SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    749

kiedy to ci nie powiem bo już nie pamiętam wiem że w ten sam dzień robiliśmy ale my mieliśmy kontrole w żniwa więc kto wie jak nam przeleją. hektary to chyba nie mają nic wspólnego z tym komu kiedy przeleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

kiedy to ci nie powiem bo już nie pamiętam wiem że w ten sam dzień robiliśmy ale my mieliśmy kontrole w żniwa więc kto wie jak nam przeleją. hektary to chyba nie mają nic wspólnego z tym komu kiedy przeleją

A kuzyn z jakiego wojewodztwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

jedni tak inni śmak to w końcu co ma znaczenie ilość ha czy termin złożenia wniosku a może wielkość buta razy obwód łydki czy jak popadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzis się zdziwiłem jak zobaczyłem stan konta :) :) :) wszystkie dopłaty na koncie rolnośrodowiskowe, zrównoważone + podstawowe coś szybko w tym roku :blink:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

jedni tak inni śmak to w końcu co ma znaczenie ilość ha czy termin złożenia wniosku a może wielkość buta razy obwód łydki czy jak popadnie?

Jak popadnie. Ja zawsze dopłaty dostawałem w okolicach marca - czerwca (raz ostatniego dnia czerwca dopiero wszystkie dopłaty wpłynęły). W tym roku normalnie mnie zaskoczyli i rolnośrodowiskowe i ONW dostałem w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Analogicznie jak w ostatnich latach decyzja 6-XII lub +/- 2 dni i oczywiście pomniejszająca.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jedni tak inni śmak to w końcu co ma znaczenie ilość ha czy termin złożenia wniosku a może wielkość buta razy obwód łydki czy jak popadnie?

teść ma 4ha i kasę dostaje zawsze w grudniu-styczniu. U nas zgłaszamy około 20ha i kasa raz była w grudniu a tak to marzec kwiecień. Na dzień dzisiejszy nie mam nawet decyzji. Trzy lata temu dostałem decyzję 23grudnia tego samego dnia co sąsiad on miał kasę 10stycznia a ja pod koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

ja wtym roku dostałem decyzje o pomniejszeniu z powodu przekroczenia 2000euro decyzje dostałem 3 grudnia w tamtym roku dostałem dopłate w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26

jedni tak inni śmak to w końcu co ma znaczenie ilość ha czy termin złożenia wniosku a może wielkość buta razy obwód łydki czy jak popadnie?

 

Mam znajomych w ARiMR, gdyż pracowałam tam pare lat temu. Zarówno w tym jak i w zeszłym roku nie można stwierdzić, co ma wpływ na kolejnośc wypłacanych dopłat. Nie ma żadnej zasady na podstawie której możnaby określić, kiedy dostanie się pieniądze. We wcześniejszych latach można było mniej więcej stwierdzić pewne zależności, ostatnio nie.

Edytowano przez Beti177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

w zeszłym roku dostalismy dopłaty jakoś po 20 Czerwca ciekawe jak w tym roku będzie

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Ja dostałem 28czerwca a reszte 9 sierpnia, a to przez strajki w Szczecinie u nas na ostatnią chwilę wypłacali, za to w tym roku ONW i RŚ dostałem w drugim dniu wypłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti177    26

Ja w zeszłym roku dostałam ONW w grudniu a bezp. i RŚ pod koniec kwietnia. W tym roku ONW w listopadzie, a reszta to jedna wielka niewiadoma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

U mnie też pojawiła się decyzja z informacją,że przekroczyłem 2000 euro i muszą mi pomniejszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Powiedzcie mi czy w decyzji jest ujęte o ile zł dopłaty zostały pomniejszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Powiedzcie mi czy w decyzji jest ujęte o ile zł dopłaty zostały pomniejszone?

Jest ujęte i to szczegółowo aż zbrzydnie Ci czytać.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Czyli mi decyzje przysłali ot tak sobie, bo nic w decyzji niema że coś zostało pomniejszone. Tak że teraz zostaje czekać na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Policzyłem i przez te obcięcia jestem 509zł w plecy (współczynnik korygujący + modulacja).

Cóż, składając wniosek o przyszłe dopłaty część wpisze się na tatę zamiast na mnie a następne działki kupi się na siostrę.

Rząd chce aby zwiększała się średnia powierzchnia gospodarstwa ale daje takie warunki aby tego nie robić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To ja napiszę inaczej ale też w plecy 43,77 zł/ha, cieszymy się z wysokiego euro ale ktoś skutecznie trzyma na tym rękę abyśmy za dużo nie dostali.

 

Cieszę się aby z tej sytuacji że za dzierżawę o dopłaty składa właściciel gruntu bo musiałbym dołożyć te 44 zł/ha z własnej kieszeni, bo inaczej byłbym uważany za kombinatora.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

w piątek też dostałem decyzję. co za złodzieje mam 44ha z dzierżawami i jak podliczyłem to co odjęli to wyszło prawie 3000zł, złodziejstwo w białych rękawiczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Panowie i Panie -czy będziecie się odwoływać od tych decyzji korygujących??? Czy wogóle jest sens, jak to narzucają nam odgórnie.Czy ktoś się odwoływał już???

Edytowano przez farmer08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj