SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość czacha17   
Gość czacha17

Powiem wam drodzy państwo ,że czasami lepiej nie czytać tego tematu :)

 

Na przykładzie "mojego" przypadku i banku teoria ,że przelewy miały być 28,29,30 okazała się błędna ;) Podobno w tym tyg przelewy były dziś rano - mniejsza o to bo u mnie bez zmian :P

 

Dobrze ,że zima jest bo jakby pogoda była wiosenna to znalazłoby się dużo kosztochłonnych prac i dotacje byłyby do nich niezbędne .

 

Przeglądałem też inne forum na temat dopłat i powiem ci że jednak chyba płacili w tych dniach co napisałeś ,a to że dzisiaj były rano przelewy to dlatego że jak wczoraj wpłacili komuś po godz 16 to normalne że dopiero kasa na koncie rolnika była dzisiaj bo w banku mówią że muszą "zaksięgować " (cokolwiek by to znaczyło ), i faktycznie w takim przypadku jak opisałem ,jeśli ktoś ma usługę sms banking to sms z banku dostanie rano że kasa jest na jego koncie .

 

MEG - to że agencja ma obowiązek wypłacić dopłaty do końca czerwca to jedno ,ale dlaczego w poprzednich latach od doręczenia decyzji rolnikowi do wpłaty kasy na konto czekało się max miesiąc ,a teraz ludzie mają decyzje z listopada i jeszcze nie ma kasy ?,coś się chyba zmieniło i to niekoniecznie na korzyść rolników . Ale jak sama napisałaś wszystko jest z godnie z prawem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

właśnie dostałem protokuł z kontroli na miejscu, jak zwykle- czy jest ktoś tak jak ja co od wstąpienia Polski do Unii nie miał roku bez kontroli, co roku mnie mierza, zawsze wychodzi to samo, zawsze dopłaty w maju a nawet w tamtym roku na początku lipca- co wy narzekacie że decyzja jest a kasy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Czacha17 właśnie że nie w ubiegłym roku decyzje miałem z połowy grudnia a kasa dopiero ostatniego dnia lutego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W temacie dopłat Ja nie dopatrzyłem się przez te kilka lat żadnej reguły jeśli chodzi o wypłaty ...

 

 

@Czacha17 - mój bank Spółdzielczy jest w ogóle "inny" jak wcześniej mówiłem nie ma usługi "sms" i w tym tygodniu nie było żadnych dopłat obszarowych przelanych na konta rolników jak tylko dziś rano (czyli jeden raz na tydzień) - chyba ,że urzędniczki nie mówią prawdy sam już nie wiem ... mniejsza o to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a czy ktoś na forum dostał dopłaty mając areał powyżej 50 ha??? bo u mnie dostali wszyscy co mają maks do 15-20 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3
Napisano (edytowany)

widze, ze coraz wiecej kobiet na forum :D woj. lubelskie, pow. łukowski doplat brak, chociaz niektorzy juz dostali w okolicy

Edytowano przez konrad451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a czy ktoś na forum dostał dopłaty mając areał powyżej 50 ha??? bo u mnie dostali wszyscy co mają maks do 15-20 ha ;)

tak , mam 55 ha - dodam że co roku dostaje w grudniu albo w styczniu ...decyzje zawsze grudzień i wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2
Napisano (edytowany)

Powiat Lubartów decyzja 24.01.2014 i cisza naraźe

Edytowano przez vladimir55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

takie małe pytanko - sąsiad ma 14 ha. dopłaty bezpośrednie +onw dostał decyzje i twierdzi że przez modulacje zabrali mu 2 tyś Czy modulacja nie jest od większej kwoty ? / U mnie już wszystkie dopłaty na kącie a decyzji niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2

My mamy 10 ha na dopłaty i 5 krów pod dopłaty także raczej nie takie duże potrącenie jak mówi twój sąsiad bo u nas było znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

od 14 ha 2 tys .. ale gdzie tam ja mam ja mam prawie tyle samo bez onw i mi zabrali chyba 80 zł

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

takie małe pytanko - sąsiad ma 14 ha. dopłaty bezpośrednie +onw dostał decyzje i twierdzi że przez modulacje zabrali mu 2 tyś Czy modulacja nie jest od większej kwoty ? / U mnie już wszystkie dopłaty na kącie a decyzji niema.

modulacja jest powyżej 5 tys euro - czyli powyżej 20 ha

współczynnik kor. powyżej 2 tys euro - czyli 2,5 % od jpo - jakieś 100zł

Edytowano przez kozulek2
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Też mi sie wydaje dużo ! Może mu sie zera pomyliły nie 2 tyś tylko 200 zł [to możliwe] - jak będę u niego to powiem niech pokaże decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

takie małe pytanko - sąsiad ma 14 ha. dopłaty bezpośrednie +onw dostał decyzje i twierdzi że przez modulacje zabrali mu 2 tyś Czy modulacja nie jest od większej kwoty ? / U mnie już wszystkie dopłaty na kącie a decyzji niema.

 

Sąsiad może ma dopłate cukrową lub inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
Napisano (edytowany)

Z modulacji nie mogli mu tyle zabrać. Ja od 27ha mam potrącone 980zł. Natomiast może mieć potrącania za jakieś rażące zawyżenie powierzchni działek, lub co innego na polu, co innego we wniosku.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wrócę do spr. sąsiada ; widziałem decyzje i z modulacji zabrali mu 67 zł ! a nie 2 tyś jak mówił - Gościu tak odczytał decyzje że od dopłat [tego co do wypłaty ] odjął jpo i tak mu 2 tyś zginęły.... :) Ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Znalazłem decyzje za 2012r data wydania 28 maj 2013. Tylko miałem kontrolę za 2012r w marcu 13r. Teraz kontrolę (za 2013) miałem w październiku (obie kontrole rolnośrodowiskowe i cros) więc miałem w ciągu roku kalendarzowego dwie kontrole. Więc nie pozostaje mi nic tylko cierpliwie czekać. (w naszym biurze powiatowym zostało do wydania 100 decyzji w tym moja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

modulacja jest powyżej 5 tys euro - czyli powyżej 20 ha

współczynnik kor. powyżej 2 tys euro - czyli 2,5 % od jpo - jakieś 100zł

Od 24 ha-1600zł w plecy.Zamiast 845zł(JPO+UPO),naliczano 809zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Od 24 ha-1600zł w plecy.Zamiast 845zł(JPO+UPO),naliczano 809zł.

 

Wybacz, ale albo coś kręcisz, albo Agencja zrobiła Cię w balona. Przy tym areale i dopłatach JPO+UPO mogli potrącić Ci najwyżej 600-700 zł.

JPO ~ 830zł

UPO ~ 139zł

I modulacja tylko z JPO - 2,45% z nadwyżki powyżej 2000euro = około 300zł

II modulacja z całości - 10% z nadwyżki powyżej 5000 euro = około 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj