SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koniczynkaa    0

Czy można gdzieś sprawdzić płatności bezpośrednie za rok 2012? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę? Pomoze ktoś? Moze jakis link?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Składałem wniosek za wnioskiem swój i taty o dopłaty , tata dostał decyzję 2 tygodnie temu a mojej do dziś nie widać . Nie ma żadnej logiki w tym kto pierwszy dostanie bo wielkość gospodarstw podobna kolejność jeden za drugim a takie różnice w terminie otrzymania decyzji i co za tym idzie pewnie przelewu na konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy można gdzieś sprawdzić płatności bezpośrednie za rok 2012? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę? Pomoze ktoś? Moze jakis link?

jeśli chodzi o wysokości tych płatności to masz tu

 

Obowiązujące stawki płatności bezpośrednich w roku 2012

 

Rodzaj płatności

 

Planowane kwoty na realizację poszczególnych płatności bezpośrednich za 2012 r. w PLN

 

Stawki płatności za 2012 r. w PLN

łączna kwota

Jednolita płatność obszarowa (JPO) stawka

10 272 497 231,63 zł

 

732,06 zł/ha

 

Uzupełniająca Płatność Obszarowa - inne rośliny

1 648 601 122,03 zł

 

211, 80 zł/ha

 

Uzupełniająca Płatność Obszarowa - płatności zwierzęce

503 377 965,68 zł

 

306,99 zł/ha

 

Uzupełniająca Płatność Obszarowa - płatność do powierzchni upraw chmielu

2 606 472,55 zł

 

1276,38 zł/ha

 

Płatność niezwiązana do skrobi

38 627 152,96 zł

 

463,39 zł/tonę

 

Płatność niezwiązana do tytoniu odmiany typu Virginia

117 755 775,85 zł

 

5,62 zł/kg

 

Płatność niezwiązana do tytoniu odmiany typu Barley

66 177 464,73 zł

 

3,93 zł/kg

 

Oddzielna płatność z tytułu cukru

652 658 522,97 zł

 

52,44 zł/tonę

 

Oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów)

27 557 017,00 zł

 

162,09 zł/tonę

 

Oddzielna płatność do owoców miękkich

78 792 738,38 zł

 

2670,66 zł/ha

 

Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych

122 923 269,43 zł

 

672,56 zł/ha

 

Płatność do krów

187 133 280,00 zł

 

584,79 zł/szt

 

Płatność do owiec

7 891 607,40 zł

 

123,11 zł/szt

 

Płatność do surowca tytoniowego

119 153 833,00 zł

 

-

 

Razem płatności bezpośrednie

13 845 753 453,59 zł

 

 

 

 

 

 

żródłoARImr

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczynkaa    0

Chodzi mi raczej o wykaz beneficjentów. Taki jak był w ubiegłym roku ze można było samemu sprawdzić.

 

Nie cytuj ostatniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie mozna sprawdzać beneficjentów od dwóch lat juz tego nie wolno robic bo to niezgodne z prawem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

A w województwie mazowieckim już ktoś dostał dopłaty bezpośrednie?

Rodzice ONW tylko dostali,ja jeszcze nawet tego nie,kuzyn z którym wczoraj rozmawiałem tez tylko ONW.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

WIEM ZE JAK SIE PRZEKROCZY 5 TYSIECY euro dopłat to zabieraja 10 procent a podpowie mi ktos czy w ten skład wchodza dopłaty rolnosrodowiskowe i płatnosc cukrowa czy to tylko z obszarówki

dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dołaczam się do pytania w agrobiznesie było że pomniejszeniu podlegają tylko dopłaty uzupełniające, no i przyszła mi decyzja która miała nie przyjść, na której mam zdjęte prawie 1300zł na tzw modulację tylko że ja mam około 10 tyś ponad 5 tys euro więc jakim cudem zdjeli mi 13%??? czy to się wlicza jeszcze onw i płatności rolnośrodowiskowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

decyzja za RŚ przyszła i nic nie obcięli. Ale ktoś tu n forum pisał że ponoć obcinają od wszystkiego, a odliczają od obszarówki. Jeszcze nie byłem w powiatowej agencji ale w najbliższym czasie dopytam się jak to jest.

 

A historia nie zwykle ciekawa, jeszcze niespełna pół roku temu kłóciliśmy się że mamy nie równe dopłaty z zachodem, żądaliśmy podwyżek itd. a teraz proszę, efekt odwrotny bo obcinają i każdy siedzi cichutko. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

ciecia dotyczą płatnosci z pomocy unijnewj a wiec spójrzcie sobie na decyzje z tamtego toku i tam pisze dopłata jpo kwota i w tym srodki unijne i krajowe a wiec dotyczy tej unijnej tylko jeszcze niewiem jak jest z płatnoscią do owoców miekich bo niemam wyszczególnione i dopłata cukrowa tez nie wyjasniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wypłata dopłat ma takie zarąbiste tempo że jak się rozmawia z ludźmi z okolicy to jeszcze nikt nie dostał, rozmawiałem ze znajomym co pracuje w banku to na 3tyś kont rolników , na dzień mają 2, 3 przelewy z dopłatami albo wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

na stronie agencji bodajże widziałem ze do końca lutego 70% ma być wypłacone

a i jeszcze jedna ciekawostka jeśli ktoś dostał dopłatę i mu się coś nie podoba ma prawo wysłać pismo z prośba o decyzje i mu muszą wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja na dzień dzisiejszy mam już wszystkie dopłaty na koncie obszarowe, rolnośrodowiskowe i zrównoważone połowa była w grudniu a dzis reszta :D :D :D


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na stronie agencji bodajże widziałem ze do końca lutego 70% ma być wypłacone

a i jeszcze jedna ciekawostka jeśli ktoś dostał dopłatę i mu się coś nie podoba ma prawo wysłać pismo z prośba o decyzje i mu muszą wysłać

o wydanie decyzji trzeba sie starać przed ich otrzymaniem(dopłat)co do modulacji obowiązuje ona wszystkie dopłaty i liczona jest od kwoty powyżej 20 500 złotych czyli jak ktos dostaje 50 tyś to po modulacji dostanie około 47 tyś

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

woj.Lubelskie u Nas ani ojciec nie dostał nic ani ja i mało co słychac w okolicy zeby dostali co jedynie ONW niektórzy a ciotka miała naliczone w grudniu i jeszcze kasy nie ma ale im sie spieszy dadza na wiosne jak wszystko podrozeje teraz zrobił by człowiek zapasu paliwa tansze troche ale za co... co oni robia z tymi pieniedzmi obracaja nimi czy co tyle pierdzistołków tam siedzi i ruszaja sie jak muchy w smole masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba nie myślisz, że Agencja nie może się wyrobić, już dawno mają po naliczane i po wysyłane do Warszawy, tylko odgórnie jest nie wypłacać, bo można nimi obracać, LOT trzeba dofinansować i inne pierdoły, a chłopki mogą sobie czekać, no ewentualnie można kapać, że niby się coś robi, nie ma wyborów, to co nam zrobią, no a jak będą, no to się specjalnie dla elektoratu wiejskiego postaramy, no jakby można inaczej, wieś jest naszym priorytetem, jeden rok można się poświęcić, odbijemy to sobie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

A ja dzisiaj dostałem............................... ale nowy wniosek o dopłaty 2013 !!!! A ze starego roku nic.... wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferus07    0

W tym tygodniu jescze nic nie wypłacili i chyba wątpie zeby do konca stycznia wypłacili te 5,8 mld zł.

Ja jestem z woj. lubelskiego i tylko onw dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Na stronie agencji widnieje ze do konca stycznia wyplaca 5.8 mld zlotych, jezeli tego nie wykonaja bedzie straszna atmosfera, wtedy mogą już co niektórym puścić nerwy a dla rządu to już będzie ośmieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ośmieszenie które i tak spłynie po nich jak po kaczce, zresztą jak zwykle... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

po co chłopką pieniądze, burżuazja potrzebuje kasy. Dzisiaj w telewizorni był materiał jak to marszałek sejmu Kopaczka przyznała sobie 45000zł. nagrody za dobrą pracę, a pięciu wicemarszałkom po 40000zł. w sumie prawie 250000zł. I co, jest kasa?- jest ale na nagrody a nie jakieś pierdółki typu dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dziś dostałem ostatnie dopłaty na konto także wszystko już jest: ONW ,rolnośrodowiskowe i bezpośrednie. woj zachodniopomorskie :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj