanych jest) i od południa do 19 pisani protokół , wypili herbatę i pojechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Już 8 mld zł na kontach bankowych, chwalcie się w jakie rejony ta kasa poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Wniosek przyszedł pod koniec stycznia, a ONW dostałem w poniedziałek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Wczoraj przyszła decyzja RS,a kasa któż to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ciekawy jestem jak była by ankieta kto dostał a kto nie dostał dopłat to ile by było tych co dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

dopłaty i ONW na koncie czekam na rolnośrodowiskowe i będzie komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Nie ma decyzji nie ma kasy i nic nie słychać o rzadnych przelewach u nas, tylko sporadycznie a raty tuż tuż.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj